Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pomysły na inwestycje, biznes?

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share adekbp

adekbp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 21:24

Pomysły na inwestycje, biznes? Witam. Mam 21 lat. Zwracam sie do Was drodzy forumowicze z prośbą podsunięcią jakiegoś pomysłu. Mogę przejąć gospodatstwo ogrodnicze niedaleko miasta (około 15km, 65tyś. mieszkańców), województwo Lubelskie. W gospodarstwie znajduje się dom jednorodzinny dość duży, obora oraz stodoła o dość dużej powierzchni, myślę że około 300m2, obora i stodoła murowane. Wokół posiadłości ziemia, w kilku kawałkach, koło 1ha(III-IVklasa), oprócz tego posiadam jeszcze 3ha w jednym kawałku(V-VI klasa), dość ciekawe tereny, rzeczka kilka mostów, las, cisza, spokój, dodatkowo przez wieś przebiega szlak turystyczny. Przy domu duża szklarnia o powierzchni 460m2, parę lat temu była remontowana, kiedyś była ocieplana, no ale wiadomo na dzisiejsze koszty opału po prostu się nie opłaca.
Opisałem pokrótce co gdzie i jak, teraz pytanie, jaki biznes można rozpocząć? Myślałem nad gospodarstwem agroturystycznym, ale niestety na dzień dzisiejszy Unia Europejska nie przyjmuje wniosków do dofinansowań takich przedsięwzięć. Kapitał który mogę przeznaczyć na przyszłe inwestycje to około 20tyś zł. A może jakieś inne pomysły? Bardzo proszę o podsunięcie jakiegoś dobrego pomysłu. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pomysły na inwestycje, biznes? Dzisiaj, 04:37
  •  

#2 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 23:02

Pomysły na inwestycje, biznes? Okolice Zamościa ?? Może warzywa i ekologia ??

#3 Share adekbp

adekbp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 11:57

Okolice Zamościa ?? Może warzywa i ekologia ??

wschodnia granica, 30 km od terespola

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share radex

radex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 09 styczeń 2012 - 12:34

Pomysły na inwestycje, biznes? a nie myślałeś nigdy nad gospodarstwem ekologicznym? Ze zbytem produktów nie powinno być problemów...

#5 Share Sumik

Sumik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 17:59

Pomysły na inwestycje, biznes? to w białej jest 65 tyś mieszkanców ?? Ja mysle że w kierunku upraw pod szkłem idz :)

"na nogach gumofilce ale jestem kozakiem"

#6 Share radex

radex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 09 styczeń 2012 - 20:04

Pomysły na inwestycje, biznes? uprawy pod szkłem to jest dość duża inwestycja.. najpierw trzeba postawić szklarnie.. wyposażyć a i jeszcze ją ogrzać....

#7 Share Sumik

Sumik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 20:35

Pomysły na inwestycje, biznes? już posiada szklarnie kolega poczytaj pierwszy post ;) a 20 tyś na ogrzanie,nasiona i Ś.O.R. powinno starczyć ;) przynajmniej tak się mi wydaje jak sobie podlicze z tych warzywek co mam pod chmurką

#8 Share adekbp

adekbp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 11:07

to w białej jest 65 tyś mieszkanców ?? Ja mysle że w kierunku upraw pod szkłem idz :)

tak w białej jest 65 tysięcy ludu :) co do upraw pod szklarnią, sadzona była sałata, oraz pomidory. Niezbyt opłacalna inwestycja, zawsze wychodziło się na plus ale kosztem ciężkiej pracy. Jak wiadomo ceny przebijają niemieckie markety, także każdy woli pójść i kupić za połowę ceny.. Czasami jest w ogóle problem ze zbytem, tylko i wyłącznie osiedlowe sklepy. Myślałem jeszcze nad kwaszonkami, ale z tego co wiem trzeba spełniać wymagania sanepidu. Kwasić bym chciał ogórki lub kapustę, a najlepiej to i to. Może ktoś się orientuję jak jest z rynkiem zbytu kwaszonek? Może ma ktoś jakieś kontakty, tak aby wysyłać to na export (wiadomo na pewno lepsza cena) i chciałby się podzielić:D?

