Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dokumenty związane z zakupem kombajnu

42 odpowiedzi na ten temat

#1 Share 1210

1210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 20:47

Dokumenty związane z zakupem kombajnu Witam
Planuje zakup kombajnu od rolnika.
Jakie dokumenty powinny być przy takiej transkaci(umowa kupna-spredaży na pewno) czy właściciel powinien przekazać też jakieś inne dokumenty? OC? NNW? jeśli takie dokumenty czy jest jakiś dowód rejestracyjny?
Od umowy kupna-sprzedaży napewno podatek 2% w Urzędzie Skarbowym czy trzeba jeszcze gdzieś zgłaszać (wydział komunikacji w Starostwie powiatowym) przed sezonem jakie powinien kombajn mieć ubezpieczenie?
Z góry dziękuje za podpowiedź

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dokumenty związane z zakupem kombajnu Dzisiaj, 21:17
  •  

#2 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3399 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 09 styczeń 2012 - 21:04

Dokumenty związane z zakupem kombajnu w wydziale komunikacji nie musisz nic zgłaszać bo nie będziesz przecież go rejestrował....dobrze by było jakbyś dostał fakturę zakupu kombajnu z fabryki...a co do ubezpieczenia to wg mnie powinno ubezpieczać się kombajn bo to nigdy nie wiadomo co może przydarzyć się podczas koszenia :blink:

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#3 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 21:22

Dokumenty związane z zakupem kombajnu możesz nawet kupić bez spisywania umowy-jest to maszyna bez rejestracji,od rolnika który jeździł tylko po polu na pewno nie dostaniesz żadnego ubezpieczenia,faktury też może już nie mieć. ja bym nawet do US nie poszedł,bo i po co.
jeśli był by to świeżo sprowadzony to można żądać papierów z odprawy,jeśli od rolnika to można o takowych wspomnieć,lecz nie musi ich dać,a ty nie musisz kupić.

jeśli chodzi o polisę -to można ubezpieczyć każdą maszynę,nawet bez dokumentów.powinno się mieć OC komunikacyjne poruszając się po drogach publicznych,lecz takowe nie chroni podczas pracy na polu,do tego trzeba osobnej polisy.
a jeśli wszystko to by było-to czy nie taniej wynająć.

#4 Share erciak

erciak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:ogólne

Napisany 09 styczeń 2012 - 21:39

Dokumenty związane z zakupem kombajnu Dokumnety z oprawy dostaniesz jeśli z Ukrainy będziesz go ściągać. Jesteśmy w Unii, także jeśli sprowadzony wewnątrz Unii żadnych dokumentów nie musisz mieć. Kombajn jest tak samo traktowany jak pługi czy brona. Oczywiście jeśli od pierwszego właściciela ściagasz to dokument zakupu jak najbardziej.

#5 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 21:51

Dokumenty związane z zakupem kombajnu jak wygląda takie oc komunikacyjne-tzn szukając kombajnu nie wiemy jaki model i od kogo kupimy-czy da sie wykupić takie oc "na okaziciela " ze tak to ujmę i dopiero jechać na śmiałego i w razie udanej transakcji prowadzić sprzęt?
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#6 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 22:03

Dokumenty związane z zakupem kombajnu masz oc na konkretny kombajn-tak samo jak na koparko-ładowarki,które nie są rejestrowane-są wszystkie dane maszyny bez nr. rejestracyjnego.
i jakiego okaziciela-dane osobowe właściciela maszyny też są.

kupisz pojazd który wymaga rejestracji(nowy) też najpierw ubezpieczasz i rejestrujesz i wtedy diler ci go wydaje-jeśli jedziesz na kołach.
wyjście-laweta.

Edytowany przez wiesmag, 09 styczeń 2012 - 22:20.

#7 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 22:23

Dokumenty związane z zakupem kombajnu tudzież dodatkowe 2 godziny straty w miejscu kupna na dojazd do najbliższego agenta ubezpieczeniowego....

#8 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 22:51

Dokumenty związane z zakupem kombajnu a czy ktoś mówi że musi być łatwo-w razie kolizji to dopiero jest łatwo bez polisy.

#9 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 15:59

Dokumenty związane z zakupem kombajnu Kolego jeśli masz ubezpieczone budynki to płacisz OC i z taką polisa możesz jechać kombajnem po drodze ewentualnie jeśli nie chcesz wozić ze sobą polisy niech agent wypisze Ci certyfikat ale to juz na konkretny model. Najprościej polisa ze soba i nie ma problemu. Sam prowadziłem kombajn 200km na kołach w ten sposób przy okazji miałem kontrole policji i wszystko ok. Rolnik na maszyny wolnobierzne nie potrzebuje dodatkowego ubezpieczenia OC ważne by mieć OC gospodarstwa. A jeśli namawia was ktoś na dodatkowe OC to tylko dlatego że jest okazja na dodatkową kase !!!!!

