Skocz do zawartości

Zdjęcie

Lemken czy rabe werk

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomi217

tomi217

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Muzyka,Technika rolnicza,Motoryzacja,itd

Napisany 12 styczeń 2012 - 22:08

Lemken czy rabe werk NIE wiem czy istnieje taki temat ale wydaje mi sie ze nie poniewaz nie znalazłem takiego na forum. Mam takie pytanie ktory wybrać lemken opal x120 czy czy rabe werk na spreżynach ktory byłby lepszy lżejszy w orce na ziemie 2-5 klasa bez górek. Dodam tez ze lemken wazy około900kg a rabe około 1200kg.
Moje filmy: http://www.youtube.c...177&view=videos
Moje sprzęty:
U-1014
C-360 3P
C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Lemken czy rabe werk Dzisiaj, 22:59
  •  

#2 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 22:14

Lemken czy rabe werk podepnę się pod temat. Jak oceniacie lemkena właśnie na sprężynach bo myślałem o takim używanym ale strasznie mało tych pługów jest w ofercie. i jak z dostępem do części zamiennych oryginalnych

#3 Share rysto

rysto

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 16:45

Lemken czy rabe werk Witam. Lukaczmarek wcale nie jest tych pługów tak mało w Polsce. W ostatnich latach sporo używanych przyjechało z zachodu. Ze swojej strony mogę napisać, że z częściami zamiennymi nie ma problemu. Za orginalne trzeba jednak sporo zapłacić. Dla porównania odkładnica orginalna to koszt ok. 950zł a zamiennik 350zł.

Tomi217 nie wiem jaki model rabewerka wyszukałes. Aby nie robić sobie kłopotów w przyszłości obadaj sprawę części zamiennych jeśli wypatrzysz już coś konkretnego.

Pozdrawiam ;)

#4 Share tomi217

tomi217

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Muzyka,Technika rolnicza,Motoryzacja,itd

Napisany 14 styczeń 2012 - 19:40

Lemken czy rabe werk Rabe chce kupic takiego http://otomoto.pl/ra...la-A106838.html
Mówisz o cześciach ja o tym doskonale wiem cześci sa tylko to zabezpieczenie sprężynowe jest takie że tak to określe dziwne znaczy niespotykane i np o to mi chodzi jak to jest jak sie coś popsuje itd.
Moje filmy: http://www.youtube.c...177&view=videos
Moje sprzęty:
U-1014
C-360 3P
C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share BobsMF

BobsMF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 22 styczeń 2012 - 20:30

Lemken czy rabe werk A co tam niby ma się popsuć? W ramie jest sprężyna i tyle. Mam taki Rabe 3 skibowy bardzo dobry pług tylko trochę ciężki. Z częściami zamiennymi nie ma problemu wszystko dostaniesz w Unirolu oryginały i zamienniki.

#6 Share Sylwi

Sylwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 20:20

Lemken czy rabe werk A czy na ciężkiej ziemi lub ujeżdżonych poprzeczkach to zabezpieczenie nie otwiera zbyt wcześnie? Mam taki pług na oku,ale mam trochę rędzin

#7 Share elwis2

elwis2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 22:36

Lemken czy rabe werk Ja kupiłem 4 lemkena na sprężynach tydzień temu opal 110. Posiadam też 3 lemkena na sprężynach i mam go do sprzedania, powiem tak było sucho i twardo pług wchodził w ziemie bez problemu a korpusy się nie odchylały, naprawde polecam lemkena super pługi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Zbigk

Zbigk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 08 luty 2012 - 23:21

Lemken czy rabe werk Mam Lemken Opal120 X czyli vario z regulowaną szerokością orki. Pług jest bardzo dobry a zabezpieczenie sprężynowe rewelacja,dodatkowo ma jeszcze zabezpieczenie kołkowe w razie zahaczenia o duży kamień czy korzenie . Sprężyny maja regulacje to można zwiększyć siłę odchylania.Moim zdaniem resor jest znacznie gorszym zabezpieczeniem, bo może się pęknąć .