Skocz do zawartości

Zdjęcie

UR Kraków

40 odpowiedzi na ten temat

#1 Share g2osc

g2osc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 22:23

UR Kraków Witam
Interesują mnie opinie na temat UR Kraków a dokładnie Wydział Inżynierii Środowiska. Jaki poziom jak tam jest itd?. Chce tam iść zaocznie
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
UR Kraków Dzisiaj, 00:35
  •  

#2 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 22:55

UR Kraków Witam ja jestem na wydziale Inżynierii Środowiska i Geodezji na kierunku geodezja i kartografia ale na dziennych na pierwszym roku... Ogólnie można powiedzieć że pracują tu ludzie i jest w miarę .

#3 Share g2osc

g2osc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 10:54

UR Kraków Kolego a jak z poziomem wyskoki czy na przeciętnego śmiertelnika??:)

#4 Share kaseji

kaseji

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 23 styczeń 2012 - 22:30

UR Kraków z tego co mi wiadomo to na geodezji i inżynierii srodowiska jest wyższy poziom niż na agh :)
wszystko jest do zdania, na studiach liczy sie pochodzenie, pochodzisz pochodzisz i zdasz :)
to tam że diesel, ważne ze turbo!!!

#5 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 23:38

UR Kraków ja jestem na dziennych - ogrodnictwo z marketingiem, i jest ok :)

#6 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1254 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 06 luty 2012 - 14:36

UR Kraków Witam. Orientuje się może ktoś jak jest na Rolnictwie ciężko?

My siejemy, a Bóg daje plony.

#7 Share Biskup

Biskup

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 15 luty 2012 - 15:27

UR Kraków Kończą ten kierunek ludzie, którzy zaczynając nie mając zielonego pojęcia o rolnictwie. Problemowe przedmioty to pochodne chemii i genetyki.

#8 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1254 postów

Napisany 18 luty 2012 - 21:58

UR Kraków no też tak słyszałem, kolega mi mówił że na dzień dzisiejszy jest ich na Rolnictwie ok.105 z czego ok. 5 miało do czynienia z Rolnictwem w praktyce reszta niewie co to pług i do czego służy.

#9 Share dominik0020

dominik0020

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:mechanika, remonty przyczep, gospodarstwo

Napisany 06 marzec 2012 - 08:06

UR Kraków ja skończyłem tą szacowną uczelnie na wydziale rolniczym i jest mi szkoda tej kasy którą w to wsadziłem bo jeżeli znasz się na rolnictwie i umiesz to stosować to tam zrobią ci tylko pranie mózgu!!! dowiesz sie np. że kombajnowy zbiór zbóż powoduje 30% straty plonu, że wąskie koła mniej ugniatają glebę i że 7 ton pszenice to są rekordowe plony!!!

#10 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 19:56

UR Kraków A kończył ktoś z Was kierunek Agro Unia ???? interesuje się tym kierunkiem. W tamtym roku było za mało chętnych i terasz szukam nowych :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1254 postów

Napisany 16 marzec 2012 - 22:06

UR Kraków dominik aha to mniej więcej naświetliłeś sprawe, a jaką specjalizacje wybrałeś?

#12 Share tomaszek767

tomaszek767

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 08:46

UR Kraków Ja Skończyłem rolnictwo na UR. W mojej opinii jeśli chcesz zajmować się w życiu rolnictwem na poważnie to studiuj w poznaniu. Tutaj uczą przestarzałych technologii. Przykład zajęcia z pewnym profesorem z jednej w najważniejszych katedr na tym kierunku i Wchodzi gość na wykład i opowiada ze w uprawie pszenicy ozimej najistotniejsze jest bronowanie. Bronujesz dwa razy przed siewem później jesienią raz po siewie i na wiosnę tez się bronuje i dzięki bronowaniu uzyskasz przyrost plonu o pół tony z hektara. Paranoja. No i takich przykładów można by mnożyć;) Dlatego idź gdzie indziej no chyba ze po prostu potrzebujesz papierek ze masz wyższe wykształcenie rolnicze. Ja prowadzę swoje gospodarstwo studiuje dziennie i żałuje ze tutaj poszedłem. Jedynym plusem jest to ze mam blisko i mogę zając się spokojnie gospodarstwem.

#13 Share kornel

kornel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 21:49

UR Kraków zgodzę sie z opinią kolegi wyżej.
sam uczęszczam jeszcze na tą uczelnie, na kierunek: Rolnictwo i to co słysze od poniektórych profesorów jakie oni rzećży opowiadają to poprostu szczena opada...
ja za to miałem styk z opinią jednego z prowadzących profesorów który na wykładzie opowiadał nam że trzodzie powinno się karmić parowanymi ziemniakami a inny opowiadał nam że najlepszy zbiór ziemniaków uzyskuje sie kombajnem ziemniaczanym Bolko lub AnnA.
A i z tym bronowaniem ( jak pisze wyżej kolega @tomaszek) też miałęm przyjemność usłyszeć tą opowieść
Naprawde te metody które oni tam próbują przekazać sa niebywale przestarzałe a na poczatku gdy tam zaczalem chodzic to nie wierzylem walsnym usza ze takie cos moga uczyc na studiach :o;/
takze to jest moja krotka opinia na ten temat, sam nie wiem czy nie zmienie uczelni na kierunek nie zwiazany z rolnictwem.

#14 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 21:20

UR Kraków Jeśli ktoś chce zrobić studia podyplomowe na Kierunku Agro Unia to zapisujcie się na UR w Krakowie :) można szuka pracy później w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

#15 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 08 maj 2012 - 21:12

UR Kraków Jak to teraz będzie ze studiami podyplomowymi ??? jak te zmiany wprowadzili z uzupełnieniem wykształcenia ??

#16 Share Gerwazy

Gerwazy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 16 maj 2012 - 07:13

UR Kraków Ja też Was gorąco zachęcam byście siezapisywali na studia podyplomowe "AGRO-UNIA" aby mieć wykształcenie rolnicze, ponieważ ja też musze się na nie zapisać, trwaja 2 semestry - cena 3200zł

#17 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 16 maj 2012 - 22:02

UR Kraków O widzę że jak zostaną uruchomione te studia to razem będziemy studiować :) Zastanawiam się jak zareklamować ten kierunek a przecież jest bardzo atrakcyjny. Masz jakiś pomysł ????

#18 Share swstaszko

swstaszko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 22 maj 2012 - 13:10

UR Kraków .

Edytowany przez swstaszko, 22 maj 2012 - 13:11.

#19 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 25 maj 2012 - 21:42

UR Kraków koledzy kornel i tomaszek jeszcze dlugo musicie sie uczyc zeby dowiedziec sie ze jednak ten profesor od bronowania ma racje i wiele badan udowadnia ze bronowanie[ktore i ja stosuje] podwyzsza plon.
choc widze ze po 20 latach kiedy studiowalem na alejach to niewiele sie zmienilo poza nazwa , zreszta czy ar czy ur zawsze zostanie "wysrolem"

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kornel

kornel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 26 maj 2012 - 23:58

UR Kraków moze i podwyzsza, nie zaprzeczam tego ale mi chodzi i to ze wogole nie sa poruszane nowoczesne technologie a to co niektorzy profesorzy mowia to szkoda komentowac, jedne z wielu przykladow napisalem wyzej ;)

Edytowany przez kornel, 27 maj 2012 - 00:02.