#10 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 17:46

Dokumenty związane z zakupem kombajnu ktoś jeszcze miał podobną sytuację ze OC budynków przeszło przy kontroli kombajnu albo jakiejś stłuczce, czy to jednośtkowy przypadek?

byłby ktoś może tak życzliwy i podlinkował odpowiedni paragraf że OC budynków działa na maszyny?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 18:01

Dokumenty związane z zakupem kombajnu A kto płaci OC od budynków???
Przecież rolnik nie musi mieć żadnych budynków, wystarczą ha.

#12 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 18:35

Dokumenty związane z zakupem kombajnu Tu piszą co obejmuje OC rolnika
http://www.ubezpiecz...kowe_/8440.html

#13 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 styczeń 2012 - 18:35

Dokumenty związane z zakupem kombajnu Z tego co mi wiadomo to nie ma OC budynków tylko OC rolników z resztą obowiązkowe i odnosi się ono do terenu gospodarstwa. Co do kombajnu to jakby nie patrzeć jest on pojazdem mechanicznym i poruszając się nim po drogach publicznych powinniśmy mieć ubezpieczenie OC komunikacyjne

Osobiście wykupuje to ubezpieczenie na kombajn bo jak kogoś zahaczę na drodze to odszkodowanie popłynie z mojej polisy a nie z mojego konta
48 zł na 3 miesiące to nie majątek

EDIT: N wiedziałem że Rolnik nie musi na pojazdy wolnobieżne wykupywać dodatkowej polisy OC komunikacyjnego.
Taką radę otrzymałem od miejscowych policjantów. zorzyk2 dzięki :D

Edytowany przez KRISTOFORn, 10 styczeń 2012 - 18:47.

#14 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 19:36

Dokumenty związane z zakupem kombajnu OK źle sie wyraziłem to dokładnie nazywa sie OC od gospodarstwa. KRISTOFORn nie wiem w jakiej firmie ubezpieczasz ale ja ubezpieczam kombajn tylko na żniwa od ognia a OC na wszystkie maszyny wolnobieżne mam z OC gospodarstwa. A po za tym należy pamiętać by heder w czasie jazdy drogą był na wózku jesli tak nie będzie to i tak z OC nici, tak samo jest z przeglądem jeśli przeglądu nie ma lub jest nie ważny to OC nie obowiązuję ale to tylko gdy chodzi o maszyny pojazdy rejestrowane.

Edytowany przez wlkpmder, 10 styczeń 2012 - 19:43.

#15 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 styczeń 2012 - 20:10

Dokumenty związane z zakupem kombajnu U Ciebie: to dokładnie nazywa sie OC od gospodarstwa.
U mnie "składka OC rolników" ,"ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej rolników" PZU SA
Co do kombajnu to z hederem mam problem gdyż mój typ nie posiada i nie posiadał ani wózka ani zaczepu do niego. Obowiązkowo muszę używać tzw koguta i ustępować wszystkim na drodze

Edytowany przez KRISTOFORn, 10 styczeń 2012 - 20:17.

#16 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 20:53

Dokumenty związane z zakupem kombajnu Dzięki Koledzy, jeden zbędny wydatek mniej:)

#17 Share volf

volf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 21:05

Dokumenty związane z zakupem kombajnu

... OC nici, tak samo jest z przeglądem jeśli przeglądu nie ma lub jest nie ważny to OC nie obowiązuję ale to tylko gdy chodzi o maszyny pojazdy rejestrowane.

Podaj podstawę prawną stwierdzenia, że OC nie obowiązuje jeśli nie ma przeglądu...

#18 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 21:36

Dokumenty związane z zakupem kombajnu podstawa prawna-ubezpieczyciel się podeprze brakiem przeglądu(pojazd niesprawny)-podstawa do niewypłacenia odszkodowania,i przerzucenie kosztów na właściciela pojazdu niesprawnego-przecież oni czyhają na takie zaniedbania.może nie?

#19 Share januszm1

januszm1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 21:46

Dokumenty związane z zakupem kombajnu No troche mnie to dziwi i smieszy zeby kombajnem jezdzic na przeglady po to zeby miec OC.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 21:52

Dokumenty związane z zakupem kombajnu trzeba sie dogrzebać do jakichs zapisów umowy polisy albo wewnętrznych regulaminów ubezpieczyciela.

cytat podany przez wiesmaga jest wyrwany z kontekstu, @wlkpmder chodziło o to że maszyny wolnobieżne nierejestrowane nie podlegają obowiązkowi przeglądu.
przytaczając odpowiedź pewnego diagnosty na pytanie czy są jakieś sprzety na które nie robicie tu przeglądu? -"tak, na tramwaje bo szyn nie mamy :lol:"

10.01.2012- pół tysięczny post i 900 dni na AF; święto, idę sobie piwo otworzyćB)