Skocz do zawartości

Zdjęcie

Konie zimnokrwiste

81 odpowiedzi na ten temat

#61 Share agulka

agulka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów
  • Zainteresowania:konie - hodowla, trening, rekreacja
    ogrodnictwo ozdobne
    fotografia

Napisany 20 luty 2013 - 10:26

Konie zimnokrwiste troche to ot, ale... chyba na chwilę obecną zubożała ilość forów jeździeckich niestety. nad czym sama bardzo ubolewam. ale raczej nie wiele z tym można zrobić.
odnośnie fundacji. zgodzę się, rzeczywiście dużo pomogły. co jest bez dwóch zdań na plus. ale i faktycznie zaczyna się popadanie z jednej skrajności w drugą.
A obiektywnie nigdy nie będzie na forach. zawsze znajdzie się jakiś "konserwatysta", czy to re-volta, czy kiedyś voltahorse, czy pamiętne konie.biz czy inne temu podobne (co się w sumie przenosi i na fora w innych dziedzinach).
jednak jak nie patrzeć zawsze trzeba wszystko brać z małą rezerwą i przymrużeniem oka, to co piszą wszelacy forumowicze (niejednokrotnie niedopilnowane bądź rozpieszczone dzieciaki mające za dużo czasu przy kompie). wszak trzeba korzystać jeszcze z czegoś w co każdego natura wyposażyła -mózg ;)
trochę się nie w temacie rozpisałam, ale cieszę się, że temat zaistniał i że ktoś dostrzega w pozytywnym świetle bliskie mi tematy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Konie zimnokrwiste Dzisiaj, 21:14
  •  

#62 Share Wozak71

Wozak71

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:Wieś, rolnictwo, dobre książki i filmy, dobre żarty, góry, konie...

Napisany 20 luty 2013 - 11:40

Konie zimnokrwiste Nic dodać nic ująć.Schodzą na psy jak nić.Jak dziś popatrze ile lat wtedy niektóre osoby miały to się zastanawiam nad nimi poważnie... :D Dodałbym tylko, że może nie jest to ubóstwo ilościowe, a zdecydowanie jakościowe. Choć ja teź miałem na volcie niezłe jzady, ale teź mam bardzo dobre wspomnienia i kontakty z ludźmi do dziś. No tak, ale ja zaczynałem 10 lat temu udzielać się na tym forum ;) Myślenie jest zawsze porządaną cechą :)

Wracają cdo tematu. Czy istnieją dziś jeszcze jakieś różnice w typie koni zimnokrwistych. Takie regionalne różnice, jak konie sokólskie czy sztumskie?

#63 Share agulka

agulka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów
  • Zainteresowania:konie - hodowla, trening, rekreacja
    ogrodnictwo ozdobne
    fotografia

Napisany 20 luty 2013 - 12:47

Konie zimnokrwiste a z tego co wiem to jak najbardziej jest jeszcze takowy podział na typ sztumski i sokólski. osobiście jednak bardziej siedzę w szlachetniejszych i z takowymi mam więcej doświadczenia (choć obecnie niestety w stanie "spoczynku" utknęłam). także może są na AF jacyś hodowcy któregoś typu i może by się wypowiedzieli..?
mi się nasze pkz kojarzą głównie z Kwidzyniem i St.Gdańskim (chyba w ogóle tamte rejony pomorze, mazury - obecnie dominują w grubaskach).

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak pomóc hodowcom koni? zobacz »

•  

#64 Share luqasz17

luqasz17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 20 luty 2013 - 18:25

Konie zimnokrwiste A podział na pogrubiane też się z takim spotkałem.

#65 Share Wozak71

Wozak71

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:Wieś, rolnictwo, dobre książki i filmy, dobre żarty, góry, konie...

Napisany 20 luty 2013 - 19:25

Konie zimnokrwiste Ciężko powiedzieć. To wyniakło z krycia klaczy szlachetnych cięzkimi ogierami. Kiedyś. Teraz nie wiem jak to funkcjonuje. Ale możliwe, że tak jest. Ja takźe bardziej zorientowany jestem w tych lżejszych rasach. Chętnie poznam opinię fachowców od zimnioków.

#66 Share Turtix

Turtix

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 15:17

Konie zimnokrwiste Witam
Jestem z pomorskiego. Czy ktoś się orientuje gdzie tu najbliżej jest skup koni? Może coś w zachodniopomorskim lub na mazowszu?

#67 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3384 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 31 marzec 2013 - 13:09

Konie zimnokrwiste W Suliszewie koło Drawska Pomorskiego jest gość co bierze wszystko jak chcesz namiary to napisz na PV

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#68 Share seba07101

seba07101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 15:23

Konie zimnokrwiste witam wie tutaj może ktoś kto skupuje konie z łódzkiego z miejsca od gospodarza oto fotkaDSCN0269.jpg

#69 Share Luksa96

Luksa96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:Konie zimnokrwiste, rolnictwo.

Napisany 27 kwiecień 2014 - 20:19

Konie zimnokrwiste To to lepiej dać w ogłoszenie na gratkę do internetu. Nikt takiego szlachetnego konia nie kupi na mięso, chyba że za marne grosze...

#70 Share olimp72

olimp72

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 01 maj 2014 - 20:48

Konie zimnokrwiste Witam Mieszkam nie daleko Częstochowy mam do sprzedania klacz zimnokrwista 10 letnia i jej córka . Córka zaźrebiona więc na mieso nie pójdzie. A nad tą starszą właśnie nwm co zrobić. Może ktoś wie gdzie jest jakiś skup i jak płacą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Luksa96

Luksa96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 02 maj 2014 - 14:22

Konie zimnokrwiste Mieszkasz koło Czestochowy i nie wiesz, że jest tam jeden z lepszych kupców w kraju? :D Tylko po starej kobyle to fajerwerków wagowych i cenowych nie ma sie co spodziewać.

#72 Share kap5

kap5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 02 maj 2014 - 21:46

Konie zimnokrwiste

.

Edytowany przez kap5, 22 czerwiec 2015 - 12:24.

#73 Share olimp72

olimp72

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 03 maj 2014 - 13:58

Konie zimnokrwiste Tak zaprzegałem ją do woza chodziła bez problemu :) Waga hmm myślę że z 800 kg może więcej nie znam się, Mam paszport i wpis do księgi głownej.

Jak by ktoś chciał ją kupić w dobrej cenie nie ma problemu,

#74 Share Luksa96

Luksa96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 03 maj 2014 - 20:58

Konie zimnokrwiste To olimp72 - podaj imię tej klaczy i jej rodziców i wstaw może jakieś foto. Jakby była źrebna to byłoby można ją sprzedać do dalszej hodowli.

#75 Share olimp72

olimp72

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 04 maj 2014 - 07:25

Konie zimnokrwiste Awa 4647 GGd matka: Armatka, Ojciec: Wang. Nie jest zaźrebiona bo jeszcze z nią nie byłem. Ja z chęcią ją sprzedam w sumie tylko dlatego że nie mam na tyle czasu żeby cały czas nią jeździć i się zajmować tak jak powinno. A zdj. jak będę mógł to zrobię niestety teraz nie ma mnie w domu więc nie mam jak.

#76 Share owieczki

owieczki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 12 wrzesień 2014 - 15:22

Konie zimnokrwiste

czy można prosić o namiary na Częstochowę ?

#77 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, historia, of-road

Napisany 04 grudzień 2014 - 12:20

Konie zimnokrwiste Ile kosztuje utrzymanie miesieczne konia? Tak chociaz +- bo w necie ciezko znalesc jakas konkretna odp kazdy co innego pisze. Mogli byscie podzielic sie waszymi opiniami w tej kwesti?

#78 Share biedroneczka

biedroneczka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:Sporty konne, szeroko pojęte życie

Napisany 04 grudzień 2014 - 17:12

Konie zimnokrwiste Tak normalnie postawić konia w pensjonat kosztuje od 550 do 700 zł miesięcznie. Mówię o przeciętnych stajniach. Hotel potrafi też kosztować i 1200zl/mc , kiedy jest hala, myjka z ciepłą wodą, solarium dla koni,czy inne bajery , albo konie latem są na pastwisku, a do tego jakieś zajęcia z trenerem. Albo właścicielem jest jakiś znany zawodnik sportów konnych. A jak się samemu chodzi koło konia, to utrzymanie konia rekreacyjnego z reguły nie przekracza ok 350 zł /mc . To cena owsa, siana , słomy, paczki witamin na miesiąc i rozczyszczania raz na 2 mce. Zakładam, że koń jest zdrowy i nie wymaga częstych leków i weta.

#79 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, historia, of-road

Napisany 04 grudzień 2014 - 20:34

Konie zimnokrwiste Dzieki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share dominik25432

dominik25432

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 18 grudzień 2015 - 21:46

Konie zimnokrwiste

W jakich dniach w tym roku będą odbywać się targi w Skaryszewie?