Skocz do zawartości

Zdjęcie

Drogi polne dojazdowe do pól

39 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Andrzejns

Andrzejns

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 20:30

Drogi polne dojazdowe do pól Witam, chciałem się dowiedzieć jak u was wygląda sytuacja z drogami polnymi(gromadzkimi) którymi dojeżdżacie na pola.Jak wygląda u was dbanie o te drogi, łatanie ich, koszenie itd. U mnie to różnie z tym bywa, najwięcej jest chętnych do ich podorywania ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Drogi polne dojazdowe do pól Dzisiaj, 01:52
  •  

#2 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 20:53

Drogi polne dojazdowe do pól u mnie jak ktos za blisko podoruje to sie nie pierdziele tylko jadę mu po polu.
Zwykle jednak drogi do najlepszych nie należą

#3 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 10 styczeń 2012 - 21:43

Drogi polne dojazdowe do pól u mnie o drogi polne nikt nie dba, samemu trzeba naprawiać, kosić , wycinać krzaki. chyba że droga również do lasu idzie to wtedy sytuacja jest lepsza. w niektórych wioskach na krótkich odcinkach jest położony asfalt i przy tym 3800 tablic informacyjnych o finansowaniu ów drogi

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share wpysiu

wpysiu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 21:48

Drogi polne dojazdowe do pól u nas to drogi są strasznie zaniedbywane pełno dziór , miejsc, gdzie woda stoi... w paru miejscach trochę żużlu jest wysypanego. niestety tak to wygląda

#5 Share Zetorek95

Zetorek95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 22:05

Drogi polne dojazdowe do pól U mnie każdy dba przy swoim tzn. trawę kosi i dziury zawala głównie kamieniami zebranymi podczas kopania ziemniaków ale najwięcej jest tych którzy chcą aby dróżki prowadziły przez ich pola <_<

#6 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 10 styczeń 2012 - 22:09

Drogi polne dojazdowe do pól W mojej wsi są 2 polne drogi i jest coś takiego że każda wieś ma jakąś pulę pieniędzy (z unii chyba) na zrobienie czegoś we wsi no i nasza nieduża wieś licząca 40 parę osób dostała ponad 6tys. zł i za te pieniądze mamy żużlem wysypać jedną drogę która jest bardziej potrzebna.
Polne jak polne, ale koło mnie idzie droga powiatowa łącząca 2 powiaty i ona to dopiero wygląda jak polna ;[ Jest kilkaset metrów gdzie ciągnikiem nie pojedziesz szybciej jak 8-9km/h ;[
@lukaczmarek- skąd ja to znam :D

Edytowany przez danielhaker, 10 styczeń 2012 - 22:11.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 styczeń 2012 - 22:22

Drogi polne dojazdowe do pól U mnie też dobrze nie jest a najgorsze jest to że mało kto o nie dba tyczy to się szczególnie użytkowników tych dróg. Jedni dbają o ich dobry stan a wystarczy jeden oryginał który w czasie jazdy musi wszystkie kałuże zaliczyć i robi się koszmar. Po zwróceniu uwagi najczęściej słyszę odp...l się przecież tu jest droga i będę jezdzić jak mi się podoba!
Na urzędy nie ma co liczyć zatem sami dbajmy o te drogi i tępmy głupotę sami

#8 Share Andrzejns

Andrzejns

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 22:29

Drogi polne dojazdowe do pól Czyli widze że sytuacja wygląda podobnie jak umnie, czyli każdy by jeżdził a robić nie ma komu. U mnie najgorsze są gruzy wywożone na jedną z dróg przez mieszkańców pobliskiego osiedla w których jest wszystko, druty, gwoździe itd.A poźniej ty po tym jeździsz i zastanawiasz się czy coś złapiesz czy nie. Poprostu drogę traktują jak wysypisko.

#9 Share Maniek

Maniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:AGROBIZNES

Napisany 10 styczeń 2012 - 23:42

Drogi polne dojazdowe do pól Wszędzie jest tak samo, u nas jak ja nie wyrównam drogi na wisnę to tak wszyscy jeżdźą abo po powodzi takie lochy są że strach przejechać, o krzakach nawet nie gadać po prostu wolą wjechać w rów niż je podciąć bo po co głupi Mariusz przyjdzie i to zrobi ;[
Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

#10 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 11 styczeń 2012 - 00:05

Drogi polne dojazdowe do pól u nas gosciu sie wkurzyl jak ludzie omijali droge bo była dziurawa i jezdzili po jego polu , co prawda było to pastwisko wiec postanowił powbijac gwozdzie w deske i juz po 3 dniach złapał sie pierwszy delikwent w pułapke:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share radex

radex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 11 styczeń 2012 - 00:28

Drogi polne dojazdowe do pól a ja mogę się pochwalić że w tym roku u nas gmina wysypała parę wywrotek piachu w największe dołki... Na najgorszych odcinkach przeszła ładowarka i wszystko wyglądało ok, tylko że zrobili to wszystko na jesień.. więc zapewne do lata wszystko wróci do stanu poprzedniego.....

#12 Share Andrzejns

Andrzejns

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 09:58

Drogi polne dojazdowe do pól Jeśli gmina interesuje się drogą to dobrze,ja jakieś 3 lata temu złożyłem podanie do gminy o załatanie dziur,wysypanie czegoś, po pół roku przysłali równiarkę,przejechali dwa razy i tyle, droga trochę się utwardziła ale dziury zostały.

#13 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 12 styczeń 2012 - 00:16

Drogi polne dojazdowe do pól ja zrobilem inny szczytny cel :P.. mialem do zasypania staw w narozniku pola. z kolei rów idacy wzdłuz pola graniczył jednoczesnie z polna droga ktora na wiosne wygladała strasznie nie dosc ze dziury to jeszcze woda miejscami pod kolana poniewaz nie było odpływu bo rów nalezało oczyscic. jednoczesnie moje pole tez zalewalo i na wiosne makabra była zeby przejechac od strony rowu. wiec napisalem papier do gminy . burmistrz przysłał koparke ktora odkopała mi rów a ziemie z rowu sypalismy w staw ( około 80 przyczep) , i teraz wyszlo tak ze kazdy na tym skorzystał , staw zasypany , rów odkopany i bedzie lepszy odpływ wody ze zbieraczy ktore przebiegaja w poprzek pola , jednoczesnie droga bedzie odwodniona i przejezdna :P.

#14 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 21:21

Drogi polne dojazdowe do pól Przez nasza wioską przechodzi kolej i w 2011 wymieniali podsyp z torów udało sie nam kupic 200 ton (na fakture), reszta w kieszeń dla operatora fadromy, na drogi woziliśmy 2 dni. Ja sam przewiozłem około 200ton a woziło nas 4. Wydaliśmy na to około 3tys. i własne paliwo do ciągników, zrobilismy 2,5km polnej drogi, teraz można jechac w pole. Ale sa u nas tacy co mało im pola i muszą orać drogę.

#15 Share radex

radex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 23:11

Drogi polne dojazdowe do pól to wszędzie są tacy co drogę niszą pługami... A najgorsze jest to że przeważnie w tym miejscu w którym są najlepsze odcinki...

#16 Share grodecki

grodecki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 01:56

Drogi polne dojazdowe do pól Witam.Ludzie to gdzie wy żyjecie i w którym wieku.W mojej gminie drogi gminne są pokryte dywanikiem asfaltowym a dojazdowe do pól- tłuczniem i o wszystkie drogi gminne dba gmina bez udziału rolników.Pozdrawiam.

#17 Share radex

radex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 02:18

Drogi polne dojazdowe do pól widocznie masz bogatą gminę skoro drogi dojazdowe do pół są utwardzone tłuczniem:) tylko gratulować dobrobytu;)
u nas w większości nie są utwardzone... no ale jeszcze nie jest tak źle... Da się po nich jeździć i nie jest dziura na dziurze:)
a to że nie którzy skrobią drogę to już ich sprawa... taki to polak...

Edytowany przez radex, 14 styczeń 2012 - 02:20.

#18 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 14:36

Drogi polne dojazdowe do pól U mnie nie ma takiego dobrobytu... Położyli trochę asfaltu ale co z tego jak już są dziury?? Winna jest forma która położyła za cienki asfalt i gmina która odebrała tako fuszerkę. Do tego jedno drogę okopali rowami ze ciężko się minąć..

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#19 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3390 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 14 styczeń 2012 - 14:46

Drogi polne dojazdowe do pól Czytając ten temat,że niemal wszyscy mamy ten sam problem z dojazdami na nasze pola-a mianowicie sąsiadów,którzy zaorują drogi.....u mnie w wiosce i gminie w której mam gospodarstwo to jest naprawdę masakra są ludzie, którzy potrafią z 6 metrowej drogi na odcinku 1km zrobić ścieżkę rowerową o szer.2-3 metrów i gmina się tym za bardzo nie interesuje ;[ Tyle co ja pism napisałem będąc sołtysem to głowa mała-te odcinki o które interweniowałem były naprawiane ale na krótko....jesienią znowu podorane....w jednym przypadku gdy rolnik zaorał drogę w całości na odcinku 300metrów doszło do rękoczynów pomiędzy nim a mną bo strasznie mu przeszkadzało,że jeżdżę po jego polu....... Lepiej rzecz się ma jeżeli chodzi o drogi polne będące dojazdami do innych osad tam gmina rokrocznie wysyła równiarkę.......
natomiast w wiosce w której obecnie mieszkam rzecz ma się zupełnie inaczej tu wiele spustoszenia robiła i robi Spółdzielnia której pracownicy likwidowali każdą drogę,która przeszkadzała im w "scalaniu" gruntów....działo się tak do ostatnich wyborów samorządowych latem 2011roku nowy burmistrz wynajął firmę geodezyjną by odnowić dawne drogi i po ok 2 miesiącach mieliśmy już sporo odtworzonych pięknych szerokich dróg....z tego co rozmawiałem z burmistrzem najdalej do końca tego roku mamy mieć odtworzone wszystkie drogi należące do Gminy-Miasta-a jest czy też bylo ich ponad 10 km i kosztem ich odbudowy obciążono Spółdzielnie....... :) :) :) :)

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 14:47

Drogi polne dojazdowe do pól W 2010 roku gmina robiła droge między moją wioska a sąsiednia około 1,3km. Droga koło mojego pola na odcinku 600m, myślałem ze przyjdzie geodeta wymierzy i beda robić, a przyjechała fadroma troche wyrównała, pójźniej przywieźli kilka przyczep szlaki i łopatami sypali z przyczepy, nawet nie wycieli kszaków i nie poobcinali gałęźi z drzew. Koszt "inwestycji" ponad 150tys. zł??? :blink: gdzie rzeczywiaty koszy nie przekroczył 5 tys zł. Za sam projekt zapłacili 20tys zł. W zeszłym roku i tak musielismy poprawiać 300m drogi bo woda stała.