Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 12145 - czujnik skrzyni biegów

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1292 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 20:44

Zetor 12145 - czujnik skrzyni biegów Witam. Mam mały problemik z czujnikiem na skrzyni biegów. Otóż czujnik, który powinien blokować odpalenie ciągnika na biegu trochę szwankuje, ponieważ nie mogę odpalić ciągnika kiedy jest dźwignia na luzie, a mogę odpalić dopiero wtedy gdy dźwignię przesunę delikatnie w pozycję 1 biegu. Czy ten czujnik się jakoś przesuwa czy co z nim jest nie tak? Pytałem kolegów z zaprzyjaźnionego działu Ursusów, bo tam taki temat istnieje, ale niestety nikt mi nie umie/umiał pomóc, nikt w tej sprawie się nie odezwał.
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Zetor 16145

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Zetor/ ZTS
  • 39000.00 PLN
  • 19 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 12145 - czujnik skrzyni biegów Dzisiaj, 15:48
  •  

#2 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7994 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 21:34

Zetor 12145 - czujnik skrzyni biegów Odłącz go całkiem.

#3 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 21:45

Zetor 12145 - czujnik skrzyni biegów W ruskim miałem taki czujnik, też zaczął świrować to kabelki spiąłem na krótko i działa jak trzeba.

Honda - The Power of Dreams :)

#4 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1292 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 21:46

Zetor 12145 - czujnik skrzyni biegów Wiem, że odłączenie to najprostszy sposób, ale może ma ktoś pomysł czy kupienie nowego załatwi sprawę czy może jego się przestawia czy co z nim się robi?

#5 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7994 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 21:55

Zetor 12145 - czujnik skrzyni biegów Czy tak było od nowości. Wykręć go i zobacz co się dzieje. Być może ze coś nie tak jest z czujnikiem albo z wodzikiem. Nigdy tego nie robiłem ale na pewno to jest proste.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share CIAPEK1981

CIAPEK1981

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 21:56

Zetor 12145 - czujnik skrzyni biegów

Witam. Mam mały problemik z czujnikiem na skrzyni biegów. Otóż czujnik, który powinien blokować odpalenie ciągnika na biegu trochę szwankuje, ponieważ nie mogę odpalić ciągnika kiedy jest dźwignia na luzie, a mogę odpalić dopiero wtedy gdy dźwignię przesunę delikatnie w pozycję 1 biegu. Czy ten czujnik się jakoś przesuwa czy co z nim jest nie tak? Pytałem kolegów z zaprzyjaźnionego działu Ursusów, bo tam taki temat istnieje, ale niestety nikt mi nie umie/umiał pomóc, nikt w tej sprawie się nie odezwał.

Witam, czujnik jest tylko wkręcany i to wszystko. To jakiś dziwny przypadek, a czy czasem widełki (które przesuwają koło zębate) sie lekko nie przegięły, wtedy wycięcie w prowadnicy pod ten czujnik by był lekko przestawione i wtedy tak jak piszesz lekkie przesunięcie dźwigni w kierunku pierwszego biegu powoduje dopiero rozruch. Albo powstała jakiś luz miedzy prowadnicą a widełkami. Jeżeli możesz ciągnik odpalić gdy dźwignie przesuniesz delikatnie do przodu (bieg 1 i 3) i gdy nie możesz odpalić ciągnika przy przesunięciu dźwignie delikatnie do tyłu (bieg 2 i 4)to raczej będzie to co pisałem wcześniej. Ja mam ursusa 912 od jakichś trzech lat i jak go kupiłem to już miał na stałe połączone te dwa kable ze sobą. To jest najprostszy sposób na uporanie się raz na zawsze z tym problemem :).
Pozdrawiam

#7 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1292 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 22:03

Zetor 12145 - czujnik skrzyni biegów Czy na 3 biegu odpala to dopiero zobaczę to w sobotę i zabiorę się za to wolnym czasem, ale na zaś chciałem co nieco w tym temacie się orientować. Jak nie będzie możliwości naprawienia tego to pewnie tak się zrobi, że zepnę kable i będzie non stop.

#8 Share Marcincc360

Marcincc360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 18:15

Zetor 12145 - czujnik skrzyni biegów Ja tego w ogóle nie mam jakoś o tym sobie nie przypomniałem :D
Ps @Marcin91 kupiłeś następnego zetora?
Gdy Ci smutno, gdy Ci źle weź URSUSA przejedź się!!!
Poszukuje ciężkiego ursusa może być nie na chodzie byle by miał przedni napęd.:)
Kupię przedni napęd do szóstki !!!! :D

#9 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1292 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 18:24

Zetor 12145 - czujnik skrzyni biegów No kupiłem i jak zwykle właśnie jest coś do poprawek :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share fafa

fafa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 15:10

Zetor 12145 - czujnik skrzyni biegów Witam mam taki problem mianowicie chciałem podłączyć ten czujnik ale nie wiem jak gdzie go podłączyć?