Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dokumenty związane z zakupem kombajnu

42 odpowiedzi na ten temat

#21 Share januszm1

januszm1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 21:56

Dokumenty związane z zakupem kombajnu Poradnik%20dla%20rolnik%C3%B3w%20-%20ubezpieczenia%20obowi%C4%85zkowe%20-%20UbezpieczenieRolnicze.pl.htm TAM WSZYSTKO PISZE

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dokumenty związane z zakupem kombajnu Dzisiaj, 02:12
  •  

#22 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 22:10

Dokumenty związane z zakupem kombajnu nie mówiłem o kombajnie-ogólnie o pojazdach-ciągnik już musi mieć przegląd.ponadto ubezpieczyciel zawrze umowę oc bez ważnego przeglądu-nie będzie to przeszkodą-przeszkodą będzie przy wypłaceniu odszkodowania.
przepraszam że zszedłem ciut z tematu.

#23 Share ciemniak

ciemniak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 08:37

Dokumenty związane z zakupem kombajnu Witam.
W ubiegłym roku przy ubezpieczeniu budynków w HDI Asekuracja do OC rolników płaconego z ha agent zaproponował mi składkę oC za kombajn zbożowy.
W rubryce napisane jest że jest to składka OC za nierejestrowany pojazd rolniczy.Wg. agenta ma taką samą wagę jak normalne OC pojazdu.
Osobne OC za cały rok kosztuje chyba ponad 300 zł za kombajn.Ja dopłaciłem 20 zł do budynków.W razie kontroli można sie okazać polisą budynków.
Nie ma tam żadnych nr kombajnu,ani ramy czy coś takiego.Po prostu kombajn "przypisany" jest do gospodarstwa.

#24 Share volf

volf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 20:50

Dokumenty związane z zakupem kombajnu

podstawa prawna-ubezpieczyciel się podeprze brakiem przeglądu(pojazd niesprawny)-podstawa do niewypłacenia odszkodowania,i przerzucenie kosztów na właściciela pojazdu niesprawnego-przecież oni czyhają na takie zaniedbania.może nie?

Właśnie nie. Zapoznaj się może najpierw z ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych a potem pisz. Polecam art 43

Art. 43. Zakładowi ubezpieczeń przysługuje prawo dochodzenia od kierującego pojazdem mechanicznym zwrotu wypłaconego z tytułu ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych odszkodowania, jeżeli kierujący:

1) wyrządził szkodę umyślnie lub w stanie po użyciu alkoholu albo pod wpływem środków odurzających, substancji psychotropowych lub środków zastępczych w rozumieniu przepisów o przeciwdziałaniu narkomanii;

2) wszedł w posiadanie pojazdu wskutek popełnienia przestępstwa;

3) nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym, z wyjątkiem przypadków, gdy chodziło o ratowanie życia ludzkiego lub mienia albo o pościg za osobą podjęty bezpośrednio po popełnieniu przez nią przestępstwa;

4) zbiegł z miejsca zdarzenia.

Widzisz coś tam o badaniach technicznych pojazdu?

#25 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 22:09

Dokumenty związane z zakupem kombajnu Jeżeli właściciel kombajnu nie prowadzi nim działalności usługowej, to wtedy kombajn jest objęty OC rolników płaconym od liczby ha. Jeśli rolnik kosi usługowo musi wykupić odrębne OC na kombajn. W praktyce lepiej jednak wykupić odrębne OC bez względu na to czy się prowadzi usługi czy też nie.

#26 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 23:13

Dokumenty związane z zakupem kombajnu tak czy siak-na samo przyprowadzenie kombajnu zwykłe OC rolników płacone w PZU wystarczy?
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#27 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 10:32

Dokumenty związane z zakupem kombajnu Stan prawny wyjaśniony. Dalsza dyskusja, na polisą OC, jest przysłowiowym biciem piany.

#28 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 23:33

Dokumenty związane z zakupem kombajnu Ile płacicie ubezpieczenia od ognia na sezon?

#29 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 15:27

Dokumenty związane z zakupem kombajnu w zależności od wartości kombajnu ;)

#30 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 00:43

Dokumenty związane z zakupem kombajnu Załóżmy te 70tys zł wartości.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 styczeń 2012 - 09:57

Dokumenty związane z zakupem kombajnu Napisz maila do swojego ubezpieczyciela z tym zapytaniem tylko pewnie sobie poczekasz na odpowiedź.
Ja w trakcie tej dyskusji wysłałem zapytanie o treści

Zwracam się z prośbą o udzielenie mi odpowiedzi na pytania:
- pojazd wolnobieżny jakim jest kombajn zbożowy pod jakie OC podlega (OC
gospodarstwa czy OC komunikacyjne czy inne)?;
- jaka jest składka na ubezpieczenie kombajnu, jaka jest suma
ubezpieczeniowa;
- w przypadku zdarzenia drogowego, którego sprawcą byłby prowadzący
kombajn jakie warunki powinien spełniać ten pojazd oraz jakie warunki
powinna spełniać osoba kierująca nim, aby poszkodowany mógłby
uzyskać
odszkodowanie.
Proszę o udzielenie odpowiedzi w formie maila.

z wyrazami szacunku,

Krzysztof [nazwisko]

Odpowiedzi nie mam do dziś a zależy mi na tym by poznać stan faktyczny u swojego ubezpieczyciela tak by nie mieć żadnych wątpliwości.Na żadnego usera przecież się nie powołam.

#32 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 15:19

Dokumenty związane z zakupem kombajnu Kombajn Na żniwa (3 miesiące ) od wartości 70000zł około 252 zł

#33 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 00:22

Dokumenty związane z zakupem kombajnu To nie taka duża jest ta składka. A Co wchodzi w zakres ubezpieczenia?

#34 Share Arturo

Arturo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 26 lipiec 2012 - 15:48

Dokumenty związane z zakupem kombajnu ja dzisiaj ubezpieczyłem w warcie oc komunikacyjne bo nie jestem właścicielem gospodarstwa 120zł za3 miesiące to nie sa pieniądze a spokuj będzie
Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

#35 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 26 lipiec 2012 - 21:54

Dokumenty związane z zakupem kombajnu W Concordi OC na rok 54 zł.Na bizona w czerwcu zapłaciłem na rok 240zł.
AC na 570 tyś niecałe 2800.

#36 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 lipiec 2012 - 07:59

Dokumenty związane z zakupem kombajnu Prawie zapomniałem o tym ale mam odpowiedź od ubezpieczyciela (post #31)

Szanowny Panie

W odpowiedzi na Pana pierwsze pytanie informuję, że w sytuacji, gdy kombajn zbożowy porusza
się po drogach publicznych, powinien być objęty ubezpieczeniem obowiązkowym OC posiadaczy pojazdów mechanicznych. Gdy porusza się na terenie gospodarstwa, wtedy podlega ubezpieczeniu obowiązkowego OC rolnika.

Odpowiadając na ostatnie pytanie informuję, że w przypadku uczestniczenia w zdarzeniu drogowym kierujący pojazdem powinien posiadać uprawnienia do prowadzenia takiego pojazdu
oraz dysponować aktualną polisą ubezpieczeniową kombajnu.

W celu uzyskania informacji na temat wysokości składki zapraszam Pana do kontaktu z całodobową infolinią Grupy PZ* [...]

Z poważaniem

Piotr [nazwisko]
Contact Center Grupy PZ*

#37 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 29 lipiec 2012 - 19:54

Dokumenty związane z zakupem kombajnu Z tym OC to jest zwykłe naciąganie rolnik nie musi miec wykupionego skoro ma ubezpieczone gospodarstwo inaczej jest jeśli jest to firma wtedy trzeba mieć wykupione OC. Kiedy kupiłem kombajn i "prowadziłem" go zatrzymał mnie patrol pokazałem polise od gospodarstwa i starczyło.

#38 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 lipiec 2012 - 21:03

Dokumenty związane z zakupem kombajnu Przyznać muszę że jesteś dobry w te klocki skoro wiesz lepiej od ubezpieczyciela jaki zakres ubezpieczenia ma ich polisa !
Skoro policja nie ukarała Cie to może nie byli pewni tego i odstąpili?
Aby wyjaśnić tę sprawę podaj choćby podstawę prawną.

#39 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 30 lipiec 2012 - 09:29

Dokumenty związane z zakupem kombajnu Ubezpieczam sie w Concordii i w tej firmie nie ma obowiązku ubezpieczać dodatkowo OC kombajnu i maszyn wolnobieżnych skoro sie ma wykupione OC gospodarstwa oczywiście jeśli sie jest rolnikiem. Może inne firmy mają inaczej ale ta firma nie sciąga dodatkowych pieniędzy od rolnika. Nie wiem jaki ubezpieczyciel Cie tak poinformował może fajnie jest brać dodatkową kase nie wiem jaki w tym cel tej firmy? Z tego co wiem w ogólnych warunkach ubezpieczenia budynków lub jak kto woli ubezpieczenia gospodarstwa rolnik jest ma wykupione OC na wszystkie maszyny wolnobieżne poruszające sie w gospodarstwie jak i po drogach publicznych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 30 lipiec 2012 - 09:42

Dokumenty związane z zakupem kombajnu ubezpieczyciel chetnie ubezpieczy Ci nawet niezarejestrowane auto, tylko w razie wypadku nici z wyplaty jakichkolwiek pieniedzy bo samochod nierejestrowany

Polska B