Skocz do zawartości

Zdjęcie

Budowa Agregatu Uprawowego

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ricky11

Ricky11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:Motocross, F1, Sporty motorowe

Napisany 09 styczeń 2012 - 23:08

Budowa Agregatu Uprawowego Jak w temacie. Chciałbym zrobić agregat uprawowy. szer. rob. ok 3.2-3.3m. najlepiej na wzór Expom Tornado http://www.expom.com...tornadopl.html. i tutaj zaczynają sie małe schodki. mianowicie skąd wziąść jakiś rysunek techniczny podobnego agregatu?? następnie jakich przekroi profili zamkniętych użyć do budowy i jakie grubości ścianek tak zeby agregat miał swoją wagę bo mamy ciężkie ziemie. no i wreszcie czy zwykła stal konstrukcyjna bedzie wystarczająco wytrzymała?? na wał przedni już mam patent. a na tylny to może coś takiego założyć?? http://www.rolnicze-...ly-strunowe.php
jeśli ktoś dysponuje jakimiś informacjami jak coś takiego zbudować będe bardzo wdzięczny. pozdrawiam.

Edytowany przez Ricky11, 09 styczeń 2012 - 23:10.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Budowa Agregatu Uprawowego Dzisiaj, 09:44
  •  

#2 Share Pawel1990

Pawel1990

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 12:36

Budowa Agregatu Uprawowego Moim zdaniem stal konstrukcyjna może dać rade, ale przy bardzo przemyślanej budowie i dobrych spawach. sądze że taniej i bardziej pewnie jest urzyć do budowy jakiegoś starego agregatu który można nabyć za "psie" pieniądze i wtedy kombinować np z poszezaniem go po jednej łapce z każdej strony powiedzmy żeby miał tą szerokość którą zamierzasz uzyskać. Jakie masz na to fundusze?

#3 Share Petekw

Petekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo głównie i troche komputery.

Napisany 10 styczeń 2012 - 14:03

Budowa Agregatu Uprawowego Wybierz się do kogoś kto ma taki agregat. Pomierzysz sobie dokładnie profile ich długości, grubość itp.
Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

#4 Share Ricky11

Ricky11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:Motocross, F1, Sporty motorowe

Napisany 10 styczeń 2012 - 15:43

Budowa Agregatu Uprawowego Z funduszami nie powinno być problemu. Jeśli nic nie wykombinuje to trzeba bedzie kupić nowy fabryczny. Ten Tornado 3m kosztuje 20 tys. a np. Agro Masz 3,6m ok 10000. Tornado ceną powala na kolana więc chciałbym zrobić właśnie coś na wzór niego. dziś podzwoniłem troche za stalą i za usługami cięcia grubych blach które będą mi potrzebne do zrobienia zaczepów TUZ. Do tanich to nie należy. a żeby właśnie go gdzieś obejrzeć i pomierzyć ale w okolicy nikt takiego nie ma. jak policzyłem to przedni wał strunowy który chce zrobić wyniesie ok 1000 zł. mają to być 3 wałki po 106cm. średnicy fi 300. więc nie tak łatwo :(

#5 Share fliegl

fliegl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 14:01

Budowa Agregatu Uprawowego W związku z przygotowaniem do budowy agregatu mam pytanie:
W jaki sposób w środku rozwiązany jest mechanizm oznaczony strzałką na załączonym zdjęciu?
Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3428 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 18:51

Budowa Agregatu Uprawowego normalnie dwa profile, jeden wchodzacy w drugi, w mniejszy wspawana nakretka, zaden problem <_<

Polska B

#7 Share kamin60

kamin60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 28 październik 2012 - 21:13

Budowa Agregatu Uprawowego Witam chcę teraz zacząć budowę agregatu uprawowego 3,30-3,60. Na wzór Agromaszu. Teraz moje pytanie czy się opłaci ?? bo jeśli ja mam zapłacić za stal i wszystkie pierdółki 8tyś i bawić się z tym miesiąc to wole kupić gotowy z Agromaszu za 11 tyś i mieć z głowy. http://allegro.pl/li...category=0&sg=0 ceny na dzień dzisiejszy nie przekraczają praktycznie 10 tyś można jeszcze trochę pohandlować i myślę że za jakieś 9500 bym go kupił teraz jak cena zrobienia swojego agregatu ?? Mam stary agregat bodajże 2,70 bez wałków, rama jest za słaba do modyfikacji raczej więc moge tylko ze starego pozyskać ok 20 zębów.

Edytowany przez kamin60, 28 październik 2012 - 21:20.

#8 Share kamilb

kamilb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 21:56

Budowa Agregatu Uprawowego No ja tez mam taki problem stary agregat 2.7m rama peka juz go nie powieksze a potrzebuje czegos wiekszego 4m oplaci sie budowac ile haki kosztuja jakies lepsze

#9 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 23:49

Budowa Agregatu Uprawowego kamil chodzi Tobie o haczki jeśli tak to polecam "Bagra".Cena ok 40zl za sztukę z mocowaniem.

Edytowany przez Tomasz78, 29 styczeń 2013 - 10:26.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share dfagrotron420

dfagrotron420

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza

Napisany 29 styczeń 2013 - 10:19

Budowa Agregatu Uprawowego Też ma stary agregat 2,70 i planuje zrobic z niego agregat 3 m na przedni tuz :)