Polecane posty

przemo89    17

Siał ktoś rzodkiew oleistą na poplon? Jeśli tak to czym? Wystarczyło by rozrzucić ją rozsiewaczem i stalerzować ściernisko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tre_k    0

Panowie mam pytanie zlecilem siew lubiu zoltego, ale jak sie okazuje wyszla też gryka. Kiedy wszystko zaorać aby wzbogacić glebę? czy gryka tez jakoś korzystnie wplywa na glebę?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrekNHts    15

nie wiem jak gryka czy jakoś wzbogaca, ale co do łubinu to możesz go orać jak jest zielony i ma kwiaty lub jak już jest uschły do zbioru bo też siałem łubin i orałem go jak był już usuchły ale jednak w korzeniach jest tego azotu i siałem po nim żyto to ci powiem że efekt jest pozytywny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Dużo tej gryki jest?? Ona później dochodzi niż łubin. Jak łubin będzie dochodził spryskaj randapem pole i i go wymłócisz. Grykę kombajn i tak odwieje


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tre_k    0

Tam jest 0,6 ha to wiecej kombajn wyniesie niż ten lubin. Czy zaorać go po przekwitnieniu czy jak będzie mial kwiatki, chce jak najlepiej użyźnic ziemie. Tylko dziwne jest jest to ze gryka już kwitnie a lubin jeszcze niski jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

jak nie chcesz kosić ,wydaje mi się że najlepiej zaorać w pełni kwitnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam, tak w pełni kwitnienia, jak też w fazie zielonych strąków, wówczas jest najwięcej zielonej masy :rolleyes: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

A który łubin jest najlepszy na poplon żeby go przyorać? Bo słyszłem już różne wersje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Panowie jak zagospodarować resztki pożniwne po rzepaku? Planuje od razu talerzówka ewentualnie po tygodniu a następnie orka po około miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

w tamtym roku miałem żółty parys w porównaniu do tegorocznego wąskolistnego zeus-a to parys jest gigantem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Nie wiem kolego jak w twoim rejonie ale w moim łubiny są w tym roku strasznie niskie w porównaniu do innych lat a i liczba strąków jest drastycznie mała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

rzeczywiście strąków i u mnie mało ale słabo kwitł :( ,zobaczymy jakie plony będą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Rzepaku nie sieje ale widzę u sąsiada. Po rzepaku zrobił podorywkę a później orkę siewną i posiał pszenicę, w tym roku w jęczmieniu po pszenicy pełno samosiewów. Trzeba jak najszybciej pobudzić do kiełkowania jak największa ilość nasion i zniszczyć siewki, nie przykrywać nasion orką. Wychodzi na to że najlepiej talerzówka co 2-3tyg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glicer    25

Nie popełniajcie takich błędow.Po rzepaku 2 razy płytko talerzowka,trzeci raz głęboko i pole jest gotowe do siewu następnej rosliny.Przy sprzyjających warunkach nie skiełkowanych nasion rzepaku będzie malutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

A może by po 2-3 tygodniach zrobić pierwszy przejazd talerzówką. Do tego czasi część nasion skiełkuje. Następnie talerzówka a następnie orka, Nie mam zbyt dobrej talerzówki rzepy po niej siać także orka by sie przydała. Tylko kwestia czy mam orać głęboko czy płytko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glicer    25

Głębokosc orki to indywidualna sprawa,talerzowac tylko pamiętaj płyciutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knyp    0

Witam! Ja tez mam takie pytanie kiedy orac bo wlasnie kwitnie "MISTER ZOLTY" Zamiast obornika pod zyto na wrzesnia?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Ale sa moze jakies wytyczne ze po rzepaku trzeba płycej czy coś. Bo z tego co widze to sporo osób rezygnuje z orki rżyska rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Tylko zastanowicie się zanim zaorzecie łubin/gryke czy nie skorzystaliście z dodatkowych dopłat do strączkowych? bo kontrola przyjdzie w lipcu i będzie zonk....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

jeśli podałeś do dopłat to w przełom lipca i sierpnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Łubin najlepiej orać jak ma zielone strąki. Wtedy jest najwięcej zielonej masy i azotu.

Co do dopłat to tam chyba nie ma nigdzie że koniecznie trzeba wjeżdżać kombajnem, raczej wystarczy tylko zasiać. Zresztą jest jeszcze taka choroba grzybowa antraknoza i w niektórych sytuacjach jedynym lekarstwem jest pług. Zgodnie z integrowaną ochroną. Nawet teraz zaorany to nie rozłoży się do sierpnia i resztki w glebie będą więc można udowodnić że tam był

 

Znajomemu w grudniu pod śniegiem dłubali żeby znaleźć gorczycę wysianą na polon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knyp    0

Dzięki za INFO byde orol ja strąki bydom pelne to jeszczy ze dwa trzy tygodnie pozdrawiam!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez qazi
      Witam wszystkich. Jakie będą najlepsze rośliny na poplon przeznaczony na paszę dla bydła, głównie na kiszonki.
    • Przez garu
      Mam problem jaki zasiać poplon po jęczmieniu myślałem o gorczycy, łubinie, facelii czy seradeli ale z drugiej strony chciałem zasiać na wiosnę groszek i tu mój dylemat jęczmień zejdzie z pola pod koniec czerwca czyli poplon już pod koniec września będzie zdatny do przyorania a gdzie tam jeszcze do zimy pytanie do was co ewentualnie innego zasiać na poplon żeby doszło później. Proszę o szybkie opinie.
      Powiem jeszcze że w po przednim roku zasiałem tatarkę i zostawiłem ją na ziarno i to był błąd ponieważ lepiej było ją zaorać jako zielony nawóz i chyba tatarka to kiepski poplon co o tym myślicie.
    • Przez celtis
      Witam, chciałbym posiać na poplon coś co wprowadzi do gleby azot i polepszy stanowisko (uprawiam zboża w monokulturze), co najlepiej zasiać na poplon pod ozime żeby zdążyło urosnąć w 70-75 dni i wprowadzić azot do gleby, oraz co polecacie pod zboża jare?
    • Przez lazarski34
      Witam mam pytanie co najlepiej  było by posiać jako poplon dla krów do wypasu rzeby chętnie wyjadały
    • Przez Beryl
      Witam,
      mam pytanie odnośnie mojego łubinu. Otóż 20 maja zasiałem na ugorach łubin słodki biały. Wszystko było super ponieważ łubin miał dobre wschody, jest wysoki na ok.60-70 cm, jest czysty, ma po 6-9 strączków na łodydze, jest gęsty chodź był siany w dawce 115 kg/ha (widocznie bardzo dobra jakość ziarna).
      Ale mam z nim teraz problem... strączki "podzieliły się na trzy grupy": pierwsza grupa to strączki prawie dojrzałe, druga to te jeszcze zielone, zaś trzecia to te jeszcze nie do końca wykształcone.
      W związku z tym moje pytanie: czym to może być spowodowane ?
      Susza (od miesiąca nie było prawdziwego deszczu) ?
      Może to  wina tego, że zasiany był na nieużytkach ?
      Proszę o podpowiedzi  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj