Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki siewnik - mechaniczny czy pneumatyczny

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share seba87

seba87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnicto nowinki tchniczne

Napisany 11 styczeń 2012 - 19:05

Jaki siewnik - mechaniczny czy pneumatyczny witam.
tak jak w temacie. zastanawiam sie jaki siewnik bylby najlepszy mechaniczny czy pneumatyczny...? od 2lat sieje 10-15h kukurydzy a coraz ciezej w moich stronach o usluge bo goscie maja dosc spore arealy i malo czasu. nie mialem jeszcze doczynien z tego typu maszyna,ale mysle powoli o kupnie.
do dyspozycji mam c330 i c385 prosze podpowiedcie mi na co zwracac uwag,jakich marek unikac i ogulnie co warto wiedziec....? slyszalem cos o siewnikach becker jedni chwala,drudzy zala. dziekuje z gory za pomoc
(przepraszam za bledy ortograficzne,bo pewnie takowe sie znajda.)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki siewnik - mechaniczny czy pneumatyczny Dzisiaj, 03:34
  •  

#2 Share MF6180Dynashift

MF6180Dynashift

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja

Napisany 11 styczeń 2012 - 20:05

Jaki siewnik - mechaniczny czy pneumatyczny A może AMAZONE D4 doś lekki siewnik. C-385 spokojnie podniesie i niebendzie mu podnosiło przodku. Skrzynia zasypowa powyzej 300kg + masa siewnika jakieś 500kg.

#3 Share filip524

filip524

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:Interesuje się rolnictwem

Napisany 11 styczeń 2012 - 20:36

Jaki siewnik - mechaniczny czy pneumatyczny Myślę że najlepiej i chyba najtaniej będzie wybrać siewnik Becker . Sam posiadam taki 4 rzędowy z podsiewem nawozu (pneumatyczny) . Bardzo dobra konstrukcja tanie części ... no w miarę . Ale podczas mojego 6-7 letniego użytkowania wymieniłem 4 zębatki i redlice ale to, dlatego że dużo nim sialiśmy. Chodzi z ciągnikiem zetor 3340 i świetnie sobie radzi . Jest niestety ciężki c-360 z lichą pompą nie podniesie . Cena już nie zbyt wygórowana . Za około 7-8 tysięcy można znaleźć w ładnym stanie :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share seba87

seba87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 21:01

Jaki siewnik - mechaniczny czy pneumatyczny ale z tego co wiem sa jeszcze dostepne siewniki mechaniczne,jakie sa ich zalety albo wady? ktos by polecal takie rozwiazanie?? rozgladalem sie w tym temacie,ale nie zauwazylem zbyt wiele,wiec prosze mi powiedziec co jest najwazniejsze w siewniku punktowym do sprawdzenia,naco zwrucic uwage zeby sobie zlomka nie kupic??
raczej mysle siewniku bez podsiewaczy,chyba ze sie cos trafi.
i ewentualnie ma ktos jakies namiary na takie zeczy procz allegro? pozdrawiam.

#5 Share filip524

filip524

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:Interesuje się rolnictwem

Napisany 16 styczeń 2012 - 22:14

Jaki siewnik - mechaniczny czy pneumatyczny Ja uważam , że pneumatyczny jest lepszy chociażby w tym że jest bardziej precyzyjny i uszkadza mniej ziaren qqurydzy ;) Warto rozważyć zakup siewnika z podsiewaczem bo potem będziesz pluł sobie w twarz że nie kupiłeś z podsiewaczem . Sianie rozsiewaczem to dodatkowe koszty, których przecież można uniknąć. Uwagę musisz zwrócić na zużycie redlic , zębatek ,tarcz wysiewających oraz ogólny stan maszyny. Lakier to nie wszystko ale trzeba też pamiętać że na sznurek to tam nic nie może być bo to jednak precyzyjna maszyna . Tyle z mojej strony ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share seba87

seba87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 15:29

Jaki siewnik - mechaniczny czy pneumatyczny dzieki za rade.
jestem w trakcie poszukiwan...ale narazie nic interesujacego nie znalazlem. byly 2szt. ale cena wysoka w stosunku co do stanu. ktos moze ma jakies namiary badz kontakty gdzie jeszcze ewentualnie mozna sie rozgladac??
z gory dzieki

Dodaj odpowiedź