Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opłacalność produkcji ziemniaków pastewnych

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share przemo161

przemo161

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 23:57

Opłacalność produkcji ziemniaków pastewnych Co sądzicie o opłacalności produkcji ziemniaków pastewnych, jakie są jej plusy i minusy. Czy ktoś z was produkuje te ziemniaki jeśli tak to w jakich ilościach i gdzie je sprzedaje? Jak kształtują się ich ceny? Będę wdzięczny za każda odpowiedz ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opłacalność produkcji ziemniaków pastewnych Dzisiaj, 15:30
  •  

#2 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 18 luty 2012 - 10:31

Opłacalność produkcji ziemniaków pastewnych witam. Ale to chcesz je produkować na sprzedaż? ,ze sprzedażą to raczej skrobiowe, u mnie bydło zjada zwykłe jadalne ziemniaki gdy cena jest słaba,jak w tym roku. Nie słyszałem żeby ktoś uprawiał pastewne na sprzedaż,raczej na własny użytek,pewnie byłby też problem z sadzeniakami.

#3 Share przemo161

przemo161

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 23 luty 2012 - 15:42

Opłacalność produkcji ziemniaków pastewnych Są firmy, które takie ziemniaki kupują i przerabiają je na mączkę ziemniaczaną np Ziempil Piła lub kiedyś Wronki.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 12:23

Opłacalność produkcji ziemniaków pastewnych wskażcie mi proszę jaki jest koszt parowania ziemniaków przy użyciu kolumny parnikowej (u mnie już nikt nie pamięta jakie było zużycie węgla oraz wydajność) i może znacie jakieś alternatywne metody zakonserwowania ziemniaków - słyszałem ostatnio o kiszeniu rozdrobnionych ziemniaków z dodatkiem śruty zbożowej, ale to już tylko dla bydła

#5 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 17:24

Opłacalność produkcji ziemniaków pastewnych U mnie to od zawsze w parniku były gotowane i pozniej czekał na nie wykopany dół na około 60 cm głęboki i z 60 szeroki i do niego wrzucene były ziemniaki uparowane i rozdrobnione. Na to wszystko folia i lekko przysypane ziemią. po około bodajże 2 miesiące ukiśnięte że aż miło czy to dla bydła czy dla trzody :)

#6 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 19:45

Opłacalność produkcji ziemniaków pastewnych dzięki za odpowiedź, a znasz wydajność godzinową/dobową parnika i zużycie paliwa?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 20:00

Opłacalność produkcji ziemniaków pastewnych Hmm parnik chyba 120 litrów ma a gotujje się go jak sie dobrze pali koło 40 minut :/ dośc wolno to idzie ale u mnie we wsi kazdy zapomnial o kolumnie parowniczej wiecj nie bylo rady. Nie znam zużycia paliwa gdyz palilem półdarmowym drzewem :P

#8 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 22:33

Opłacalność produkcji ziemniaków pastewnych Jedyne wyjście postawić 20 parników i ognia :D jednym to się można zamęczyć...

#9 Share Maroslaw0770

Maroslaw0770

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 12:55

Opłacalność produkcji ziemniaków pastewnych

Jedyne wyjście postawić 20 parników i ognia :D jednym to się można zamęczyć...

A może lepiej czymś takim http://www.agrofoto....-ziemniakow/??? Jeszcze nie wszyscy o tym zapomnieli...

wskażcie mi proszę jaki jest koszt parowania ziemniaków przy użyciu kolumny parnikowej (u mnie już nikt nie pamięta jakie było zużycie węgla oraz wydajność) i może znacie jakieś alternatywne metody zakonserwowania ziemniaków - słyszałem ostatnio o kiszeniu rozdrobnionych ziemniaków z dodatkiem śruty zbożowej, ale to już tylko dla bydła

Ostatnio parowałem około 22t ziemniaków, poszło około 500-600 kg węgla i trochę drewna, czas parowania 1,5 doby, tj około 34-35godzin...

#10 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 16:05

Opłacalność produkcji ziemniaków pastewnych dzięki bardzo, czyli zużycie paliwa wynosi ok 30kg węgla na tonę ziemniaków (taką wielkość spotkałem w danych technicznych kolumny, ale nie mogę teraz znaleźć tego pliku) tylko troszeczkę nie pasuje mi wydajność nieco ponad 600kg/h, co było jej przyczyną? teoretycznie kolumna przerobi 1t/h (chyba, że to nie ten model)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Maroslaw0770

Maroslaw0770

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 16:52

Opłacalność produkcji ziemniaków pastewnych Szybciej się nie dało bo by surowe wychodziły, może dlatego że to były przesortowane same jadalne duże ziemniory, a wiadomo że duże wolniej się parują... Foto tego sprzętu znajdziesz u mnie w galerii...