Polecane posty

email9    1

Panowie co byście mi poradzili posiać na poplon teraz po żniwach aby go na zimie przyorać żeby dośc niedrogo wyszło i było w miare dobrze? Teraz tam jest pszenżyto ozime a na wiosnę zamierzam posiać pszenice jarą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Poplon posiany - seradela + facelia teraz czekać na deszcz i koniec września bydło można paść. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekg    2

Jaki poplon posiać po pszenżycie ozimym i po pszenicy jarej gdzie odpowiednio bedzie pszenica i jęczmień, i kiedy? Oczywiście na przyoranie na zime

Edytowano przez krzysiekg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Panowie co byście mi poradzili posiać na poplon teraz po żniwach aby go na zimie przyorać żeby dośc niedrogo wyszło i było w miare dobrze? Teraz tam jest pszenżyto ozime a na wiosnę zamierzam posiać pszenice jarą.

posiej gryke - wychodzi niedrogo w porównaniu do facelii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Ile siejecie gryki na poplon na ha ??

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wielkiboss    0

Jaki plon na pryoranie po pszenicy ozimej będzie dobry pod pszenicę jarą .Ile w ogóle rośnie gorczyca(do kwitnienia) 2 miesiące na 3kl.

Edytowano przez wielkiboss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Perko w tym roku tanie, na wczesne siewny znalnie lepsze od gorczycy, gdyż nie kwitnie i dłużej rośnie, ale N potrzebuje nieco. Po gnojowicy byłoby bajka, po strączkach również, po ostro nawożonych zbożach też całkiem nieźle, ale po ekologii trzeba by było dać ze 80 kg mocznika, a to podraża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek    3

czy po zbiorze teraz można posiać słonecznik z facelią tak żeby to zaorać gdzieś 20 września i czy odpowiednio wyrośnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiałem poplon po jęczmieniu jarym na 1,2ha mieszanke : Peluszka 18Kg, Facelia 5kg, słonecznik 10kg, seradela 15kg. Siane ręcznie po gruberowaniu, potem brona lekka i przy walcowane. Jak myślicie nie za dużo tego w tej mieszance? Poplon z przeznaczeniem na pasze dla bydła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

ja to bym na Twoim miejscu najpierw posial ten poplon a potem gruber i tyle. W tamtym roku zrobilem podobnie jak piszesz tylko ze talerzowka byla to slabo poschodzilo mi. W tym roku juz tak nie bd robil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Czy siew łubinu pod koniec sierpnia z przeznaczeniem na przyoranie nie będzie zbyt późny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Po pierwsze zależy gdzie w Polsce, po drugie na łubin wszędzie będzie za późno. Generalnie dość późno na wszystko. Możesz spróbować gorczycę, facelię, rzepak, perko czy nawet żyto. zależnie od stanowiska i rośliny uprawianej w przyszłym sezonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Panowie zakupiłem Facelię 20kg od użytkownika naszego forum. Mogę jeszcze kupić peluszkę od znajomego. Mam takie pytanie bo mam do obsiania 3.5ha na poplon pod przyoranie na zimę a na wiosnę będzie tam owies. Ile dokupić tej peluszki żeby obsiać te 3.5ha i żeby był ładny poplon. Czy to będzie dobra mieszanka

5kg facelia + 50kg owies i 60kg peluszka

Peluszka jest z tamtego roku. Około soboty niedzieli ma kosić tegoroczną jak będzie pogoda i nie wiem czy nie kupić świeżej może będzie lepsza siła kiełkowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

nie syp owsa, to aby będzie siedlisko chorób, owies posiany w poplonie jest silnie porażany przez choroby, chyba już lepiej żyta jarego/ozimego dosypać. Nie zapominaj też, że peluszka byle gdzie nie urośnie i że powinna być już zasiana minimum od tygodnia. Siew też na dwa razy peluszka na głęboko, facelia na płytko. Grochy sieje się w czystym siewie 180( peluszki wysokie, najodpowiedniejsze na poplon, np. roch, milwa) do 300 kg/ ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

A gdzie bym się tam dwa razy bujał siewnikiem 2.5m to na te 3.5 ha dnia by mi zbrakło. To tylko poplon i jak zasieje na 2 cm to też urośnie zresztą zobaczymy jak wyjdzie. ! pole to 4 klasa drugie piachy 5 i 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Groch siewnikiem, facelię rozsiewaczem :D. Nasiona i tak Ci się posortują w siewniku, wspólny siew, to nie najlepszy pomysł. Peluszka na IV klasę jak najbardzeij, ale na 5 i 6 to szkoda kasy, chyba że w kulturze lux malina, że 6 t pszenicy uleci, a gdy ph niskie, to i facelia nie urośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Wapnowane było w tamtym roku. A jak myślisz może lepszym rozwiązaniem będzie gryka mogę kupić po 150zł 100kg i ją zmieszać i razem rozsiać siewnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Panowie jak uważacie nie za głęboko będzie jak posieje na poplon gorczyce i rzepak a nastepnie to zatalerzuje zejdzie mi ten poplon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Wzejdzie.Ja rozsiałem na ściernisko rozsiewaczem i przejechałem talerzówką.ładnie powschodził.Dla porównania na szerokości 15 metrów i długości 30 metrów posiałem po talerzówce i część nie powschodziła bo leżała na wierzchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241

Sieją międzyplony czy tam wsiewki jak zboże stoi jeszcze na pniu u wschodzi. Siewniki do poplonu co są na bronach talerzowych czy agregatach też rozsiewają na już uprawione bądz na pod wał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Dzisiaj zasiane 200kg gryki i 20kg facelii starczyło na 3ha. Wcześniej była podorywka brona siew siewnikiem zbożowym i przywałowane. Ciekawe co z tego będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid35123    1

A co myslicie o posianiu mieszanki gorczycy z gryka na sciernisko i nastepnie gruber, bedzie cos z tego? czy lepiej podorywke,posiac poplon i brona? Ta pierwsza opcja bardziej ekonomiczna.

Edytowano przez dawid35123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BizonFan321    374

Jaki poplon mozna zasiać do 10 września pod ziemniaki ?

Najlepiej z orką na wiosnę

Rzepak jeszcze by się załapał ?

Jestem z Lubelskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

zasiej rzepak na poplon a będziesz go miał w ziemniakach na wiosnę... lepsza jest gorczyca najlepiej mątwikobójcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez qazi
      Witam wszystkich. Jakie będą najlepsze rośliny na poplon przeznaczony na paszę dla bydła, głównie na kiszonki.
    • Przez garu
      Mam problem jaki zasiać poplon po jęczmieniu myślałem o gorczycy, łubinie, facelii czy seradeli ale z drugiej strony chciałem zasiać na wiosnę groszek i tu mój dylemat jęczmień zejdzie z pola pod koniec czerwca czyli poplon już pod koniec września będzie zdatny do przyorania a gdzie tam jeszcze do zimy pytanie do was co ewentualnie innego zasiać na poplon żeby doszło później. Proszę o szybkie opinie.
      Powiem jeszcze że w po przednim roku zasiałem tatarkę i zostawiłem ją na ziarno i to był błąd ponieważ lepiej było ją zaorać jako zielony nawóz i chyba tatarka to kiepski poplon co o tym myślicie.
    • Przez celtis
      Witam, chciałbym posiać na poplon coś co wprowadzi do gleby azot i polepszy stanowisko (uprawiam zboża w monokulturze), co najlepiej zasiać na poplon pod ozime żeby zdążyło urosnąć w 70-75 dni i wprowadzić azot do gleby, oraz co polecacie pod zboża jare?
    • Przez lazarski34
      Witam mam pytanie co najlepiej  było by posiać jako poplon dla krów do wypasu rzeby chętnie wyjadały
    • Przez Beryl
      Witam,
      mam pytanie odnośnie mojego łubinu. Otóż 20 maja zasiałem na ugorach łubin słodki biały. Wszystko było super ponieważ łubin miał dobre wschody, jest wysoki na ok.60-70 cm, jest czysty, ma po 6-9 strączków na łodydze, jest gęsty chodź był siany w dawce 115 kg/ha (widocznie bardzo dobra jakość ziarna).
      Ale mam z nim teraz problem... strączki "podzieliły się na trzy grupy": pierwsza grupa to strączki prawie dojrzałe, druga to te jeszcze zielone, zaś trzecia to te jeszcze nie do końca wykształcone.
      W związku z tym moje pytanie: czym to może być spowodowane ?
      Susza (od miesiąca nie było prawdziwego deszczu) ?
      Może to  wina tego, że zasiany był na nieużytkach ?
      Proszę o podpowiedzi  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj