Skocz do zawartości

Zdjęcie

Drogi polne dojazdowe do pól

39 odpowiedzi na ten temat

#21 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3381 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 14 styczeń 2012 - 15:06

Drogi polne dojazdowe do pól no przecież plany najważniejsze i najdroższe :lol: :lol: :lol: no i oczywiście dochodzi BAKSZYSZ dla włodarzy za wygranie przetargu i się nazbiera.... :D :D :D
p.s. @ danielhaker te pieniądze o których piszesz nie pochodzą z UNII tylko z budżetu państwa i nazywa się je FUNDUSZEM SOŁECKIM :) :) :)

Edytowany przez soltys48, 14 styczeń 2012 - 15:09.

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Drogi polne dojazdowe do pól Dzisiaj, 05:28
  •  

#22 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 14 styczeń 2012 - 15:24

Drogi polne dojazdowe do pól

widocznie masz bogatą gminę skoro drogi dojazdowe do pół są utwardzone tłuczniem:) tylko gratulować dobrobytu;)...

albo gmina ostro tnie koszta i mało dopłaca do GOPSu na bezrobotnych i ma z czego inwestować albo włodarze gminy są wybierani przez tych co dostają kasę z GOPSu a nie ma kasy na drogi.

Ja na drogi u siebie za mocno narzekać nie mogę bo tam gdzie chcę aby była zrobiona to się uprę i jest zrobiona. Po prostu należy nękać wójta i UG podaniami najpierw o naprawę drogi, odmowa, potem o umorzenie podatku lub jego części bo nie można było dojechać na czas i zrobić zabiegów, odmowa, potem podanie o odroczenie bo z czego jak do pola dojechać nie mogę, i tutaj odrocznie jest np do września i te parę złoty w kieszeniu (bo gmina kredytuje mnie przez ten okres). Powiecie że głupi sposób? Zmówcie się z sąsiadami i jak wpłynie np 20 podań i na 20 trzeba odpowiedzieć i tak co kwartał to zrobią drogę ;)
Dla was koszt żaden bo w UG i tak bywacie więc tylko wydrukować podania i nawet znaczka was kosztowac nie będzie ale kogoś w UG trafi szlag że musi odpisywać, latać na pocztę itp.
Poza tym co roku macie spotkania z wójtem, sołtysem itp.
Panie wójcie należy zrobić drogę bo nie możemy dojechać do pól a podatek rolny zostal podniesiony a skoro tak to macie ekstra pieniądze na naprawę dróg. Jak do pola nie dojadę to podatku nie zapłacę bo z czego? Naprawdę dużo zależy od mieszkańców. Niestety rolnicy nie chcą przychodzić na takie zebrania bo nie tylko oni mieszkają na wsi i często przylazą głównie bezrobotni i marudzą że pracy nie ma, pieniędzy z GOPSu też nie ma, że chodnik trzeba zrobić bo józek se rękę złamał po pijaku i inne dyrdymały.

Innym problemem są u mnie krowiarze - wiecznie osrane drogi, jak jest błoto to paćka porobiona no i oni jeżdzą cały rok ciągnikami więc najwięcej niszczą.
Kolejny problem - 3 typów wiecznie jeździ gruntowymi bo bez prawek są/ ciągnik nierejestrowany zamiast jechać asfaltem, żeby nie oni to byłoby super.
Żeby chociaż wzięli po sobie te drogi poprawili jak poniszczą to bym nie marudził.

Edytowany przez Nikita_Bennet, 14 styczeń 2012 - 15:28.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#23 Share Andrzejns

Andrzejns

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 17:58

Drogi polne dojazdowe do pól Rozmawiałem z sąsiadami o tym żeby wziąć geodetę i wymierzyć najgorszą drogę która przez lata była podorywana, z 10 planowych metrów zostało może 5-6, jest dziurawa a do tego wszystkiego nieużyty sąsiad wyoruje taką bruzdę że jesienią strach jeżdzić. Koszt na trzech jakieś 700 zł ale mysle że święty spokój jest tego wart.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 18:22

Drogi polne dojazdowe do pól Jak ma 5-6m to jest autostrada. U nas są drogi czasem po 3m...

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#25 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 18:28

Drogi polne dojazdowe do pól jak droga ma 5-6metrów to gra nie warta świeczki. Zrobicie drogę 10 metrów i tylko chwasty będą rosły w których pijaczki będą rzucać butelki, ktoś zostawi jakiś kamień większy - sami się wsadzicie kiedyś w to bo kosić tego nikt nie będzie.

U nas nikt tam nie robi problemów jak jest trochę zwężona droga, grunt że są bez dziur i często wykoszone (latem na jednej pamiętam że poginałem dużym fiatem 75km/h).
No i chwasty nie rosną bo jak ruch jest mały to wszyscy jeżdżą środkiem i po bokach rosną chwasty których nie ma komu wykosić.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#26 Share Andrzejns

Andrzejns

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 09:44

Drogi polne dojazdowe do pól No tak ale do tego jest bruzda z jednej strony i krzaki z drugiej, droga ma 2 km długości także pas po którym możesz jechać ma może te 4 metry i jak sam jedziesz to nie ma problemu ale jak masz się z kimś minąć to jeden na krzaki a drugi w bruzdę. Kiedyś ojciec wycinał krzaki, sypał ziemię żwir to nie było problemu, teraz ja na wycinanie nie mam czasu, ograniczam się do łatania dziur. Myśle że jak by geodeta wymierzył ją, słupki wkopał to by w końcu było dobrze. Ja też mam drogi 3 metrowe ale one takie poprostu są a ta jest w planach taka szeroka ze względu na duży ruch.

