Skocz do zawartości

Zdjęcie

lamborghini R2 60

48 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lamborghiniR3

lamborghiniR3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 18:16

lamborghini R2 60 witam
mam w planach zakup takiego ciagnika i mam problem bo nie wiem jaki ładowacz do niego kupic ? oczywiscie mile widziane opinie na temat lambiego czy go polecacie , czy jest oszczedny i jak z jego awaryjnością ?. Najwazniejsze pytanie czy taki ciagnik poradzi sobie z ładowaczem tzn np przy załadunku obornika czy tez zwozenie bel sianokiszonki? ogolnie to ciagnik bedzie pracował w lekkich pracach ( z kosiarka rotacyjną czy z prasą warfamą ) w osprzecie ładowacza chciał bym zeby sie znalazł : chwytak do bel , korkodyl) Kosztami jakimi dysponuje to cos koło 160 tys , A wiec czekam na wasze propozycjie i opinie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
lamborghini R2 60 Dzisiaj, 23:40
  •  

#2 Share Pawel0792

Pawel0792

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo:)

Napisany 09 styczeń 2012 - 19:15

lamborghini R2 60 myślę że jak dociążysz mu tył to poradzi sobie z pewnością. Niedaleko mnie ma takiego z turem (2007 rok)chyba stolla f10 lub f15 nie pamiętam dokładnie ale sobie go chwali za zwrotność i spalanie.

#3 Share DFkujawy

DFkujawy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 19:57

lamborghini R2 60 Leciutki traktorek, moim zdaniem w ciężkim oborniku trzeba będzię uważać nawet z obciążeniem tyłu.

#4 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 09 styczeń 2012 - 20:03

lamborghini R2 60 Co do spalania to wiem że 70konna wersja pali jakieś 4litry na godzinę w ładowaczu B)

#5 Share lamborghiniR3

lamborghiniR3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 20:40

lamborghini R2 60 czyli tak mało pali a to duzy plus przy dzisiejszych cenach paliw :D A co z jego awaryjnoscia niech sie wypowiedzą ci ktorzy posiadaja takie sprzety . a co do obciązników to sie na tylne koła troche założy i bedzie chodził :)

#6 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 09:15

lamborghini R2 60 masz już r3 na pewno potrzebny Ci 2gi mały nie lepiej załozyć tura na r3 i wszytsko robić r3 natłuc jak najwięcej mtg i za kilka lat zmienić na coś nowego, co do r2 0 sam pewnie jesteś w temacie jak drogie są części mały lampek będzie delikatniejszy niż r3 i na pewno prędzej czy później coś się sypnie w turze, jest tego dużo przykładów w galerii ceny części są oszałamiające, jest kilku userów co przez kilka lat użytkowania w części włożyli po kilkanaście tyś zł, nawet jak założysz dobrego tura stolla to sprzęgło w tym modelu jest wyjątkowo delikatne i siada ustawowo co 1 tyś mtg, jak już chcesz do tura to musiał by być w tym modelu rewers hydrauliczny jest w galerii agroplus po 2000 tyś mtg w lesie z turem padło sprzegło same części 8 tyś z robotą 15 tyś,a tak w ogóle to czy ja wiem czy w porównaniu do r3 będzie dużo niższe spalanie 0,5-1l może ;)

#7 Share DFkujawy

DFkujawy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 11:42

lamborghini R2 60 Przez 200h jedna awaria, dotycząca rewersu (niby fabryczna bo dużo agroplusów z 2011r. to miało) ciągnik rozpołowiony przez dealera u mnie w gospodarstwie, wymieniona część i chodzi dobrze.
Ja też wolałbym mieć ładowacz na r3

#8 Share lamborghiniR3

lamborghiniR3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 17:06

lamborghini R2 60 no racjia r3 masywniejsze jest. A mam pytanie do tego sprzegła czy naserio tak padają w tych typach ? Bo powiem tak w r3 to na 300h to zadnej awari nie było i jak ojciec gadał z tymi co maja własnie tez r3 to tez mowili ze nic sie nie psuło w ich ciagnikach . Czyli tak jak bym chciał do tego r2 tura to potrzebny by był w wyposarzeniu rewers hydrauliczny i porządne obciazniki na tył . dodam jeszcze ze r3 pali koło 6l a 7l na godzine i ile tak by palił r2 w turze np przy zwozeniu bel lub przy załadunku obornika ? dodam jeszcze ze w niektórych prcach to jeszcze mu bedzie pomagał ursus3512 . No i mam 25 hektarów i koło 20 krów wiec duzo nie bedzie miał do roboty ale jak unia daje to trzeba brac hehe :)

#9 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 17:28

lamborghini R2 60 jak będziesz delikatnie operował gazem to i R3 spali 4l wiem bo mam R3 z turem ;)

#10 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 18:44

lamborghini R2 60 kolega wyżej ma 100kę 85tka pali jeszcze mniej, poniżej 4l w lekkich manewrach można zejść ile spali ten r2 trudno powiedzieć teoretycznie powinien mniej od r3 w praktyce pewnie nie będzie to duża różnica, sprzęgła mają słabe było o tym pisane poszperaj w galerii i na forum tarcze szybko siadają r3 i agrofarmy nie słyszałem żeby coś się działo znajomy ma tura sigma to 5 tyś kosztowała wymiana jakiegoś trybiku w zwolnicy w agrofarmie coś cykało jak jeździł odszczypał się kawałek ząbka, podobno dlatego że na blokadzie skręcaj na placu a ma 2,7 tyś mtg

