Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dokumenty związane z zakupem kombajnu

42 odpowiedzi na ten temat

#41 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 30 lipiec 2012 - 09:48

Dokumenty związane z zakupem kombajnu Może wazniejszym od dodatkowego wykupienia OC jest fakt że poruszając sie kombajnem po drodze publicznej heder musisz mieć na wózku bo w czasie jakiejś kolizji to i tak to dodatkowe OC nic Ci nie daję bo nieprzepisowo poruszasz sie po drodze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dokumenty związane z zakupem kombajnu Dzisiaj, 17:24
  •  

#42 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 lipiec 2012 - 11:14

Dokumenty związane z zakupem kombajnu W sprawie hedera na wózku to masz rację.

Może wazniejszym od dodatkowego wykupienia OC

OC komunikacyjne jest osobnym ubezpieczeniem.

Dzwoniłem dzis do dwóch towarzystw ubezpieczeniowych i maja takie same stanowisko jak PZU

Post #36 masz tam odpowiedź na pytanie ( #31) Ono jest dla mnie wiążące.

Edytowany przez KRISTOFORn, 30 lipiec 2012 - 11:28.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#43 Share raptownywaldek

raptownywaldek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów
  • Zainteresowania:spadochroniarstwo,paralotniarstwo

Napisany 06 wrzesień 2012 - 11:27

Dokumenty związane z zakupem kombajnu OC na budynki to co innego niż ubezpieczenie maszyn.Poruszając się po drodze publicznej powodując szkodę musisz byc ubezpieczony tzn maszyna lub miec indywidualną polisę od odpowiedzialnosci cywilnej.Nie budynkow nie ziemi a na siebie.Mam.przegląd kombajnów, i normalny dowód rejestracyjny.Sam.przegląd polega na ocenie sprawności hamulców, świateł i calej sygnalizacji.Hamulce sprawdzał diagnosta podczas jazdy.Nie chciał tylko powiedziec czemu bawił się hydrauliką tyl ego zawieszenja myślę ze chciał się tylko pobawić.OC indywidualnego rolnika chroni np od spalenia mu plonu. Bo co w przypadku zapalenia kombajnu na jego polu piwa się napijecie i zgoda.Na dalsze odległości kombajny przewoże na ramlie kolejowej ok 450 km bo mam ziemie oddaloną o tką odległosc od domu.Koszt. kombajnu z hederem na wózku 2 Fendów z maszynami to ok 5 tys zł
Na drodze nie za bardzo się widzę mieścic heder w CLAASIE LEXIONIE TERRA TRAC TO 10 M samego hederu a jeszcze wystaję boczne oświetlenie i piloty do prowadzenia maszyny bez kierownicy.
Nie wiem czemu troszkę wystaja od 50 cm z kazdej strony. kombajn samodzielnie sprowadzony z Norwegii.
Wiec nie oszczędzajcie na ubezpieczeniu.Lepiej dmuchac na zimne.
Pozdrawiam