Skocz do zawartości

Zdjęcie

Poplony

1011 odpowiedzi na ten temat

#21 Share janusz14

janusz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 03 marzec 2007 - 19:29

Poplony na glebach kompleksu żytniego dobrego co bedzie najlepsze na poplon ????????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Poplony Dzisiaj, 23:34
  •  

#22 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 05 marzec 2007 - 20:08

Poplony Przeczytałem ten temat i mnie zaciekawiła ta rzepa ścierniskowa. Czy to się zbiera czy tylko przyoruje? Maże ktoś o tym coś napisać?

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#23 Share Arkadius

Arkadius

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 06 marzec 2007 - 16:56

Poplony Można zbierać i przyorywać zależy kiedy zasiejesz i jak gęsto. Ja sieję na przyoranie po żniwach 4 kg i jest gęsta zato mniesze bulwy takie jak jabłko. Jesli miała by być na zbiór to 2,5 kg /ha i jak najwcześniej np: po GPS (zboże zebrane na kiszonkę w dojrzałości mleczno woskowej). :rolleyes:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 06 marzec 2007 - 18:19

Poplony A po zbiorze kombajnem zdążyła by urosnąć? Czym to posiać? kopać bym chciał bolkiem. Jakie ma to właściwości odżywcze dla krów? Może bym zrezygnował z buraków pastewnych. Ile kosztują nasiona i czy trudno dostać? Ile można by zebrać z ha.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#25 Share nowy1989

nowy1989

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 06 marzec 2007 - 21:39

Poplony Ja na poplony siałem łubin(urósł bardzo ładnie). Dziś zaczołem go przeorywać, nawet fajnie idzie :rolleyes:

#26 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 14 kwiecień 2007 - 12:03

Poplony W tym roku składam wniosek na poplony. Prawdopodobnie zasieję łubin. Po ile kupujecie??

#27 Share nowy1989

nowy1989

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 14 kwiecień 2007 - 14:41

Poplony Ja sam sieje na wiosne i mam na poplon

#28 Share michal16

michal16

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 02 czerwiec 2007 - 15:05

Poplony ja sieje rzepak jary i gorczyce na poplon wystko przez zime wymarznie i potem nie ma problemu.

#29 Share szymon29

szymon29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 24 lipiec 2007 - 21:26

Poplony My na poplon siejemy Facelie. Jest ona dobra na piaszczyste gleby, ponieważ zatrzymuje dużo wilgoci. Jaka wysoka facelia wyrośnie zależy w dużej mierze od wysiewu. Gdy się zasieje gęściej to urośnie mała, a gdy żadziej to do orki zimowej wyrośnie do 50-60 cm. Dam przykład Na jednym kawałku mieliśmy rok temu facelie , a wtym roku jęczmień który sypnął 6t, a na przeciwko tego pola mieliśmy też jęczmień tyle że rok temu była tam cebula, no i zbiory też były niższe - 2 t/ha

#30 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 24 lipiec 2007 - 23:45

Poplony Ja na poplon sieje gorczyce, słonecznik i kukurydze. Przed orką zimową wszystko kosze i w bele. I troszke kiszonki zawsze jest :)

Moje Filmiki

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 30 lipiec 2007 - 15:28

Poplony pytanie za 100 pkt
co zasiać na ok 20 arów ziemi po owsie biorac pod uwage ze bedą tam ziemniaki.zastanawiałem sie nad łubinem i chyba to bedzie dobre.jest jakas najlepsza odmiana tego łubinu?kiedy najpózniej można go siać?

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#32 Share CzarnyBrat1

CzarnyBrat1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 10 sierpień 2007 - 17:14

Poplony jako poplon sieje gorczyce na program rolnośrodowiskowy

#33 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 10 sierpień 2007 - 17:42

Poplony Gorczyce. Tania i dobra. A dlaczego pytasz?

#34 Share celeronik

celeronik

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 525 postów

Napisany 10 sierpień 2007 - 17:45

Poplony Gorczyca jest jednym z gorszych poplonów, sieje ją tylko na rolnośrodowiskowe, jednak z roku na rok coraz mniej bo coraz mniej z tego jest pożytku, na poplon idealna seradela, łubin, facelia.

#35 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 10 sierpień 2007 - 18:07

Poplony Gorczyce siejemy od kilkunastu lat i nie narzekamy. Kiedyś jeden kolo z wioski przyszedł żeby mu zasiać facelie na poplon. Spytaliśmy się go czemu nie gorczyca. To powiedział że gorczyca jest dla biedaków. I zasialiśmy mu tą facelię. Słabiutka mu urosła. Jednym słowem dziadostwo. Od tamtego czasu sieje tylko gorczycę. Na słabe gleby jest najlepszym rozwiązaniem :) . Bynajmniej wg mnie.

#36 Share celeronik

celeronik

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 525 postów

Napisany 10 sierpień 2007 - 18:11

Poplony No nie powiedziałbym, jak wzejdzie i będzie susza to nawet i taka malutka zakwitnie nawet jak dostanie wody,a np. seradela siedzi w ziemii i jak dostanie wody to odrazy idzie w góre, gorczyce jak się w pore nie zaorze to będzie odwrotny skutek do zamierzonego, u mnie gleby V i VI klasa, troche IV i 0.5ha III :) Gorczyce przeważnie się sieje, bo jest dostępność nasion, kiedyś siałem seradele na nasiona, ale to za dużo bawienia,a u mnie o nasiona niestety ciężko.

#37 Share anten15

anten15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 23 wrzesień 2007 - 12:09

Poplony Mam pytanie: do kieyd można najpóźniej siać gorczycę na poplony rolno-środowiskowe?? Może wy mi pomożecie, bo nie wiem, czy juz nie jest na to zapóźno... ;)

#38 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 23 wrzesień 2007 - 12:19

Poplony do końca września

bullet_black.png

#39 Share mlodyrolnik3

mlodyrolnik3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 24 wrzesień 2007 - 22:49

Poplony Jakie polecacie polony na gleby gdzie będzie tylko rosło zboże. Jak to jest z ta gorczycą? I co sądzicie o tatarce?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Kaczorek13

Kaczorek13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 08 październik 2007 - 21:48

Poplony Witam,

Jaki poplon jest najlepszy po owsie kiedy chce się zasiać przenżyto osime do kiedy można go wsiać. I jaki z kolei jest dobry poplon kiedy po przenżycie ozimym chcemy wsiać owiec. Oba poplony do zaorania. Mam podmokłe tereny i wdaje się chwast jaki poplon najlepiej go tępi. To by było na tyle. Proszę o odpowiedzi. Dzięki:)

Pozdrawiam
<Marcin>