Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zestaw uprwowo-siewny Famarol 3m

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share SZMEKK

SZMEKK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 13:00

Zestaw uprwowo-siewny Famarol 3m Witam mam okazje kupic zesaw uprawowo siewny firmy Famarol jest to dokladnie agregat bierny z hydropakiem w układzie jeden przedni wal strunowy 2 rzedy lapek i z tylu wal paker, do tego siewnik 3m takze famarol, agregat jest z 2006 roku i jest w stanie bardzo dobrym . Jest to sprzet znajomego u ktorego kupuje zboze i mialem okazje kilka razy mu sie dokladnie przyjzec on sam terz kupil nowy zestaw talerzowy i ten chce sprzedac. Agregat mialby wspolpracowac z 105konnym 6cyl Case 1056XL na ziemiach srednich i takze kilku ha ziemi gliniastej,
co sadzicie o takim zestawie? dodam ze znajomy sial nim wszystko zboza rzepak i trawy a ja sam bede siac zboza w tym rzepak. Cena jaka wola znajomy to 15tys ale sadze ze uda mi sie jeszcze troche urwac.
czekam na wasze opinie i z gory dzieki
pozdrawiam SZMEKK

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zestaw uprwowo-siewny Famarol 3m Dzisiaj, 01:22
  •  

#2 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 14:09

Zestaw uprwowo-siewny Famarol 3m Co tu się zastanawiać-najlepsze zakupy to właśnie takie od znajomych,czy sąsiadów,gdzie to masz jakąś orientację o sposobie eksploatacji sprzętu tj. czy był użytkowany "z głową" itp. Osobiście ja bym się nie wahał.
Marcin

#3 Share radex

radex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 12 styczeń 2012 - 14:54

Zestaw uprwowo-siewny Famarol 3m posiadam zestaw farmalou bierny, tyle u mnie 2 wał jest rurowy i to jest mały minus, w tym roku planujemy go wymienić na talerzowy (sam agregat) zaś siewnik pozostaje ten sam. Też siejemy nim rzepak, groch i zboża oczywiście ;)Jednym minusem jest to że pękała nam rana delikatnie przy mocowaniu cięgna a co najgorsze to w tym roku przedni wałek trzeba było kilka razy spawać bo pękał na spawach... tylko nasz jest z 2001 roku, myślę że trochę jakość się w nim poprawiła i nie powinno być takich problemów w nowszych egzemplarzach:) jak masz pytanie to wal śmiało:D
Z wałem pakera to myślę że będzie Ci zdawał egzamin;)

#4 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 15:53

Zestaw uprwowo-siewny Famarol 3m Proponował bym się zapoznać z opinią na temat siewników polskich w tym przypadku Famarol,bo chyba ich wysiew nie jest za dokładny ,mając na myśli siew rzepakuDodany obrazekCo do agregatu to trzeba tylko uważać na przedni wał bo jest troszkę delikatny i jak zapcha się to łamie go w środku.Doświadczenie zebrane przy pracy z U787 nadbudowany siewnikiem Famarol(chyba taki symbol nie jestem pewien)
Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

#5 Share JohnDeere6330

JohnDeere6330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AF

Napisany 12 styczeń 2012 - 15:55

Zestaw uprwowo-siewny Famarol 3m 105 koni powinno wystarczyć, przed zakupem zobacz czy siewnik dobrze wysiewa bo to dosyć istotne

#6 Share radex

radex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 16:10

Zestaw uprwowo-siewny Famarol 3m co do dokładności to nie mam zastrzeżeń co do siewnika... jedynie przedni wał mógł by być bardziej wytrzymały...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 12 styczeń 2012 - 16:13

Zestaw uprwowo-siewny Famarol 3m ja mam swoj zestaw z Famarolu 5 sezon i jestem bardzo zadowolony. zasialem nim około 500 ha i jak narazie nic sie nie popsulo. warto wziac z tylnym wałem croscilla ( wał gumowy) wtedy jak bralem to była nowosc i bardzo sie sprawdził. ziemie mam od 2 do 5 klasy pracuje w roznych warunkach. pod zestaw podpinam zetora forterre 11441 jednak w tym roku tak wyszlo ze zetorem ojciec orał a ja sialem jd 6100 ( 78 koni) radzil sobie bez problemu na tygodniowej orce tylko ze jak mialem do pelna nasypane zboza to troche go wazylo. co do wysiewu zawsze robie próbe kręconą bo to jest najbardziej wairygodny pomiar jezeli jest wilgotnie i koło sie oblepia zwiekszam na przekladni wysiew o półtora kreski.
P.S. zeby pole było równe na swiezej orce uprawiam pole klutywatorem z bronami po skosie czyli po przekątnych. siew juz wykonuje normalnie ale jest to bardzo dobry sposób na pola ktore sa zachwaszczone bo przy siewie redlice ida innym sladem i nie ciągna sie chwasty ani zadne resztki pozniwne.

#8 Share SZMEKK

SZMEKK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 16:40

Zestaw uprwowo-siewny Famarol 3m wlasnie u tego znajomego przedni wal mu tez zaczal pekac na spawach ale wtedy byl na gwarancji i dostal dodatkowo nowy wal ale nawet go nie zakladal bo znajomy majster polozyl mu poorzadny spaw na ten popekany i teraz ma juz spokuj a tamten ma w zapasie i tez mi go dorzuci jak sie zdecyduje kupic :rolleyes: .
a co mozeci mi jeszcze powiedziec o samym siewniku : ile zboza wejdzie do niego? i tak ogolnie jakie ma minusy a jakie plusy
pozdrawiam

#9 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 12 styczeń 2012 - 17:05

Zestaw uprwowo-siewny Famarol 3m SZMEKK, mi przedni wał nie pęka ani sie nie gnie.ja mam skrzynke 250 kg pszenicy wchodzi. jako takich minusów siewnika nie dostrzeglem w sumie plusów tez nie . siewnik jak siewnik polska produkcja ale całkiem przyzwoity sprzet. nie bierz czasami agregatu z tylnym wałem rurowym bo znajomy ma taki sam to porazka , ten wał sie tylko kreci i nie wiele co ubija

#10 Share radex

radex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 15:35

Zestaw uprwowo-siewny Famarol 3m kolega wyżej pisał że jego znajomy ma z wałem packera. Myślę że będziesz zadowolony z tego zestawu:) U mnie jest skrzynia zasypowa 350 kg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share SZMEKK

SZMEKK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 16:35

Zestaw uprwowo-siewny Famarol 3m Dzieki wszystkim za rady i opinie,
wlasnie przd chwila stalem sie szczesliwym posiadaczem teg zestawu :rolleyes: zdjecia w galerii
pozdro