Skocz do zawartości

Zdjęcie

Regeneracja wałku ataku przedni most 3080

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 10:58

Regeneracja wałku ataku przedni most 3080 Witam fachowców trafił się MF3080 wujowi z zjechanymi frezami po rozebrani Mam dylemat co zrobić . Myślałem dać do napawania ale czy to wytrzyma .Ponoć odcinają od wałka frezy i wyciskając potem spawając .Dokładnie nie wiem co lepsze pytam się WAS co lepsze .Wie ktoś czy w Łódzkim województwie coś takiego robiom

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Regeneracja wałku ataku przedni most 3080 Dzisiaj, 10:54
  •  

#2 Share Florek93

Florek93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, muzyka

Napisany 12 styczeń 2012 - 14:12

Regeneracja wałku ataku przedni most 3080 Ja też z rok temu miałem awarię wałka ataku przedniego napędu, facet od którego go kupiłem naprawił mi usterkę dając używany wałek ale w dobrym stanie. Powiedział mi wtedy że lepiej tak niż bawić się w regenerację bo nie wytrzyma już tyle co oryginał . Pozdrawiam
05.06-2008 - 05.06.2013 - 5 lat na AgroFoto

#3 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 14:40

Regeneracja wałku ataku przedni most 3080 u mnie w przednim napędzie urwało zębatkę na ataku.. rozwiercili zębatkę i nałożyli na nowy wałek, długo nie pojeździło. dorobili mi nowy atak razem z satelitą. jeździ już 5lat

#4 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 12 styczeń 2012 - 14:52

Regeneracja wałku ataku przedni most 3080 napawanie nie wytrzyma, najlepiej dorób nowy lub kup urzywany

#5 Share JurekS

JurekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 15:46

Regeneracja wałku ataku przedni most 3080 a ja zrobiłm wg mojego projektu i trzyma do tej pory tj 5 ty rok. Ja zrobilem tak: z wałka ataku stoczyliśmy frezy na łysoi wyfrezowali w nim dwa rowki na kliny (naprzeciw siebie), następnie dorobiona została tuleja z frezami która została nabita na walek (na te dwa kliny) i po trzecie zostala dorobiona tuleja łaczaca wałek napędowy z atakiem w ten sposób że jest dzielona tzn jest skrecona na śruby czesc która jest nasunieta na tulejkę frezowana na walku ataku i na czesc nasuwana na frezy wałka napędowego, skrecona na śrubki ( juz nie pamietam na 5 szt chyba) Śrubki łączące są nacięte do połowy żeby w razie konkretnego oporu je obcieło(jeszcze sie to nigdy nie zdarzyło). Oczywiscie wysztkie elementy dorobione w profesjonalnym zakladzie z gatunkowej stali dodatkowo utwardzane. Koszt ok 1200zł i jak narazie spokój.

#6 Share krzysiekwymysle

krzysiekwymysle

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 12:58

a ja zrobiłm wg mojego projektu i trzyma do tej pory tj 5 ty rok. Ja zrobilem tak: z wałka ataku stoczyliśmy frezy na łysoi wyfrezowali w nim dwa rowki na kliny (naprzeciw siebie), następnie dorobiona została tuleja z frezami która została nabita na walek (na te dwa kliny) i po trzecie zostala dorobiona tuleja łaczaca wałek napędowy z atakiem w ten sposób że jest dzielona tzn jest skrecona na śruby czesc która jest nasunieta na tulejkę frezowana na walku ataku i na czesc nasuwana na frezy wałka napędowego, skrecona na śrubki ( juz nie pamietam na 5 szt chyba) Śrubki łączące są nacięte do połowy żeby w razie konkretnego oporu je obcieło(jeszcze sie to nigdy nie zdarzyło). Oczywiscie wysztkie elementy dorobione w profesjonalnym zakladzie z gatunkowej stali dodatkowo utwardzane. Koszt ok 1200zł i jak narazie spokój.

witam ja mam podobny problem z wałkiem ataku dlatego prosze o namiar na taki zakład naprawczy

#7 Share JurekS

JurekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 12:16

Regeneracja wałku ataku przedni most 3080 Robił mi to po godzinach fachowiec z zakładu MASKPOL Konieczki, ale to tak po znajomości "bez kwitu" ale z tego co wiem to już nie pracuje....;/ co do innych zakładów to kazdy dobry zakład obróbki metali ci to zrobi tylko trzeba wymontowac
i zawieżc a przede wszystkim wiedziec co sie chce.

