Skocz do zawartości

Zdjęcie

Chianina

50 odpowiedzi na ten temat

#21 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 10:42

Chianina Dajmy już spokój z tymi Mchirz czy Wchirz bo oni maja za to kase od francuzów ze wciskaja rolnoka limuze i glównie jego argumentując to łatwymi porodami, A charoles czy ma latwe porody bym polemizował w krzyzowkach z hf to wlasnie charoles ma najwiecej problemow przy porodach okolo 15-20 procent nawet belg ma okolo 10 pozostałe rasy jesli wybierze sie odpowiedneigo byka to zadnych problemow nie bedzie pamietam jak inseminowal mi Wchirz to jak chciałem jakiego kolwiek innego miesnego niz angus lub limuze to odrazu co pan robi ,krowa sie panu zmarnuje one ciela sie we wlasnej rasie tylko to sa slowa o herefordzie ktory jest wielkosci angusa :lol: O blondaquitenie juz nie wspomne a odkad bierzemy z ki samen jaka rasę sie chce oni nie czerpia z tego zadnych profitow bo holendrzy nie maja swoich ras miesnych i po blondaquitenie krowy się cielą problemów nie ma a polskie stacje tysiac pomyslow zeby wybic rolnikowi z głowy krycie i nawet w niedawnym mnumerze poradnika rolniczego jest od redakcji wpis ze wydzwaniaja do nich z polskich stacji z pretensjami ze opisuja zalety krzyżowania hf z innymi rasami mlecznymi glównie chodzi o skandynawskie bo ich w ofercie nie posiadają polskie stacje.Dlatego jestem bardzo zadowolony ze na polskim rynku jest coraz więcej firm reprezentujących zagraniczne firmy bo polskie stacje myślały ze będą jak niegdyś Tp w tel. miały monopol na inseminacje i nie sadze aby zamiana Chianiny na charolesa była lepszym posunięciem ale krycie tylko dlatego ze był taki rekord jest toszkę bezsensowne bo wiadomo ze ten byk miał ileś lat także tym bym się nie sugerował i zgodzę się z tym ze oceny hodowlanej nie uzyska sie jakie przyrosty i te sprawy bo oni po prostu maja tylko jego nasienie być może szukając gdzieś we włoskich firmach coś by się znalazło ale ja takowych nie kojarzę poza Semenzoo Italy.A co do rekordu to znajomy który pracował w stacji hodowli mówił ze jak sprzedawali 9 letniego byka hf to ważył 1479kg i w zakładzie miesnym urwała sie cała szyna jak go przetransportowywali

Edytowany przez komodo, 12 styczeń 2012 - 10:50.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Chianina Dzisiaj, 15:27
  •  

#22 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3380 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 12 styczeń 2012 - 17:42

Chianina @ komodo rasa CHIANINA spodobała mi się nie z powodu tego rekordowego byka tylko dlatego,że może ona być alternatywą dla charolesa ponieważ wg. opisu rasy porody są dość łatwe....
@ kombinat co do kombinowania w celu bicia jakiegoś rekordu to się bardzo mylisz....Nie wiem dlaczego uważasz,że firma KI Samen dostarczy mi gorsze nasienie niż np WCHiRZ?? Przecież w interesie każdej firmy jest to aby jego klienci byli zadowoleni-mam rację??? Nigdy z tą firmą nie miałem do czynienia bo zawsze był inseminator z WCHiRZ ale zaczyna mnie to powoli denerwować tak jak wspomniał @ komodo jest tylko lm-nawet jeżeli chcesz coś innego to oni zawsze tylko lm!! Zastanawiałem się kiedyś nad tym dlaczego oni tak robią i teraz zaczynam dochodzić do wniosku,że @ komodo ma rację......

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#23 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 21:31

Chianina kurde ja zgubiłem ten numer z opisem tej rasy bo mogłbym przepisac ciekawsze zeczy ale mam opis charolesa i jest waga cielat 45-48kg i napisane co powoduje liczne komplikacja przy okolo 17% porodow Ja tez sie nie zastanawiałem dlaczego Lm jest tak faworyzowany ja nie mowie ze sa złe czy cos takiego i dopiero pewna osoba ze tak powiem z gory mnie uswiadomiła Prowadził badania na krowch hf krytych belgami i mowił ze trudnych porodow było okolo8% ale po spelnieniu pewnych kryteriow krowa min 650kg i wielorodka.A wybor rasy powinien byc glownie pod katem warunkow w jakich bedziemy utrzymywac bo kazda rasa jest przystosowana do jakis warunkow i jezeli np ekstensywnie to najlepiej wypada Hereford ale ich miesa jest mało popularne w europie z uwagi na wiekszą zawartosc tłuszczu srodmiesniowego czy jakos tak fachowcem nie jestem ;)

#24 Share krzysztoff

krzysztoff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 22:05

Chianina to co piszesz o herefordzie to akurat prawda, sam miałem kilka krów tej rasy i zrezygnowałem ze względu na słabą wartość rzeźną..
U mnie inseminator taką panikę wprowadził trudnymi porodami, że większość kryła angusem, a wiadomo jak był chłopak to pół biedy, gorzej jak jałóweczka.. po dwóch latach opasu osiągała taka marne 500kg i koniec...
Dopiero teraz troszkę chłopi zmądrzeli i kryją większymi rasami.

#25 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 11:46

Chianina dokładnie ale to wszystko szkolenia i zagraniczne firmy zdjeły z nas parasol komuny u nas angusem krylismy jałowki wiadomo tez gowno nie cielak ale bycze jak był to jedan nie jersey i chetniej brali i przyrosty ladne zreszta angusy juz kilka osob mi mowiło ze ladnie sie wybijaja po uboju ale max do 600 kg bo pozniej ida w tłuszcz ale czy to prawda nie wiem

#26 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3380 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 17:55

Chianina U nas w gospodarstwie od kilku lat jałówki kryliśmy piemontese i wszystko było ok teraz mam pokrytych 4 jałówki lm i jedną sim ale tylko dlatego,że te 4 to 50% lm a jedna to 100% sim-gdyby były to inne sztuki to na pewno krył bym piemontese :rolleyes:
jeżeli chodzi o angusy to w mojej okolicy mieszka taki starszy pan,który od XXX lat kryje swoje 3 krówki ANGUSAMI i byłem świadkiem jak przywoził byka na spęd(26 miesięcy),który ważył ok 1000kg!!!! Nie wiem czy to przypadek czy nie ale wszystkie jego cielęta wyglądają rewelacyjnie-matkami zazwyczaj są hf(jakieś mleczne mieszańce)

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

#27 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 20:50

Chianina no angusy piekne byki niskie na nogach nabite 800kg widziałem to był juz imponujacy a tona hoho i jeszcze troche:lol:

#28 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 21:08

Chianina też widziałem dwa 50% angusy ponad 800kg mają taka świecąca sierść. Ale wyglądały na bardzo tłuste.

#29 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3380 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 21:22

Chianina ten którego widziałem to bez przesady ale brzuch ciągał po ziemi i faktycznie się lśnił :D :D a do tony tylko parę kilo brakowało-naprawdę piękny okaz.....

3000 postów

#30 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 21:23

Chianina i takie sa bo to rasa mała i nie przeznaczona do opasania do tak duzej wagi wiadomo sprzedawany na wage zywa roznicy nie robi ale po uboju juz by zrobiło

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3380 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 21:28

Chianina

i takie sa bo to rasa mała i nie przeznaczona do opasania do tak duzej wagi wiadomo sprzedawany na wage zywa roznicy nie robi ale po uboju juz by zrobiło

............sam tłuszcz :D

3000 postów

#32 Share ziolka1224

ziolka1224

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim chów - hodowla zwierząt i ogólnie rolnictwo

Napisany 13 styczeń 2012 - 22:13

Chianina chianina- fajna rasa mi również się podoba; długie nogi i dzięki temu wysokość w kłębie aż 170 cm, ale proporcjonalne,
a angusy tak jak herefordy dobre gdy ktoś ma więcej pastwisk- nieużytków

Edytowany przez ziolka1224, 13 styczeń 2012 - 22:23.

#33 Share radek24

radek24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 19:11

Chianina Ale jakie małe się one rodzą srednio 50 kg u normalniej krowy cesarka http://translate.goo...ttle%29&act=url

Edytowany przez radek24, 14 styczeń 2012 - 19:32.

#34 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 11:28

Chianina nie wiem nie kryłem nigdy bo angus to około 30 kg się rodzi a hereford z tego co na szkoleniach z wołowiny było to w czystej rasie jak krowy są w stadzie to jak ma się cielic to tak dwa dni przed porodem odchodzi od stada któryś kilometr i rodzi sama i wraca do stada po około 3 dniach z cielęciem ale to w stanach i Australii u nas takich stad i ogromnych obszarów nie ma :lol: takze musi byc lekko

#35 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3380 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 14:53

Chianina Też mi się wydaje,że herefordy w czystej rasie cielą się stosunkowo lekko-przecież to najbardziej rozpowszechnione bydło na świecie...i gdyby porody byłyby ciężkie to nie zdobyło by to bydło tak dużej popularności na świecie...Natomiast jeżeli chodzi o cięzkie porody i cesarki to wszystko możliwe w krzyżówkach z innym bydłem i w dodatku w chowie intensywnym....

3000 postów

#36 Share hoke77

hoke77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 08:27

Chianina pierwsze znane mi wycielenia w kwietniu na mieszańcach LM i CH ciekawość o ile podniosą wysokość w kłębie- bezcenna

#37 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3380 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 14:19

Chianina @ hoke77 kryłeś już jakieś sztuki Chianiną?

3000 postów

#38 Share hoke77

hoke77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 19:03

Chianina

@ hoke77 kryłeś już jakieś sztuki Chianiną?

...sprzedaję nasienie :)

#39 Share radek24

radek24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 11:36

Chianina Ale masz już jakieś sztuki po Chianina?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3380 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 15:07

Chianina Tzn jak bym u Ciebie zamówił to byś mi dostarczył???????

3000 postów