Zaloguj się, aby obserwować  
g2osc

UR Kraków

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
g2osc    25

Witam

Interesują mnie opinie na temat UR Kraków a dokładnie Wydział Inżynierii Środowiska. Jaki poziom jak tam jest itd?. Chce tam iść zaocznie

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Witam ja jestem na wydziale Inżynierii Środowiska i Geodezji na kierunku geodezja i kartografia ale na dziennych na pierwszym roku... Ogólnie można powiedzieć że pracują tu ludzie i jest w miarę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g2osc    25

Kolego a jak z poziomem wyskoki czy na przeciętnego śmiertelnika??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseji    0

z tego co mi wiadomo to na geodezji i inżynierii srodowiska jest wyższy poziom niż na agh :)

wszystko jest do zdania, na studiach liczy sie pochodzenie, pochodzisz pochodzisz i zdasz :)


to tam że diesel, ważne ze turbo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

Witam. Orientuje się może ktoś jak jest na Rolnictwie ciężko?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biskup    0

Kończą ten kierunek ludzie, którzy zaczynając nie mając zielonego pojęcia o rolnictwie. Problemowe przedmioty to pochodne chemii i genetyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

no też tak słyszałem, kolega mi mówił że na dzień dzisiejszy jest ich na Rolnictwie ok.105 z czego ok. 5 miało do czynienia z Rolnictwem w praktyce reszta niewie co to pług i do czego służy.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik0020    0

ja skończyłem tą szacowną uczelnie na wydziale rolniczym i jest mi szkoda tej kasy którą w to wsadziłem bo jeżeli znasz się na rolnictwie i umiesz to stosować to tam zrobią ci tylko pranie mózgu!!! dowiesz sie np. że kombajnowy zbiór zbóż powoduje 30% straty plonu, że wąskie koła mniej ugniatają glebę i że 7 ton pszenice to są rekordowe plony!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

A kończył ktoś z Was kierunek Agro Unia ???? interesuje się tym kierunkiem. W tamtym roku było za mało chętnych i terasz szukam nowych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

dominik aha to mniej więcej naświetliłeś sprawe, a jaką specjalizacje wybrałeś?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek767    11

Ja Skończyłem rolnictwo na UR. W mojej opinii jeśli chcesz zajmować się w życiu rolnictwem na poważnie to studiuj w poznaniu. Tutaj uczą przestarzałych technologii. Przykład zajęcia z pewnym profesorem z jednej w najważniejszych katedr na tym kierunku i Wchodzi gość na wykład i opowiada ze w uprawie pszenicy ozimej najistotniejsze jest bronowanie. Bronujesz dwa razy przed siewem później jesienią raz po siewie i na wiosnę tez się bronuje i dzięki bronowaniu uzyskasz przyrost plonu o pół tony z hektara. Paranoja. No i takich przykładów można by mnożyć;) Dlatego idź gdzie indziej no chyba ze po prostu potrzebujesz papierek ze masz wyższe wykształcenie rolnicze. Ja prowadzę swoje gospodarstwo studiuje dziennie i żałuje ze tutaj poszedłem. Jedynym plusem jest to ze mam blisko i mogę zając się spokojnie gospodarstwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kornel    3

zgodzę sie z opinią kolegi wyżej.

sam uczęszczam jeszcze na tą uczelnie, na kierunek: Rolnictwo i to co słysze od poniektórych profesorów jakie oni rzećży opowiadają to poprostu szczena opada...

ja za to miałem styk z opinią jednego z prowadzących profesorów który na wykładzie opowiadał nam że trzodzie powinno się karmić parowanymi ziemniakami a inny opowiadał nam że najlepszy zbiór ziemniaków uzyskuje sie kombajnem ziemniaczanym Bolko lub AnnA.

A i z tym bronowaniem ( jak pisze wyżej kolega @tomaszek) też miałęm przyjemność usłyszeć tą opowieść

Naprawde te metody które oni tam próbują przekazać sa niebywale przestarzałe a na poczatku gdy tam zaczalem chodzic to nie wierzylem walsnym usza ze takie cos moga uczyc na studiach :o;/

takze to jest moja krotka opinia na ten temat, sam nie wiem czy nie zmienie uczelni na kierunek nie zwiazany z rolnictwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

Jeśli ktoś chce zrobić studia podyplomowe na Kierunku Agro Unia to zapisujcie się na UR w Krakowie :) można szuka pracy później w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

Jak to teraz będzie ze studiami podyplomowymi ??? jak te zmiany wprowadzili z uzupełnieniem wykształcenia ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy    0

Ja też Was gorąco zachęcam byście siezapisywali na studia podyplomowe "AGRO-UNIA" aby mieć wykształcenie rolnicze, ponieważ ja też musze się na nie zapisać, trwaja 2 semestry - cena 3200zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

O widzę że jak zostaną uruchomione te studia to razem będziemy studiować :) Zastanawiam się jak zareklamować ten kierunek a przecież jest bardzo atrakcyjny. Masz jakiś pomysł ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

koledzy kornel i tomaszek jeszcze dlugo musicie sie uczyc zeby dowiedziec sie ze jednak ten profesor od bronowania ma racje i wiele badan udowadnia ze bronowanie[ktore i ja stosuje] podwyzsza plon.

choc widze ze po 20 latach kiedy studiowalem na alejach to niewiele sie zmienilo poza nazwa , zreszta czy ar czy ur zawsze zostanie "wysrolem"


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kornel    3
Napisano (edytowany)

moze i podwyzsza, nie zaprzeczam tego ale mi chodzi i to ze wogole nie sa poruszane nowoczesne technologie a to co niektorzy profesorzy mowia to szkoda komentowac, jedne z wielu przykladow napisalem wyzej ;)

Edytowano przez kornel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek767    11

Ja też nie podważam tego ze nie podwyższa plonu. Ale wg mnie każda szanująca się uczelnia powinna iść z duchem czasu i nie uczyć nas technologii naszych dziadków tylko przede wszystkim uczyć ekonomii i nowoczesnych rozwiązań. Można by wprowadzić jakaś historie uprawy i tam wygłaszać takie rzeczy. Kolego jacus powiedz mi jak mają gospodarstwa które uprawiają kilka tys. ha stosować taka technologie? Po pierwsze duże koszty paliwa. 2 Praca najemna 3. emisja szkodliwych gazów do środowiska. Profesor ma racja i tez się z tym zgadzam bo dzięki bronowanie rośliny lepiej się krzewią i przy okazji niszczymy w jakimś stopniu zachwaszczenie. Tylko czy na medycynie uczą sposobów walki z chorobami sprzed 20-30 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
egal    22

Ktos z agrofotowiczow wybiera sie na kierunki TRiL, zootechnika albo geodezja?

Edytowano przez egal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bonzaj    6

z tego co mi wiadomo to na geodezji i inżynierii srodowiska jest wyższy poziom niż na agh smile.gif

wszystko jest do zdania, na studiach liczy sie pochodzenie, pochodzisz pochodzisz i zdasz smile.gif

Kto Ci takich głupot naopowiadał!!!!???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Mam porównanie tych dwóch uczelni ja studiuję geodezję na UR a współlokator na AGH...

Jednoznacznie trudno ocenić gdzie łatwiej a gdzie trudniej, ale można porównać poszczególne przedmioty np.matematyka wyższy poziom i wymagania UR natomiast fizyka na UR jest lekka i przyjemna a na agh troszkę gorzej. Z samej geodezji ja na UR po pierwszym roku więcej wiem od współlokatora ale za to on ma większy prestiż ... AGH brzmi nieco dumniej jak UR.

Edytowano przez ursuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez szybkirychu12
      Witam, niedługo kończę swoje studia, ale niezwiązane z rolnictwem. Potrzebuję jednak wykształcenia rolniczego, żeby dotacje dostać i ogólnie móc ewentualnie prowadzić małe gospodarstwo w przyszłości gdyby ojciec mi je przepisał. Myślałem zatem o studiach podyplomowych. Czy ktoś z was może robił taką podyplomówkę związana z rolnictwem, która daje kwalifikacje rolniczą. Czy są też jakieś studia z zajęciami online bo zależało by mi na tym. Jestem z okolic Poznania i na na tym info by mi najbardziej zależało, ale chętnie wysłucham wszystkich.
    • Przez Magda31
      Cześć wszystkim,
      zwracam się z prośbą o wypełnienie ankiety, która pomoże mi w pisaniu mojej pracy inżynierskiej na temat oceny efektów wdrożenia technicznego wyposażenia w gospodarstwach mlecznych.
      Ankieta zawiera 19 pytań i jest anonimowa. 
      Link do ankiety:
      https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScPa2Qi8VuNnd1QbGHIlFk2jB8onhGUCSnLLUxCijWbGHLVag/viewform?usp=sf_link
      Dziękuję za odpowiedzi i poświęcony czas.
    • Przez poziomka
      Moje pytanie brzmi czy warto jest iść na studia rolnicze jeżeli planujemy zostać na gospodarstwie. Czy te studia nam coś dadzą,czy jest to też strata czasu mówię tu o kierunku osobiście nowoczesna hodowla bydła mlecznego. Ale jeśli mieliście jaką kolwiek styczność ze studiami to proszę napiszcie, jestem ciekaw każdej wypowiedzi nie koniecznie związanej z moim kierunkiem może być inny rolniczy.
    • Przez AnnaSkoczylas
      Hej, chcę zacząć studia rolnicze, ale przede mną jest jeszcze rok, muszę napisać maturę i podciągnąć niektóre przedmioty. Jakie szkoły wyższe możecie polecić?
    • Przez Drzeffo123
      Witam Szanowną Grupę,
      zwracam się z gorącą prośbą o wypełnienie anonimowej ankiety dotyczącej folii i mat do ściółkowania do pracy magisterskiej.
      Od razu przepraszam za taką formę, lecz tradycyjne sposoby ( telefon, mail )zawiodły.
      Nie ukrywam, że jest to moja ostatnia nadzieja, by móc dokończyć magisterkę 😕
      Dlatego bardzo proszę o poświęcenie 5 minut z Waszego cennego czasu.
      PS ta ankieta nie ma na celu wywołania burzy, który sposób ściółkowania jest najlepszy, tylko pokazanie aktualnej sytuacji.
      Z góry bardzo dziękuję za wypełnienie ankiety i raz jeszcze przepraszam za taką formę. Mam nadzieję, że nie zostanie to odebrane jako spam czy inne negatywne działanie.
       
      https://forms.gle/RR45NTp8BuN5nJMx7
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj