Skocz do zawartości

Zdjęcie

mocznik bykom

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mayi96

mayi96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 10 styczeń 2012 - 17:39

mocznik bykom slyszalem ze bykom ok 300-400 kg podaje sie troche mocznika i szybciej rosna.czy to prawda robiliscie tak??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mocznik bykom Dzisiaj, 14:43
  •  

#2 Share LukaszNZUL

LukaszNZUL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i żużel :)

Napisany 10 styczeń 2012 - 17:45

mocznik bykom wątpie...

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 styczeń 2012 - 17:49

mocznik bykom z tego co mi się o uszy obiło to mocznik poprzez swój skład zastępuje białko.
http://www.agrofoto....datek-do-paszy/
http://www.hodujbydl...php?content=878

#4 Share PiotrW

PiotrW

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 17:49

mocznik bykom Twoje wątpienie to raczej słabe uzasadnienie :huh:
http://bit.ly/AzGGXS

#5 Share mayi96

mayi96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 10 styczeń 2012 - 17:54

mocznik bykom slyszalem byk hf 500kg jadl 0,5 wiadra kukrydzy a jak dali mu mocznika jad na raz 3 wiadra

#6 Share Farmer94

Farmer94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO!
    PŁEĆ PRZECIWNA!
    MUZYKA I TECHNIKA!!
    alkohole ;)

Napisany 10 styczeń 2012 - 18:33

mocznik bykom mocznik można podawać bykom ponieważ posiada NPN czyli mówiąc po polsku azot niebiałkowy. Azot pochodzący ze źródeł innych niż białko, ale który może być wykorzystywany przez przeżuwacze do budowy białek organicznych :lol:
bykowi o wadze 300-400kg. możesz podać połowę małej łyżeczki +/- nie więcej!
to by było tyle w tym temacie B) a cha, żeby nikomu nie przyszło dawać mocznika zwierzętom mono gastrycznym, bo więcej szkody byście narobili niż zarobili :P !

#7 Share pomyl88

pomyl88

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 18:37

mocznik bykom Podawaliśmy, jak byk osiągał ok 400 kg dostawał zzz ćwierć szklanki do śruty, efekty były jedynie może u sześciu z osiemnastu byków, a apetytu to wcale nie wzmaga

#8 Share Farmer94

Farmer94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
    PŁEĆ PRZECIWNA!
    MUZYKA I TECHNIKA!!
    alkohole ;)

Napisany 10 styczeń 2012 - 18:52

mocznik bykom bo do apetytu to nie ma wspomagać tylko na lepszy przyrost tkanki mięśniowej! ;) a co do tej szklanki to zależy jakie dawki się stosuje ni u każdego będzie tak samo bo np. ja daję bykowi 400kg 14kg kiszonki, 20kg sianokiszonki, 3kg jakieś śruty i 10kg. świeżej trawy, a Ty możesz dawać 20kg kiszonki, 25kg sianokiszonki i 30kg świeżej trawy (przykład) :)

#9 Share Kondzioo

Kondzioo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 19:01

mocznik bykom to powiedzcie mi czemu u sąsiada jak krowa polizała tylko wiaderko z mocznika i napila sie wody, to odrazu zrobiła sie jak balon i trzeba bylo ją podciac...

#10 Share Farmer94

Farmer94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
    PŁEĆ PRZECIWNA!
    MUZYKA I TECHNIKA!!
    alkohole ;)

Napisany 10 styczeń 2012 - 19:18

mocznik bykom ponieważ w żołądku miała jakiś pokarm który po złączeniu z mocznikiem spowodował dość dużo ilość gazów :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 19:18

mocznik bykom czytałem gdzieś że dodają mocznik do pryzmy z qq w celu podniesienia zawartości białka
tu coś piszą :
http://www.wrp.pl/In...lt.aspx?id=7529

Edytowany przez krzysiekfarmer5, 10 styczeń 2012 - 19:21.

red power

#12 Share DARKPANTER

DARKPANTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 22:50

mocznik bykom Ja już dwa lata stosuję mocznik w żywieniu krów mlecznych jak i byków. Głównym powodem stosowania przeze mnie mocznika są względy ekonomiczne względem soi. Ja daję na 1 tonę śruty 13 kg mocznika i żadnych ubocznych efektów jego stosowania nie zauważyłem poza paroma złotymi w kieszeni, ale to na plus.

#13 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3380 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 11 styczeń 2012 - 18:47

mocznik bykom W moich stronach mocznikiem rolnicy posypywali siano.............ale tylko dlatego,że było mokre a czy coś pomaga w żywieniu to wątpie-może i nie zaszkodzi ale z drugiej strony czy coś pomoże????

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#14 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 19:04

mocznik bykom Ja też dosypywałem mocznika do śrutu dla byka szło wiadro 20l czyli podobnie jak pisze kolega. Najważniejsze aby nie było grudek no i tylko dla przeżuwających czyli takie powyżej 100kg żarłoki. Na początku symolicznie aby flora bakteryjna się rozwineła przez 2 tygodnie zwiększasz dawkę do docelowej. Antidotum na dużą dawkę moczniku niby są drożdze ale nie wiem na 100%. Teraz nie stosują moczmikowania bo mam sianokiszonkę z lucerny i koniczyny.
The Truth Is Out There

#15 Share bolo985

bolo985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 15:19

mocznik bykom mocznik jest bardzo dobry do bilansowania dawek pokarmowych dla przeżuwaczy. możemy go podawać zwierzętom od wieku 6 miesięcy na każde 100 kg masy ciała max. 20g mocznika. 100 gramami mocznika możemy zastąpić 0,8 kg poekstrakcyjnej śruty sojowej. do dawki powinniśmy go wprowadzać stopniowo przez 2 tygodnie tak samo powinniśmy go odstawiać. odtrutką na zatrucie mocznikiem jest ocet wystarczy podać go w ilości ok. 1 litra. wspaniale uzupełnia kiszonkę z kukurydzy i śruty zbożowe. ja stosuję mocznik już od 5 lat i nie miałem z nim żadnych problemów. mocznik nie może być zbrylony i musi być dokładnie wymieszany z paszą treściwą bądź z paszą obietościową. jeżeli chcecie wiedzieć więcej to piszcie.

#16 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 17:05

mocznik bykom bolo985 Ja chcę wiedzieć co to za mocznik stosujesz zwykły nawozowy czy może mocznik paszowy?

#17 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 21 styczeń 2012 - 17:24

mocznik bykom Mi żywieniowiec zalecił aby podać 100g na sztukę rozpuszczone w wodzie i zalane do wozu po wstępnym rozdrobnieniu beli, do tej dawki przyzwyczajałem przez 1,5 tygodnia
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#18 Share Limousine00

Limousine00

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 21:17

mocznik bykom

mocznik jest bardzo dobry do bilansowania dawek pokarmowych dla przeżuwaczy. możemy go podawać zwierzętom od wieku 6 miesięcy na każde 100 kg masy ciała max. 20g mocznika. 100 gramami mocznika możemy zastąpić 0,8 kg poekstrakcyjnej śruty sojowej. do dawki powinniśmy go wprowadzać stopniowo przez 2 tygodnie tak samo powinniśmy go odstawiać. odtrutką na zatrucie mocznikiem jest ocet wystarczy podać go w ilości ok. 1 litra. wspaniale uzupełnia kiszonkę z kukurydzy i śruty zbożowe. ja stosuję mocznik już od 5 lat i nie miałem z nim żadnych problemów. mocznik nie może być zbrylony i musi być dokładnie wymieszany z paszą treściwą bądź z paszą obietościową. jeżeli chcecie wiedzieć więcej to piszcie.

100 gram mocznika zastępuje 0,8 kg śruty sojowej ? :) Mogę spytać na czym opierasz to stwierdzenie ? :)

Znalazłem coś takiego :

Dlaczego mocznik zamiast poekstrakcyjnej śruty sojowej?

Zanim przejdę do uzasadnienia merytorycznego, odpowiem wprost – bo jest to zdecydowanie tańsze! Jeżeli 1 tona mocznika nawozowego kosztuje 1,1 tys. złotych, to dzienna dawka tego dodatku dla krowy mlecznej, czyli 100 g, będzie kosztowała 0,11 zł. Przyjmując założenie, że dawka ta może być zamiennikiem dla 0,5 kg poekstrakcyjnej śruty sojowej, kosztującej obecnie 1,7 tys. zł/tonę (0,5 kg kosztuje więc 0,85 zł), zmniejszamy koszty dawki o 0,74 zł (0,85 zł – 0,11 zł = 0,74 zł). Koszt takiej dawki mocznika jest więc prawie 8-krotnie niższy niż koszt śruty sojowej, którą mocznik zastępuje.

Edytowany przez Limousine00, 21 styczeń 2012 - 21:21.

#19 Share bolo985

bolo985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 20:27

mocznik bykom przepraszam, pomyliłem się 100g mocznika zastąpi 0,8 kg śruty poekstrakcyjnej rzepakowej a sojowej 0,6kg. Wynika to z tego że w żwaczy z 1g mocznika zostanie wyprodukowane 2,875g białka mikrobiologicznego które zostanie strawione w jelicie cienkim. a to wynika z tego że w 1 g mocznika jest 0,46g azotu a to mnożymy przez równoważnik białkowy 6,25 i mamy wynik. stosuje mocznik nawozowy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share harytubewardziu

harytubewardziu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:Niezawodne maszyny rolnicze. Hodowla bydła mlecznego. Nowoczesna uprawa.

Napisany 05 maj 2012 - 22:10

mocznik bykom ja też od niedawna stosuję mocznik dla krów, nie powiem bo mleka przybyło, ale nie doczytałem sie, że pasza białkowa która stosuje zawiera mocznik techniczny! i kilka krów chyba miały go za dużo bo wystąpiła laksa dlatego będę szukał innej paszy bez dodatku mocznika bo po co płacić za paszę która zawiera już mocznik jak można go sobie samemu dodać