#8 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 19:20

Regeneracja wałku ataku przedni most 3080 Koledzy trzeba płakać i płacić ,zrobić dobrze oni widzom ile to kosztuje i cięgnom kasa .Ja do fachowców niema żalu , wszystko drożeje zachciało się MF

#9 Share RobertN

RobertN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 16:27

Regeneracja wałku ataku przedni most 3080 Jeżeli ma koś problem z wałkiem, piszcie na pw, dam namiary na pewną regeneracje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 16:57

piszcie na pw,

Dawaj na forum

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#11 Share RobertN

RobertN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 17:49

Regeneracja wałku ataku przedni most 3080 Zakład ślusarski w Białkach koło Siedlec. Numer na pw. U mnie przez niecałe 3 lata już 1000mth wytrzymał po regeneracji. Paciłem około 650 zł za wałek. Dodatkowo dorabiana była złączka ok 200zl i końcówka na wale napędowym koło 300zł. Jakość wykonania perfekcyjna. Właściciel dorabia bardzo dużo wałków rocznie. Polecam

#12 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:kopanie w ziemi

Napisany 19 styczeń 2012 - 18:10

Regeneracja wałku ataku przedni most 3080 również mogę polecić ten warsztat... zajmują się głównie regeneracją przodów, obecnie koszty nieco większe, ale robota solidna

#13 Share Piechu

Piechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 20:42

Regeneracja wałku ataku przedni most 3080 Witam Miałem ten sam problem. Łącznik był razem z śrubą a nie zauważyliśmy że wyleciała i pojawił się na nim luz a co za tym idzie po jakimś czasie wałek się "zjecał" prawie do 0 Najpierw nadspawałem i dałem do frezowania Myślałem żeby dać do hartowania ale fachowiec odradził. Po nie całym roku to samo. Więc dałem traktor do kolesia, który zajmuje się serwisowaniem MF ( wtedy było to bardzo drogie rozwiązanie bo za wszystko wyszło o ile pamiętam 5000) i zgadnijcie co się stało po roku... dokładnie ta sama sytuacja. No cóż nie miałem ochoty wydawać kolejnej kasy więc zaprosiłem na oględziny znajomego majstra . Okazało się że druga awaria była spowodowana tym, iż po wymianie wałka (oryginalnego z Niemiec) powinno się dokładnie zakręcić na nim taką nakrętkę zabezpieczającą. Niestety nie zostało to zrobione. Koleś który mi regenerował założył nawet starą a nie nową... Przez to, że nakrętka (zabezpieczenie) nie zostało do końca zakręcona wałek się "cofnął" w głąb przedniego mostu i łącznik zjechał wałek. Znajomy popatrzył i powiedział " no cóż trzeba będzie poprawić fabrykę" i założyliśmy zwykły wałek kardana Jedną część na wystający z przedniego mostu wałek (na szczęście było jeszcze trochę frezu )i do tego dobry spaw i to samo z drugiej strony tzn i połączony krzyżakiem. Trzyma 4 lata i nie ma żadnego problemu. Koszt śmiesznie mały.Szkoda że odrazu nie wpadliśmy na ten pomysł. Chociaż przyczyną wszystkiego jest ładowacz czołowy. Wydaje mi się że powoduje on luzy w przednim moście i później są takie problemy. Jeżeli ktoś z was chce kupić MF z ładowaczem to odradzam chyba że ktoś zrobi odrazu regenerację przodka.

#14 Share Zolwik1990

Zolwik1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 18:25

Regeneracja wałku ataku przedni most 3080 Panowie mam podobny problem u mnie już 3 raz frezy sa zjechane i nie wiem co robić ta nakrętka o której mówicie odkręciła się ostatnio i teraz też choć ją zaspawałem spaw puszcza. Co radzicie?? 1,5 roku temu wymieniłem atak i koło talerzowe i frezy na ataku już są zdarte. Dodam że nie mam ładowacza ale mam obciążnik na tuzie 400 kg.

Edytowany przez Zolwik1990, 16 kwiecień 2012 - 18:26.

#15 Share micro16

micro16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 20:00

Regeneracja wałku ataku przedni most 3080 z Ta nakretka to mi sie tak dzialo jak mialem juz te tulejki wytarte co sa na czopie, Na Twoim miejscu to bymwzial dwa lewarki i jednym podniosl ciagnik tak zeby przodek byl w gorze, a drugim tylko os podnosil i patrzyl czy jest duzo luzu, jesli jest to bedziesz musail osia wyjechac i robic. Moge sie mylic ale warto tez to sprawdzic)

#16 Share celeron59

celeron59

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 20:31

Regeneracja wałku ataku przedni most 3080 Podstawa to brak luzów ma czopie jezeli bede luzy bedzie cały czas scinac nawet najlepsza regenaracja wałka nie pomoze.Ja jak robiłem wałek to oddałem do zakładu do napawania koszt ok 300zł i oczywiscie zlikwidowałem luz na czopie wymieniajac tuleje kosz ok 200zł i chodzi juz 2 lata

#17 Share Szymek123

Szymek123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 17 luty 2014 - 18:18

Regeneracja wałku ataku przedni most 3080 Panowie mam do wymiany wałek ataku w mf 3095 jak go mam wyjąć ? może ktoś opisać jak się to robi po wykręceniu śrub z pokrywy do której wałech wchodzi nie można go zdjąć i pokrywy też nie da się wyjąć jest tylko luz mały luz pomiędzy pokrywą a mostem
Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 948 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 17 luty 2014 - 19:14

Regeneracja wałku ataku przedni most 3080 Z tym to nie tak łatwo tu się wszystkiego dowiesz http://www.agrofoto....napedu-mf-3065/