Polecane posty

Matey    895

jak będziue mokro to wzejdzie, jak popada i przeschnie to marne szanse


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2460
Dnia 29.08.2023 o 07:41, Janeczko napisał:

Są szanse że łubin wzejdzie rzucony po talerzowce czy jeszcze raz jechać płytko? 

A czemu nie rozrzuciłeś przed talerzówką ? i za jednym przejazdem miałbyś sprawę załatwioną 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    66
4 godziny temu, mysza103 napisał:

A czemu nie rozrzuciłeś przed talerzówką ? i za jednym przejazdem miałbyś sprawę załatwioną 

Zmiana planów i tak wyszło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
P3TR0    0

Czesc, planuje po kukurydzy zasiać poplon na zime na nawoz zielony, na wiosne bedzie siana znow kukurydza, co byscie polecili ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

Mam pytanie do was bo pierwszy raz będę siał taki poplon zimujący : groch, łubin,gryka i zastanawiam się ile tego wysiać aby było dobrze i ile czego. Wcześniej rozrzucilem bobek i obornik od opasow, talerzówka i teraz orka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Mam zasiany poplon rzodkiewkę co 45cm strip-tillem. Czy buraki na wiosnę siać w rzędach czy pomiędzy rzędami?

 

rzod.jpeg

rzodkiewka-w-poplonie_l_097a8da567ccfe8bb727002220c3f81f.jpeg

rzodkiewka-w-poplonie_l_f0e75ddb0bcab292768bd72663ab60da.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Panowie urośnie jeszcze jakiś poplon pod ziemniaki, tak żeby zaorać na wiosnę, czy już za późno?


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209
Dnia 22.09.2023 o 15:26, EmilPlayP napisał:

Mam pytanie do was bo pierwszy raz będę siał taki poplon zimujący : groch, łubin,gryka i zastanawiam się ile tego wysiać aby było dobrze i ile czego. Wcześniej rozrzucilem bobek i obornik od opasow, talerzówka i teraz orka.

co znaczy zimujący? gryka raczej nie przezimuje bo jest bardzo wrażliwa na przymrozki

1 godzinę temu, ansu napisał:

Mam zasiany poplon rzodkiewkę co 45cm strip-tillem. Czy buraki na wiosnę siać w rzędach czy pomiędzy rzędami?

 

rzod.jpeg

rzodkiewka-w-poplonie_l_097a8da567ccfe8bb727002220c3f81f.jpeg

rzodkiewka-w-poplonie_l_f0e75ddb0bcab292768bd72663ab60da.jpeg

co to za rzodkiew?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5013

Owies na dzień dzisiejszy wygląda tak. 

IMG_20231217_120724_408.jpg

a tu trochę go mocniej chwyciło. 

IMG_20231217_121239_012.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Mi rok temu przezimował w pszenicy i była mieszanka 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

U mnie przy największym mrozie -10  z 3 cm. śniegu  facelia , gorczyca i rzodkiew  przeżyły.... 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9913
20 godzin temu, Leszy napisał:

Owies na dzień dzisiejszy wygląda tak. 

IMG_20231217_120724_408.jpg

a tu trochę go mocniej chwyciło. 

IMG_20231217_121239_012.jpg

Z tego jeszcze odbije 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
2 godziny temu, Szymi40 napisał:

U mnie przy największym mrozie -10  z 3 cm. śniegu  facelia , gorczyca i rzodkiew  przeżyły.... 

 

o a u mnie -11 ze śniegiem i wszystko padło. Troche sie zastanawiam co to będzie, rzodkiew strąki zawiazala, jakies nasiona tam sa. Teraz paznokciem nadusisz to zielone wyskakuje, ale czy będzie nasiono miało zdolność kiełkowania? Bo w łubinie troche może być problem to zwalczyć


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5013
1 godzinę temu, szymon09875 napisał:

Z tego jeszcze odbije 🤭

Jeszcze zima się nie skończyła. Może coś jeszcze mrozu będzie ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392
8 godzin temu, Szymi40 napisał:

U mnie przy największym mrozie -10  z 3 cm. śniegu  facelia , gorczyca i rzodkiew  przeżyły.... 

 

Rzodkiew jak nie przemarznie korzeń to odrasta wiosną. Ale jeszcze zimy kalendarzowej nie ma 

 

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez qazi
      Witam wszystkich. Jakie będą najlepsze rośliny na poplon przeznaczony na paszę dla bydła, głównie na kiszonki.
    • Przez garu
      Mam problem jaki zasiać poplon po jęczmieniu myślałem o gorczycy, łubinie, facelii czy seradeli ale z drugiej strony chciałem zasiać na wiosnę groszek i tu mój dylemat jęczmień zejdzie z pola pod koniec czerwca czyli poplon już pod koniec września będzie zdatny do przyorania a gdzie tam jeszcze do zimy pytanie do was co ewentualnie innego zasiać na poplon żeby doszło później. Proszę o szybkie opinie.
      Powiem jeszcze że w po przednim roku zasiałem tatarkę i zostawiłem ją na ziarno i to był błąd ponieważ lepiej było ją zaorać jako zielony nawóz i chyba tatarka to kiepski poplon co o tym myślicie.
    • Przez celtis
      Witam, chciałbym posiać na poplon coś co wprowadzi do gleby azot i polepszy stanowisko (uprawiam zboża w monokulturze), co najlepiej zasiać na poplon pod ozime żeby zdążyło urosnąć w 70-75 dni i wprowadzić azot do gleby, oraz co polecacie pod zboża jare?
    • Przez lazarski34
      Witam mam pytanie co najlepiej  było by posiać jako poplon dla krów do wypasu rzeby chętnie wyjadały
    • Przez Beryl
      Witam,
      mam pytanie odnośnie mojego łubinu. Otóż 20 maja zasiałem na ugorach łubin słodki biały. Wszystko było super ponieważ łubin miał dobre wschody, jest wysoki na ok.60-70 cm, jest czysty, ma po 6-9 strączków na łodydze, jest gęsty chodź był siany w dawce 115 kg/ha (widocznie bardzo dobra jakość ziarna).
      Ale mam z nim teraz problem... strączki "podzieliły się na trzy grupy": pierwsza grupa to strączki prawie dojrzałe, druga to te jeszcze zielone, zaś trzecia to te jeszcze nie do końca wykształcone.
      W związku z tym moje pytanie: czym to może być spowodowane ?
      Susza (od miesiąca nie było prawdziwego deszczu) ?
      Może to  wina tego, że zasiany był na nieużytkach ?
      Proszę o podpowiedzi  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj