Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa Rolująca Pasowa

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dannygumis

dannygumis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 19:57

Prasa Rolująca Pasowa Welger RP 445 vs Kuhn VB 2160 OptiCut OC 14 vs Claas Variant 360rc. Która z wymienionych Waszym zdaniem będzie najlepsza? Wady i zalety? Cena nie ma znaczenia wszystkie ok 150 tys brutto +/- 10 tys

Edytowany przez dannygumis, 10 styczeń 2012 - 19:58.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa Rolująca Pasowa Dzisiaj, 10:12
  •  

#2 Share pavlo1706

pavlo1706

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo

Napisany 10 styczeń 2012 - 20:31

Prasa Rolująca Pasowa co będzie prasowane najczęściej?
bo ja stoję przed tym samym wyborem i prawdopodobnie będzie to Claas Variant 360RC
jak dla mnie to atutem Claasa jest rotor który wprowadza belę w ruch
w Lely chyba nie ma wskaźników lewo-prawo, w Claasie jest za dopłatą ale jest
z Kuhnem nie miałem do czynienia

#3 Share dannygumis

dannygumis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 22:28

Prasa Rolująca Pasowa  Belowana będzie sianokiszonka (większość) no i słoma 

Edytowany przez dannygumis, 10 styczeń 2012 - 22:29.

#4 Share andrzej83

andrzej83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 23:13

Prasa Rolująca Pasowa a jakie jest zapotrzebowanie mocy tych pras?

Edytowany przez andrzej83, 10 styczeń 2012 - 23:21.

#5 Share JoHnyD

JoHnyD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 10:52

Prasa Rolująca Pasowa Pozwolę sobie nieco odświeżyć temat.
Spotkałem się niedawno z opinią, że prasy pasowe nie nadają się do prasowania sianokiszonki ze wzgledu na soki z mokrej zielonki które w procesie fermentacji oddziaływują na pasy i efekt jest taki, że pasy nie wytrzymują dłużej niż dwa lata. Czy ktoś jest w stanie potwierdzić taką teorie? Czy ktoś użytkuje prasę pasową - najlepiej od nowości - w szczególności do sianokiszonki? Jakie uzyskuje się masy balotów w jakich wymiarach? Z góry dziękuję za wszystkie opinie :)
Dodam jeszcze że prasa miałaby zebrać ok 1500 ton zielonki.....

#6 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 13:42

Prasa Rolująca Pasowa Bzdury,bzdury, bzdury!Moja prasa jest z 2000r i ma 24.5 tyś bel na liczniku na pasach od nowości, nie ma na nich oznak starzenia czy skruszenia jedynie uszkodzenia mechaniczne, niewielkie nie wpływające na jakość pracy.
Prasy zmienno komorowe, najczęściej pasowe są najlepsze do siano kiszonki bo zbijają bele od początku. wielkość bel zależnie od prasy ale przeważnie od 0,8 -1,8. Waga typowej beli 120x120 to 600 - 900 kg w zależności od wilgotności, modelu prasy i ustawieniu stopnia zgniotu.
1500 ton- przyjmując wagę 600 kg jednej beli wychodzi 2500 bel, każda pasówka da sobie radę bez problemu, chociaż przy tej ilości rozważyłbym przyczepę samozbierająca.
PS. soki w czasie zbioru nie są w procesie fermentacji,proces zakiszania rozpoczyna się kilka godzin po sprasowaniu i owinięciu beli.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share JoHnyD

JoHnyD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 14:51

Prasa Rolująca Pasowa @ptaszyna dzięki za szybką odpowiedź :) więc można przyjąć, że bela np 1,8 będzie ważyła 1300-2000 kg? przy takiej masie miałbym do zwinięcia tylko 800 belek :D
oczywiście brałem też pod uwagę przyczepę samozbierającą, nawet w tym roku wynajmowałem na usługę i pozbierałem swoje użytki. Już w tym roku przekonałem się niestety o kilku minusach zbioru przyczepą:
1. duże odległości (do 15 km, marną drogą)
2. trudności z ugnieceniem podsuszonego materiału
3. zbierając młody mokry materiał ciężko uzyskać właściwą strukturę kiszonek - efekt kwasica
4. bez silosów duże straty przy wybieraniu
5. potężny koszt zbudowania silosów dla takiej ilości ~~ 300 tys
6. wysoki koszt wydajnej - nowej - przyczepy ~~ 250 tys

Oczywiście jeżeli prasa to razem z owijarką szeregową. Rozmawiałem na jej temat z @agronom100 i jest bardzo zadowolony z takiego rozwiązania zbioru zielonek, również biorąc pod uwagę aspekt ekonomiczny.

#8 Share majk03

majk03

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 20:43

Prasa Rolująca Pasowa w tym roku tez bede brał prase i bedzie to kuhn vb 2160, myslałem tez o welgerze, ale jest duzo drozszy niz kuhn i ma biedny, czarno-biały panel sterujacy, oczywiscie jeszcze za doplata

#9 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 21:16

Prasa Rolująca Pasowa Kuhn vb 2160 dobry wybór, mam z tej samej firmy tylko dwa modele starszą, aczkolwiek lely welger 445 w testach bije wszystkie na głowę, tak samo w wydajności, tylko ta cena.

#10 Share JoHnyD

JoHnyD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 22:49

Prasa Rolująca Pasowa a co powiecie na temat McHale V660? kupi za 130 netto?

Ciekawe zestawienie znalazłem:

http://www.agroshow....-bel-tabele.pdf

Waham się teraz chyba pomiędzy McHale v660, opcjonalnie lely rp 445, albo coś od jd...ale jeśli chodzi o jd to wszędzie pisza że pasy są na spinkach? do tej pory brałem pod uwage stałokomorowa jd 644, ale szkoda mi robić małe belki przy owijarce szeregowej bo to straty na folii i miejscu, a cena prasy taka sama jak za pasówkę... co byście doradzili? za jd przemawia dobry i sprawdzony serwis na miejscu...

Edytowany przez JoHnyD, 11 styczeń 2013 - 00:04.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 14 kwiecień 2013 - 16:37

Prasa Rolująca Pasowa
agronom100 ma duży areał i nie liczy sie z areałem a ja wolałbym praso owijarkę sam prasuje taką i bardzo ładnie sie sprawuje. Ja wybrałem prasoowijarkię z powodu niskich kosztów paliwa gdyż za jednym przejazdem robie dwie czynności na raz a ciągnik wcale nie musi być aż taki duży. Przy prasoowijarcie MChale pracuje 130KM i bardzo ładnie sie sprawuje nawet na podmokłych torfach.