Edytowany przez Ferdek07, 10 styczeń 2012 - 18:46.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Kipper

Kipper

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 18:51

lamborghini R2 60 Jezeli chodzi o R2 do tura to: mam Lampo 70(odpowiednik R2) faktycznie jest lekki. Gdy biore BigBag 600 kg to lampek jest na granicy wywrotu bez obciąznika. Z obciąznikiem jest ok:) myslę, ze jak bedziesz miał obciążniki w kołach to będzie dobrze. A do ładowania gnoju zalożysz obciążnik na TUZ i tez będzie dobrze. Wiadomo, że trzeba będzie uważać przy cięższym gnoju, ale to przeciez malutki ciągniczek, cudów nie można się spodziewać. Co do spalania to jest bardzo niske, w granicach 3-4l/h. U mnie są 3 cylindry, nie wiem jak jest w tym.
Co do awarii to było ich kilka(są wypisane tutaj http://www.agrofoto....mage&img=194542 oraz http://www.agrofoto....mage&img=179850 ) . Sprzęgło w moim lampku nie jest najlepsze, wymiana co 1500 mth srednio, choc zdarzało sie częściej... Ale z winy mechanika.

Tak jak koledzy wczesniej pisali, lepiej sobie załóż do R3, chyba, że masz ciasne budynki. Będzie stabilniejszy, a co do spalania to będzie mało wyższe.:)

#12 Share lamborghiniR3

lamborghiniR3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 15:29

lamborghini R2 60 No prawie mnie namowilscie ze na r3 bedzie lepiej :) A mam jeszcze takie pytanie jesli chodzi o tura to lepiej jakis Polski czy moze zachodni :) bo nie wiem w czym wybierac ?:)

#13 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 15:33

lamborghini R2 60 a to już zależy na jaki cię stać ;) zachodni z 10 tyś pewnie dorższy będzie

#14 Share lamborghiniR3

lamborghiniR3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 15:37

lamborghini R2 60 A lepszy bedzie jakis Polski czy z zachody jakis ?:) w cenie to sie powinnienem zmiescic koło 40 mysle ze wsystarczy

#15 Share Kipper

Kipper

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 17:15

lamborghini R2 60 Z moich doświadczeń z polskim ładowaczem, doszedłem do wniosku "NIGDY WIECĘJ POLSKIEGO ŁADOWACZA":)

Powody:
- ładowacz ma dużą wagę
- bardzo wolna prędkość wykonywanych czynności
- amortyzacja prawie nie działa...
- niektórych kalamitek nie da sie nasmarować, mimo wymiany tulejek i kalamitek...(nie wiem jak sytuacja w innych ładowaczach)
- zdejmowanie ładowacza z ciągnika jest trudne i najlepiej, aby robiły to minimum 2 osoby

#16 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 17:29

lamborghini R2 60 Kipper a jak masz podłączonego w gniazda czy bezpośrednio? co znaczy amortyzacja prawie nie działa tzn nic nie działa czy tylko z ładunkiem dużo mtg natłukłeś z turem jak jeździć po drogach tak szybciej to bardzo to tłucze i skacze na ciągniku?

#17 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 17:38

lamborghini R2 60 Ja też już nie chce widzieć polskiego ładowacza ;[
amoztyzacja to porażka, nic nie daje <_<
waga 640 kg (chyba) + chwytak robi się prawie tona a gdzie ładunek ?
a to co dzieje się z ładowaczem po 3 latach mnie przeraża :(

#18 Share Kipper

Kipper

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 18:21

lamborghini R2 60 Amortyzacja bez żadnego obciążenia w ogóle nie działa, a z obciążeniem tam troche. Na jakimkolwiek dołku jak walnie tur to aż włosy stają dęba...:D
Tak, mam podłączonego bezpośrednio do gniazd hydrauliki. A jeżeli chodzi o motogodziny to mamy Tura od 3800 mth, a teraz lampek ma ponad 8000 mth:)

#19 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 18:56

lamborghini R2 60

Ja też już nie chce widzieć polskiego ładowacza ;[
amoztyzacja to porażka, nic nie daje <_<
waga 640 kg (chyba) + chwytak robi się prawie tona a gdzie ładunek ?
a to co dzieje się z ładowaczem po 3 latach mnie przeraża :(

jakiego masz metlfacha 229 na r3? tego 1600kg udzwigu? co się dzieje z tym ładowaczem? a jak ciągnik znosi to wszytsko suche masz sprzęgło nie siada ile mtg z turem?>

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share lamborghiniR3

lamborghiniR3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 19:42

lamborghini R2 60 A jaki tur byscie proponowali oczywiscie zachodni ?:) to tego r2 jednak bym cos szukał bo w r3 mam rewers mechaniczny a na r2 miał bym elektrohydrauliczny i chyba ten elektrohydrauliczny bedzie lepszy do tura zgadzacie see z mna ? a wiec jaki tur był by najlepszy ?:)

Dodaj odpowiedź