Skocz do zawartości

Trwają prace konserwacyjne. Logowanie jest zablokowane.
Zdjęcie

Jak ciężka przeciwwaga ?

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Polmot8014h

Polmot8014h

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 18:51

Jak ciężka przeciwwaga ? Pojechałem dziś pol motem 8014h na żwirownie podczas ładowania piachu łyżka 2m cały czas podnosiło mi tył ciągnika tak bardzo że aż ciągnik się chwiał zdziwiłem się bo mam tura 4 którego udźwig to zaledwie 1200 kg wcześniej pracowałem pracowałem pronarem 82a z ładowaczem pronar 1650 taką samą łyżka i ciągnik stał twardo na ziemi. Problem polega na tym ile kilogramów zaczepić na tył żeby było bezpiecznie bo widziałem już kiedyś pronara który na tej żwirowni przełamał się przez zbyt ciężki balast tak mówił przynajmniej właściciel

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak ciężka przeciwwaga ? Dzisiaj, 03:47
  •  

#2 Share MasseyFerguson255

MasseyFerguson255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim to Rolnictwo
    Samochody i sprzęt car audio

Napisany 11 styczeń 2012 - 19:05

Jak ciężka przeciwwaga ? Ja ci proponuję 800km mam w mf 255 500kg obciążnik to jeszcze się nie przełamał a już 8 lat w turze i nie miał tak lekko ciągnik.
twój większy ciągnik to możesz więcej założyć

Ja ci proponuję 800km mam w mf 255 500kg obciążnik to jeszcze się nie przełamał a już 8 lat w turze i nie miał tak lekko ciągnik.
twój większy ciągnik to możesz więcej założyć

i Pronar masywniejszy jest od Pol mota.

#3 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 19:06

Jak ciężka przeciwwaga ? 1000kg nie zaszkodzi

#4 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 19:08

Jak ciężka przeciwwaga ? Ja mam na MTZ-82 1800kg. Nic sie niedzieje. Taki duży dlatego, że zawsze musi dzwigać sporo na turze.
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#5 Share Polmot8014h

Polmot8014h

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 19:13

Jak ciężka przeciwwaga ? Około 1 tony to w sumie nie tak dużo prawdę mówiąc myślałem o cięższym na sąsiedniej wiosce kolega i sąsiad z pola przy landini 105 vision wozi betonowy blok około 1m3 czyli około 2 tony ale zastanawia mnie czy to bezpiecznie tak obciążać ?

#6 Share MasseyFerguson255

MasseyFerguson255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 19:20

Jak ciężka przeciwwaga ? 2 Tony to już za dużo, i ryzyko weź 1 tonę dłużej pojeździsz

Ja czekam na 800kg obciążnik do tuza przedniego i też na przeciwciężar który będzie służył do tura w Case sądzę że wystarczy 800kg. A ciągnik sam waży ponad 5 ton

Edytowany przez MasseyFerguson255, 11 styczeń 2012 - 19:23.

#7 Share Polmot8014h

Polmot8014h

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 19:51

Jak ciężka przeciwwaga ? W sumie racja 1 tona to i tak 25 % masy ciągnika w moim przypadku więc w tych granicach zrobię balast choć kusi żeby założyć więcej :-) a tak swoją drogą ciekawe czy ciągnik złamany w turze podlegał by pod naprawę gwarancyjną ?

#8 Share MasseyFerguson255

MasseyFerguson255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 20:00

Jak ciężka przeciwwaga ? Jak duży balast założysz i przełamisz albo coś to nie zrobią na gwarancji tylko będziesz musiał płacić
Znam taki przypadek Mój brat cioteczny pracował w żniwa u takiego jednego gościa kupił nowego claasa Kombajna i utopił go i na cztery ciągniki wyciągali i rozerwali go i po serwis zadzwonił to mu nie chcieli zrobić bo to z jego winy i co zrobisz tylko płakać żeby być takim bezmyślnym człowiekiem

#9 Share Polmot8014h

Polmot8014h

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 20:09

Jak ciężka przeciwwaga ? Rozerwać kombajn to faktycznie musiał się zakopać :-) ryzyko mimo że fajne to w tym przypadku też chyba się nie będzie opłacać i zgodnie z uzyskanymi poradami balast będzie ważył w granicach 1 tony. Dziękuję za rady i zainteresowanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share MasseyFerguson255

MasseyFerguson255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 20:14

Jak ciężka przeciwwaga ? ok

#11 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7209 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 11 styczeń 2012 - 20:24

Jak ciężka przeciwwaga ?

Około 1 tony to w sumie nie tak dużo prawdę mówiąc myślałem o cięższym na sąsiedniej wiosce kolega i sąsiad z pola przy landini 105 vision wozi betonowy blok około 1m3 czyli około 2 tony ale zastanawia mnie czy to bezpiecznie tak obciążać ?

A ten kolega ważył ten obciążnik? Ja też mam obciążnik 1m3 + konstrukcja 100kg, ale gdzieś na necie wyczytałem że 1m3 betonu waży 2600kg.
http://www.agrofoto....7987-obciaznik/
Ten zrobiony głównie do ugniatania kukurydzy.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#12 Share Polmot8014h

Polmot8014h

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 22:32

Jak ciężka przeciwwaga ? Masz rację. Nie ważył obciążnika ale z tego co ja pamiętam to m3 betonu może mieć różna wagę np b20 składa się z kruszywa około 1800-1900 kg cement 400 kg i woda z tym że woda wysycha razem wyjdzie lepiej niż 2 tony a do tego jeszcze mocowania i zbrojenie ale napisałem że około bo być może nie jest to idealny sześcian w każdym razie jest to kawał betonu i ciągnik stabilny w każdej pracy

#13 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7209 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 22:38

Jak ciężka przeciwwaga ? Ja swój mierzyłem metrówką i wyszło chyba dokładnie 0,98m3

#14 Share Polmot8014h

Polmot8014h

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 23:40

Jak ciężka przeciwwaga ? To brakuje Ci całe 2cm3 do pełnego metra :-) a tak poważnie to kolega przy landini ma podobny tylko mniej kształtny U Ciebie widzę profesjonalną robotę. A używasz go tylko do deptania kiszonki czy też jako przeciwwagi do tura ?

#15 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 09:07

Jak ciężka przeciwwaga ? A co na to przedni napęd, przód zawsze idzie te 7 procent szybciej i jeśli tak dociążymy tył tur dociąży przód i jeszcze popracujemy na utwardzonym placu czy betonie to ogromne obciążenia na obie osie wystąpią, co innego gdy jeździ sie z 4x4 a tylna oś balansuje na granicy przyczepności sama nazwa wskazuje przeciwwaga, a nie obciążnik tylny, moim zdaniem 500kg to jest max, a takie kloce po 2 tony to do ciągników typu 912 bez przodka, no i łycha 2m do piachu ile w tej łyżce piachu nabierzesz 1,5-1,8t 1,5m i to dość płytka powinna być maksymalna do tego ciągnika, taką dużą to jakieś pasze czy trociny ładować a nie ziemię

Edytowany przez Ferdek07, 12 styczeń 2012 - 09:07.

#16 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7209 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 12:47

Jak ciężka przeciwwaga ?

To brakuje Ci całe 2cm3 do pełnego metra :-) a tak poważnie to kolega przy landini ma podobny tylko mniej kształtny U Ciebie widzę profesjonalną robotę. A używasz go tylko do deptania kiszonki czy też jako przeciwwagi do tura ?

Zrobiony był w sierpniu przed koszeniem kukurydzy. Jako przeciwwagi go nie używam bo do tej pory nie było jeszcze takiej potrzeby. Przy ładowaniu obornika ciągnik i bez niego jest stabilny.
Całość była zrobiona ze swojego, niepotrzebnego materiału. Blachy ze starej młocarni a wzmocnienia w środku z różnego złomu. Miała być belka zaczepowa ale doszliśmy o wniosku że to by osłabiło dolne ramiona obciążnika i wspawaliśmy zwykłą ośkę ;)

#17 Share Polmot8014h

Polmot8014h

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 15:58

Jak ciężka przeciwwaga ? Ferdek masz rację co do tych obciążników i wielkości łyżki tylko że w pronarze pracowałem taką samą łyżką czyli 2 metry i 0,8 m3 pojemności i bez przeciwwagi można było śmiało pracować a do pol mota muszę coś zaczepić bo teraz nie da się wziąć nic konkretnego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share swr

swr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 22:10

Jak ciężka przeciwwaga ? A jaki masz max udzwig na tylnym tuz? daj z 500 kg mniej i bedzie ok. A nawet jak zaczepisz 1000-1500 kg tez powinno byc dobrze. Najlepiej proponuje odezwac sie do producenta to Ci powinni podac przynajmniej jakis zakres.