#27 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 12:45

Drogi polne dojazdowe do pól a ja bym pisał do gminy że droga ma być przejezdna i niech wycinają krzaki.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#28 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3381 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 14:31

Drogi polne dojazdowe do pól Do gminy można pisać ja bym dodatkowo sołtysa ścigał.....zdarza się,że sołtys ma takich delikwentów co odrabiają godziny z wyroków sądowych więc w czym problem żeby to oni doprowadzili w miarę możliwości taką drogę do porządku

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

#29 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 14:45

Drogi polne dojazdowe do pól dokładnie, teraz idą zebrania wiejskie - stawiac sprawę twardo - płacimy podatek=rządamy dojazdu do naszego miejsca pracy. Potem jak sołtys48 pisze scigać sołtysa (ja kiedyś pismo sołtysowej nawet wysłałem poleconym), 2 tygodnie potem do UG i starostwa, sprawa trwała 2 lata ale coś ruszyło się (szło o melioracje akurat).

Z drogami i gałęziami to też radzę ostro walczyć. U nas mieszkańcy mnie krytykowali że chcę przycinać aleję lipową że to zabytek itp. Spytałem ich czy zapłacą mi za wybite szyby, urwane koguty itp. Wszyscy się zamknęli jak powiedziałem im ile drzwi kosztują i gałęzie były wycinane tak że bizonkiem można było na 3 jechać ;)
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#30 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3381 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 15:12

Drogi polne dojazdowe do pól Wg. mnie przy drogach dojazdowych do pól nie powinno być w ogóle drzew-a jeżeli już są i niema możliwości ich wycięcia to należy pisać,pisać i jeszcze raz pisać do urzędu gminy o przycięcie gałęzi itd. tak właśnie trułem du... wójtowi,że gałęzie wybijają szyby to znowu,że uszkadzają maszyny rolnicze-nic nie pomagało aż w końcu zbuntowałem się i odmówiłem zbierania połamanych jabłoni z drogi i co? O dziwo w ciągu miesiąca może dwóch zapadła decyzja o wycince jak dotąd nietykalnych poniemieckich jabłoni,które rosły na odc 4km wzdłuż drogi gminnej.....i był spokój aż na pewnej sesji jeden z mądrych rajców gminnych zaproponował aby w to miejsce nasadzić nowe drzewa ale już dalej od drogi bo to niby dla bezpieczeństwa kierowców :rolleyes: dostałem wtedy przykaz od wójta żeby chodzić po gospodarzach i namawiać ich na zgodę by posadzić te nowe drzewa w miedzach ich pól z drogą......na całe szczęście nikt się nie zgodził na to(troszeczkę przy pomocy mojej skromnej osoby)i na razie jest z tym dziadostwem spokój tylko ciekawe na jak długo ;[

3000 postów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 15:48

Drogi polne dojazdowe do pól Nawet jak posadzą o nie znaczy ze te drzewa majo żyć. Mogą uschnąć albo być rozjechane.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#32 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3381 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 16:24

Drogi polne dojazdowe do pól a właśnie jakby jakimś cudem zostały rozjechane to rolnik miałby klopoty -po to właśnie gmina chciała zgody.....

3000 postów

#33 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 16:35

Drogi polne dojazdowe do pól A czemu rolnik ma odpowiadać za to ze ktoś rozjechał krzaki??

bullet_black.png

#34 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3381 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 17:25

Drogi polne dojazdowe do pól @ andrzej2110 Rolnik miał odpowiadać za te drzewka,które byłyby posadzone w jego miedzy-bo po prawdzie tylko on mógłby je rozjechać(między drogą a polem jest jeszcze rów i dopiero za nim miały rosnąć te drzewska)

3000 postów

#35 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 17:33

Drogi polne dojazdowe do pól Nie wiedziałem ze jest rów.

bullet_black.png

#36 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 17:34

Drogi polne dojazdowe do pól może też orać do granicy działki - wtedy się nie ukorzenią ;)
na granicy nie można nic sadzić.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#37 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 15 styczeń 2012 - 18:34

Drogi polne dojazdowe do pól ileś metrów od granicy nie można sadzić. A drzewa to w lesie
U mnie z szerokością dróg to nie ma problemu. Z jakością też. Rzadko ktoś nimi jeździ :lol: A gówniarze na crossach wolą przez pole

#38 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 19:35

Drogi polne dojazdowe do pól 3m od granicy jeśli chodzi o las i plantacje np wierzby energetycznej.

bullet_black.png

#39 Share FanUrsusa

FanUrsusa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 19:57

Drogi polne dojazdowe do pól A takie pojedyncze drzewa? Np co 5-10m? Jakaś śliwa, jabłoń, wierzba?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share scott11

scott11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 20:06

Drogi polne dojazdowe do pól Ja trochę z innej beczki , zastanawia mnie w jakiej odległości od drogi może stać ogrodzenie , jest na to jakiś przepis ?