Skocz do zawartości

Zdjęcie

Poplony

1011 odpowiedzi na ten temat

#981 Share robert55555

robert55555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 03 sierpień 2016 - 19:55

Poplony Koledzy mam pytanie odnośnie poplonu jaki zasiać i czy w jakiś proporcjach? Klasa 5-6. Stanowisko po pszenżycie oz.i pszenicy ozimej. Zasiane na wiosnę będzie jęczmień jary i owies. Zawsze sialem gorczyce. Plon masy byl spory. Chcialbym zmienić poplon na lubin, pytanie jaki? Lub myslalem nad facelia? A moze cos innego lub lubin i facelia. Poplon przyorany by zostal z koncem października. Zależy mi na lepszym plonie w przyszłym roku i poprawie struktury gleby.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Poplony Dzisiaj, 16:25
  •  

#982 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 950 postów

Napisany 03 sierpień 2016 - 20:10

Poplony Wyka + słonecznik 60+10 kg/ha?? Kiedy i jak to zasić zastaje na zimę
Łubin z czym wymieszać, facelia??

#983 Share Adrian_K_90

Adrian_K_90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 03 sierpień 2016 - 21:58

Poplony

Koledzy mam pytanie odnośnie poplonu jaki zasiać i czy w jakiś proporcjach? Klasa 5-6. Stanowisko po pszenżycie oz.i pszenicy ozimej. Zasiane na wiosnę będzie jęczmień jary i owies. Zawsze sialem gorczyce. Plon masy byl spory. Chcialbym zmienić poplon na lubin, pytanie jaki? Lub myslalem nad facelia? A moze cos innego lub lubin i facelia. Poplon przyorany by zostal z koncem października. Zależy mi na lepszym plonie w przyszłym roku i poprawie struktury gleby.

Łubin na przyoranie, to najtańszy jaki znajdziesz siej. By tylko miał siłę kiełkowania. Facelia może być ok, ale dopiero w tym roku będę siał pierwszy raz, to Ci nie powiem co i jak wschodzi. Kupiłem też grykę. Zasieję taką mieszankę, ale na kiszonkę, a wiosną kukurydza na tym polu. Pytanie inne. Czy jęczmień musi być jary? Klasa 5-6 jak przyjdzie susza to jare zboża chlapną. 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

100 sekund: 22 lipca 2016 zobacz »

•  

#984 Share robert55555

robert55555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 04 sierpień 2016 - 15:28

Poplony Dzieki kolego. Ktoś z kolegow sial facelie na poplon? Jak później zboże plonowalo? Warto zasiać facelie na poplon?

#985 Share Armand

Armand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 04 sierpień 2016 - 16:37

Poplony

Koledzy mam pytanie odnośnie poplonu jaki zasiać i czy w jakiś proporcjach? Klasa 5-6. Stanowisko po pszenżycie oz.i pszenicy ozimej. Zasiane na wiosnę będzie jęczmień jary i owies. Zawsze sialem gorczyce. Plon masy byl spory. Chcialbym zmienić poplon na lubin, pytanie jaki? Lub myslalem nad facelia? A moze cos innego lub lubin i facelia. Poplon przyorany by zostal z koncem października. Zależy mi na lepszym plonie w przyszłym roku i poprawie struktury gleby.

Polecam profesjonalne mieszanki międzyplonowe DSV Terralife!

Załączone miniaturki

• terralife-biological-diversity.JPG

#986 Share Ist

Ist

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 04 sierpień 2016 - 20:47

Poplony Co myślicie o posianiu marchwi na poplon na jesienne przyoranie?
rozłoży się do wiosny?

#987 Share PaulinaStako

PaulinaStako

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 05 sierpień 2016 - 11:19

Poplony

facelie na poplon siać z zbiorów 2015 czy 2016 ???? koleś co sprzedaje facelie powiedział mi ze facelia z świeżych zbiorów nie powschodzi czy to prawda??

#988 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5202 postów

Napisany 05 sierpień 2016 - 12:57

Poplony

no coś też mi sie o uszy obiło że facelia to dziwna roślina i musi troche poleżeć żeby zaczeła kiełkować, prawda to?

KS Falubaz

#989 Share Armand

Armand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 05 sierpień 2016 - 18:40

Poplony

Panowie jak pogodzić roundupowanie, wapnowanie i poplon w jednym roku? Jeśli jakimś cudem uda się w tym tyg skosić to pod koniec kolejnego tygodnia roundup, więc poplon dopiero pod koniec sierpnia by się dało posiać. Znowu jak najpierw posieje poplon to czy na jesieni zdążą jeszcze wyrosnąć chwasty tak żeby je zroundupować. Wapno w obu wypadkach raczej dopiero na jesieni. Bo nie mam na nie teraz czasu.

Zależy jakie ma Pan chwasty... i co chce Pan posiać po poplonie. Polecam nasze mieszanki międzyplonowe, które skutecznie "duszą" chwasty. Pozdrawiam.

#990 Share grzesiek88

grzesiek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko dookoła tego tematu:)

Napisany 05 sierpień 2016 - 22:21

Poplony

Koleżanki i koledzy ile siać łubinu na hektar? miałoby to iść pod pług późną jesienią, siać sam łubin czy coś domieszać gorczycę lub coś? doradźcie, Panu z DSV z góry dziękuję za wypowiedź :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#991 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5202 postów

Napisany 06 sierpień 2016 - 06:55

Poplony Jaki łubin? W czystym siebie możesz nawet 200 kg wysiac. Doświadczenia z mieszanka i gorczyca nie mam, ale raz ze trudno to rozsiac na raz, a dwa ze ta gorczyca raczej nad łubin wyjdzie

KS Falubaz

#992 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 06 sierpień 2016 - 21:21

Poplony

no coś też mi sie o uszy obiło że facelia to dziwna roślina i musi troche poleżeć żeby zaczeła kiełkować, prawda to?

To wcale nie jest dziwne że nasiona muszą poleżeć żeby uzyskały odpowiednią zdolność kiełkowania.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#993 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2857 postów

Napisany 06 sierpień 2016 - 23:58

Poplony

Ja robię taki mix w łyżce od tura. 1 łopata (pomarańczowa kwazar) peluszka + 2 łopaty łubin. I ustawiłem to 165kg/ha. A podczas nasypywania do łyżki rzucam garściami gorczycę z rzepakiem w takich ilościach aby mniej więcej po 5 kg/ha się siało czarnego i żółtego ziarna.

W sensie że w łyżce sobie rozrobię mniej więcej na 4ha łubinu z peluchą, to wiem że muszę tam rozdysponować także 20 kg gorczycy i 20 rzepaku. Ale próbę kręconą robiłem z samym łubinem i peluchą.

#994 Share robert55555

robert55555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 07 sierpień 2016 - 15:35

Poplony we wtorek sroda mam zamiar zasiac łubin jako poplon czy jest sens? Na wiosne zamierzam zasiać owiec i jęczmień. Uprawiam pszenice oz.,pszenżyto oz, owies i jęczmień jary. Kazda uprawa o równej powierzchni. Po owsie zamierzam zasiać pszenzyto, po jeczmieniu pszenice, po pszenicy owies/jeczmien a po pszenzycie owies/jeczmien j. Klasa 5-6. Ph 5.9. Co o tym koledzy sadzicie?

#995 Share ROLNIK500

ROLNIK500

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 08 sierpień 2016 - 14:26

Poplony Witam. Co sądzicie na temat uprawy grochu na poplon.Wczesniej było siane żyto a wiosną będzie siana pszenica jara ziemię klasa 4-5

#996 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2857 postów

Napisany 08 sierpień 2016 - 20:56

Poplony

Bardzo dobra decyzja. A w której gminie to takie poplony będą?

#997 Share the1mati1

the1mati1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 386 postów

Napisany 09 sierpień 2016 - 09:47

Poplony Co polecacie dorzucić jeszcze do mieszanki na poplon na kiszonkę, mam zamiar zasiać owies z jęczmieniem plus do tego rzepak ozimy i myślałem jeszcze aby troche dorzucić paluszki i wyki. Co jeszcze polecacie co szybko rośnie?

#998 Share Adrian_K_90

Adrian_K_90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 09 sierpień 2016 - 12:28

Poplony

Mam posiany owies, z facelią i gryką. Tylko, że pierwszy raz to siałem i nie wiem jak będzie rosło. Czy rzepak ozimy to najlepszy wybór? Będzie miał tylko liście przy ziemi, i nic więcej. Do tego te liście mogą zacząć zagajać inne rośliny.

#999 Share Armand

Armand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 09 sierpień 2016 - 13:55

Poplony

Co polecacie dorzucić jeszcze do mieszanki na poplon na kiszonkę, mam zamiar zasiać owies z jęczmieniem plus do tego rzepak ozimy i myślałem jeszcze aby troche dorzucić paluszki i wyki. Co jeszcze polecacie co szybko rośnie?

Rzepak?

Polecam poplonową mieszankę traw Futtertrio, a jako międzyplon ozimy oczywiście Mieszanka Gorzowska.

Witam. Co sądzicie na temat uprawy grochu na poplon.Wczesniej było siane żyto a wiosną będzie siana pszenica jara ziemię klasa 4-5

Polecam mieszankę międzyplonową N-Fixx z DSV do kupienia u nas na big-agro.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1000 Share Daniels28

Daniels28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 09 sierpień 2016 - 14:29

Poplony Witam. Czy jak teraz zasieje zyto to czy urosnie ono na tyle, aby w polowie pazdziernika wykosic je na kiszonke? Chcialbym dorzucic do niego troche peluszki i wyki.