dannygumis

Prasa Rolująca Pasowa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dannygumis    21

Welger RP 445 vs Kuhn VB 2160 OptiCut OC 14 vs Claas Variant 360rc. Która z wymienionych Waszym zdaniem będzie najlepsza? Wady i zalety? Cena nie ma znaczenia wszystkie ok 150 tys brutto +/- 10 tys

Edytowano przez dannygumis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlo1706    14

co będzie prasowane najczęściej?

bo ja stoję przed tym samym wyborem i prawdopodobnie będzie to Claas Variant 360RC

jak dla mnie to atutem Claasa jest rotor który wprowadza belę w ruch

w Lely chyba nie ma wskaźników lewo-prawo, w Claasie jest za dopłatą ale jest

z Kuhnem nie miałem do czynienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dannygumis    21

 Belowana będzie sianokiszonka (większość) no i słoma 

Edytowano przez dannygumis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

Pozwolę sobie nieco odświeżyć temat.

Spotkałem się niedawno z opinią, że prasy pasowe nie nadają się do prasowania sianokiszonki ze wzgledu na soki z mokrej zielonki które w procesie fermentacji oddziaływują na pasy i efekt jest taki, że pasy nie wytrzymują dłużej niż dwa lata. Czy ktoś jest w stanie potwierdzić taką teorie? Czy ktoś użytkuje prasę pasową - najlepiej od nowości - w szczególności do sianokiszonki? Jakie uzyskuje się masy balotów w jakich wymiarach? Z góry dziękuję za wszystkie opinie :)

Dodam jeszcze że prasa miałaby zebrać ok 1500 ton zielonki.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Bzdury,bzdury, bzdury!Moja prasa jest z 2000r i ma 24.5 tyś bel na liczniku na pasach od nowości, nie ma na nich oznak starzenia czy skruszenia jedynie uszkodzenia mechaniczne, niewielkie nie wpływające na jakość pracy.

Prasy zmienno komorowe, najczęściej pasowe są najlepsze do siano kiszonki bo zbijają bele od początku. wielkość bel zależnie od prasy ale przeważnie od 0,8 -1,8. Waga typowej beli 120x120 to 600 - 900 kg w zależności od wilgotności, modelu prasy i ustawieniu stopnia zgniotu.

1500 ton- przyjmując wagę 600 kg jednej beli wychodzi 2500 bel, każda pasówka da sobie radę bez problemu, chociaż przy tej ilości rozważyłbym przyczepę samozbierająca.

PS. soki w czasie zbioru nie są w procesie fermentacji,proces zakiszania rozpoczyna się kilka godzin po sprasowaniu i owinięciu beli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

@ptaszyna dzięki za szybką odpowiedź :) więc można przyjąć, że bela np 1,8 będzie ważyła 1300-2000 kg? przy takiej masie miałbym do zwinięcia tylko 800 belek :D

oczywiście brałem też pod uwagę przyczepę samozbierającą, nawet w tym roku wynajmowałem na usługę i pozbierałem swoje użytki. Już w tym roku przekonałem się niestety o kilku minusach zbioru przyczepą:

1. duże odległości (do 15 km, marną drogą)

2. trudności z ugnieceniem podsuszonego materiału

3. zbierając młody mokry materiał ciężko uzyskać właściwą strukturę kiszonek - efekt kwasica

4. bez silosów duże straty przy wybieraniu

5. potężny koszt zbudowania silosów dla takiej ilości ~~ 300 tys

6. wysoki koszt wydajnej - nowej - przyczepy ~~ 250 tys

 

Oczywiście jeżeli prasa to razem z owijarką szeregową. Rozmawiałem na jej temat z @agronom100 i jest bardzo zadowolony z takiego rozwiązania zbioru zielonek, również biorąc pod uwagę aspekt ekonomiczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majk03    0

w tym roku tez bede brał prase i bedzie to kuhn vb 2160, myslałem tez o welgerze, ale jest duzo drozszy niz kuhn i ma biedny, czarno-biały panel sterujacy, oczywiscie jeszcze za doplata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Kuhn vb 2160 dobry wybór, mam z tej samej firmy tylko dwa modele starszą, aczkolwiek lely welger 445 w testach bije wszystkie na głowę, tak samo w wydajności, tylko ta cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

a co powiecie na temat McHale V660? kupi za 130 netto?

 

Ciekawe zestawienie znalazłem:

 

http://www.agroshow....-bel-tabele.pdf

 

Waham się teraz chyba pomiędzy McHale v660, opcjonalnie lely rp 445, albo coś od jd...ale jeśli chodzi o jd to wszędzie pisza że pasy są na spinkach? do tej pory brałem pod uwage stałokomorowa jd 644, ale szkoda mi robić małe belki przy owijarce szeregowej bo to straty na folii i miejscu, a cena prasy taka sama jak za pasówkę... co byście doradzili? za jd przemawia dobry i sprawdzony serwis na miejscu...

Edytowano przez JoHnyD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

agronom100 ma duży areał i nie liczy sie z areałem a ja wolałbym praso owijarkę sam prasuje taką i bardzo ładnie sie sprawuje. Ja wybrałem prasoowijarkię z powodu niskich kosztów paliwa gdyż za jednym przejazdem robie dwie czynności na raz a ciągnik wcale nie musi być aż taki duży. Przy prasoowijarcie MChale pracuje 130KM i bardzo ładnie sie sprawuje nawet na podmokłych torfach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
    • Przez Damian1233
      Witam mam problem z prasą mf 1450 zmiennokomorową nie jestem w stanie zwinąć balota gdyż owija materiał na wałki nad pobieraniem. Podbieraka po remoncie wymienione zęby pasy wyrównane. Problem występuje w dużym stopniu przy trawie i sianie z słomą jest mniejszy problem. Jutro jak będę pracował to zamieszczę zdjęcia jak to wygląda. Proszę o jakieś sugestie co mogę sprawdzić .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj