Skocz do zawartości

Zdjęcie

Poplony

1011 odpowiedzi na ten temat

#601 Share email9

email9

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 20 lipiec 2014 - 20:30

Poplony Panowie co byście mi poradzili posiać na poplon teraz po żniwach aby go na zimie przyorać żeby dośc niedrogo wyszło i było w miare dobrze? Teraz tam jest pszenżyto ozime a na wiosnę zamierzam posiać pszenice jarą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Poplony Dzisiaj, 15:12
  •  

#602 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 21 lipiec 2014 - 19:40

Poplony Poplon posiany - seradela + facelia teraz czekać na deszcz i koniec września bydło można paść. ;)

#603 Share krzysiekg

krzysiekg

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 24 lipiec 2014 - 09:44

Poplony Jaki poplon posiać po pszenżycie ozimym i po pszenicy jarej gdzie odpowiednio bedzie pszenica i jęczmień, i kiedy? Oczywiście na przyoranie na zime

Edytowany przez krzysiekg, 24 lipiec 2014 - 09:46.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#604 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 24 lipiec 2014 - 09:56

Poplony

Panowie co byście mi poradzili posiać na poplon teraz po żniwach aby go na zimie przyorać żeby dośc niedrogo wyszło i było w miare dobrze? Teraz tam jest pszenżyto ozime a na wiosnę zamierzam posiać pszenice jarą.

posiej gryke - wychodzi niedrogo w porównaniu do facelii

#605 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 24 lipiec 2014 - 10:35

Poplony Ile siejecie gryki na poplon na ha ??

Edytowany przez rafto, 25 lipiec 2014 - 10:18.

#606 Share wielkiboss

wielkiboss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 24 lipiec 2014 - 23:15

Poplony Jaki plon na pryoranie po pszenicy ozimej będzie dobry pod pszenicę jarą .Ile w ogóle rośnie gorczyca(do kwitnienia) 2 miesiące na 3kl.

Edytowany przez wielkiboss, 24 lipiec 2014 - 23:23.

#607 Share matava

matava

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 25 lipiec 2014 - 06:09

Poplony Perko w tym roku tanie, na wczesne siewny znalnie lepsze od gorczycy, gdyż nie kwitnie i dłużej rośnie, ale N potrzebuje nieco. Po gnojowicy byłoby bajka, po strączkach również, po ostro nawożonych zbożach też całkiem nieźle, ale po ekologii trzeba by było dać ze 80 kg mocznika, a to podraża.

#608 Share staszek

staszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 03 sierpień 2014 - 11:41

Poplony czy po zbiorze teraz można posiać słonecznik z facelią tak żeby to zaorać gdzieś 20 września i czy odpowiednio wyrośnie?

#609 Share tomekmaschinen

tomekmaschinen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 03 sierpień 2014 - 12:51

Poplony Posiałem poplon po jęczmieniu jarym na 1,2ha mieszanke : Peluszka 18Kg, Facelia 5kg, słonecznik 10kg, seradela 15kg. Siane ręcznie po gruberowaniu, potem brona lekka i przy walcowane. Jak myślicie nie za dużo tego w tej mieszance? Poplon z przeznaczeniem na pasze dla bydła.

#610 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 03 sierpień 2014 - 17:34

Poplony ja to bym na Twoim miejscu najpierw posial ten poplon a potem gruber i tyle. W tamtym roku zrobilem podobnie jak piszesz tylko ze talerzowka byla to slabo poschodzilo mi. W tym roku juz tak nie bd robil

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#611 Share thor1984

thor1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 03 sierpień 2014 - 20:51

Poplony Czy siew łubinu pod koniec sierpnia z przeznaczeniem na przyoranie nie będzie zbyt późny?

#612 Share matava

matava

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 04 sierpień 2014 - 00:14

Poplony Po pierwsze zależy gdzie w Polsce, po drugie na łubin wszędzie będzie za późno. Generalnie dość późno na wszystko. Możesz spróbować gorczycę, facelię, rzepak, perko czy nawet żyto. zależnie od stanowiska i rośliny uprawianej w przyszłym sezonie.

#613 Share krzysiekg

krzysiekg

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 05 sierpień 2014 - 13:35

Poplony Czy mieszanka facelii i gryki będzie dobra na poplon po pszenicy jarej pod jęczmień jary?

#614 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1530 postów

Napisany 06 sierpień 2014 - 14:54

Poplony Panowie zakupiłem Facelię 20kg od użytkownika naszego forum. Mogę jeszcze kupić peluszkę od znajomego. Mam takie pytanie bo mam do obsiania 3.5ha na poplon pod przyoranie na zimę a na wiosnę będzie tam owies. Ile dokupić tej peluszki żeby obsiać te 3.5ha i żeby był ładny poplon. Czy to będzie dobra mieszanka
5kg facelia + 50kg owies i 60kg peluszka
Peluszka jest z tamtego roku. Około soboty niedzieli ma kosić tegoroczną jak będzie pogoda i nie wiem czy nie kupić świeżej może będzie lepsza siła kiełkowania

#615 Share matava

matava

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 07 sierpień 2014 - 13:46

Poplony nie syp owsa, to aby będzie siedlisko chorób, owies posiany w poplonie jest silnie porażany przez choroby, chyba już lepiej żyta jarego/ozimego dosypać. Nie zapominaj też, że peluszka byle gdzie nie urośnie i że powinna być już zasiana minimum od tygodnia. Siew też na dwa razy peluszka na głęboko, facelia na płytko. Grochy sieje się w czystym siewie 180( peluszki wysokie, najodpowiedniejsze na poplon, np. roch, milwa) do 300 kg/ ha

#616 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1530 postów

Napisany 07 sierpień 2014 - 17:58

Poplony A gdzie bym się tam dwa razy bujał siewnikiem 2.5m to na te 3.5 ha dnia by mi zbrakło. To tylko poplon i jak zasieje na 2 cm to też urośnie zresztą zobaczymy jak wyjdzie. ! pole to 4 klasa drugie piachy 5 i 6

#617 Share matava

matava

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 07 sierpień 2014 - 22:18

Poplony Groch siewnikiem, facelię rozsiewaczem :D. Nasiona i tak Ci się posortują w siewniku, wspólny siew, to nie najlepszy pomysł. Peluszka na IV klasę jak najbardzeij, ale na 5 i 6 to szkoda kasy, chyba że w kulturze lux malina, że 6 t pszenicy uleci, a gdy ph niskie, to i facelia nie urośnie.

#618 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1530 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 08:41

Poplony Wapnowane było w tamtym roku. A jak myślisz może lepszym rozwiązaniem będzie gryka mogę kupić po 150zł 100kg i ją zmieszać i razem rozsiać siewnikiem.

#619 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 21:42

Poplony Panowie jak uważacie nie za głęboko będzie jak posieje na poplon gorczyce i rzepak a nastepnie to zatalerzuje zejdzie mi ten poplon?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#620 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 08 sierpień 2014 - 22:04

Poplony Wzejdzie.Ja rozsiałem na ściernisko rozsiewaczem i przejechałem talerzówką.ładnie powschodził.Dla porównania na szerokości 15 metrów i długości 30 metrów posiałem po talerzówce i część nie powschodziła bo leżała na wierzchu.