#9 Share Sumik

Sumik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 16:56

Pomysły na inwestycje, biznes? Wątpię aby Ci ktoś podał kontakt ;) Z kwaszonkami też zbytu nie ma a uprawa warzyw niestety wymaga dużych nakładów roboczych . Jeżeli masz doświadczenie w sałacie to tego się trzymaj ;)

#10 Share adekbp

adekbp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 17:26

Wątpię aby Ci ktoś podał kontakt ;) Z kwaszonkami też zbytu nie ma a uprawa warzyw niestety wymaga dużych nakładów roboczych . Jeżeli masz doświadczenie w sałacie to tego się trzymaj ;)

ale to naprawde nie jest zbyt oplacalny interes.. jak ktoś ma pojęcie na temat sałaty to wie iż produkcja zaczyna sie już w lutym.. palenie, opał.. strasznie dużo zachodu. tak tak, wiem że polakom ciężko się dzielić informacjami .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 18:38

Pomysły na inwestycje, biznes? Niestety tak mały obszar może zrekompensować tylko i wyłącznie ciężka praca...

#12 Share adekbp

adekbp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 19:08

Niestety tak mały obszar może zrekompensować tylko i wyłącznie ciężka praca...

ciężka praca, duże koszty produkcji, więc po co tkwić w mało opłacalnym interesie, jak możliwości są?

#13 Share Sumik

Sumik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 20:08

Pomysły na inwestycje, biznes? A uprawia ktoś u Cb ogórki kapuste w gruncie ??? Na warzywa jak trafisz na dobry rok to coś tam zarobisz a jak kiepski to nie zarobisz ;( a praca jest ciężka i tak i tak

#14 Share przemo161

przemo161

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 00:32

Pomysły na inwestycje, biznes? Ja na twoim miejscu poszedł bym w stadninę koni do tego hotelik dla zwierząt i ludzi. A na ziemi uprawa ekologiczna warzyw i owoców w krzaczkach -choć ziemie masz słabe <_< .Wiec może motokros. A do tego jakieś centrum szkoleniowe i w stodole salka taka do wynajęcia na komunie, śluby itp przy tym kuchnia i własny katering. do tego tor do do krosów, quadów, pinball - dużo firm robi różne wyjazdy firmowe że potrzebują takich hotelików gdzie jest szkolenie a później impreza, nocleg i następnego dnia zabawa na motokrosie. ;) W miarę czasu miał byś nowe pomysły a fundusze zabierał by na bieżąco. Co do funduszy z tymi 20tyś to trochę za mało ale istnieją kredyty.

#15 Share adekbp

adekbp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 20:22

Ja na twoim miejscu poszedł bym w stadninę koni do tego hotelik dla zwierząt i ludzi. A na ziemi uprawa ekologiczna warzyw i owoców w krzaczkach -choć ziemie masz słabe <_< .Wiec może motokros. A do tego jakieś centrum szkoleniowe i w stodole salka taka do wynajęcia na komunie, śluby itp przy tym kuchnia i własny katering. do tego tor do do krosów, quadów, pinball - dużo firm robi różne wyjazdy firmowe że potrzebują takich hotelików gdzie jest szkolenie a później impreza, nocleg i następnego dnia zabawa na motokrosie. ;) W miarę czasu miał byś nowe pomysły a fundusze zabierał by na bieżąco. Co do funduszy z tymi 20tyś to trochę za mało ale istnieją kredyty.

wszystko co napisałeś jest bardzo ciekawe, no ale i bardzo drogie w zreaalizowaniu. mam takie pytanko czy można podjąć jakiś kredut od UE ? Czy nie istnieje coś takiego? Lub czy są jakieś niskoprocentowe kredyty dla rolników?

#16 Share warzywkopl

warzywkopl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 13:14

Pomysły na inwestycje, biznes? witam szukam wspolnika na budowe sortowni oraz chlodni owocow i warzy w tym borowki amerykanskiej, mam juz zalatwione wszelkie formalnosci oraz dotacje z ue ale moj wspolnik sie wycofal i obecnie musze szybko szukac innego zeby nie stracic dofinansowania za 1 mln zl proponuje 25 procent udzialow calosc inwestycji wyceniona jest na 10 mln zl
rejoon poludniowo wschodnia polska
wszelkie informacje udzielam na forum osobom zainteresowanym
interes jest w pelni uczciwy!!! po prostu sytuacja wymusila ze musze szukac inwestora

#17 Share adekbp

adekbp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 15:02

witam szukam wspolnika na budowe sortowni oraz chlodni owocow i warzy w tym borowki amerykanskiej, mam juz zalatwione wszelkie formalnosci oraz dotacje z ue ale moj wspolnik sie wycofal i obecnie musze szybko szukac innego zeby nie stracic dofinansowania za 1 mln zl proponuje 25 procent udzialow calosc inwestycji wyceniona jest na 10 mln zl
rejoon poludniowo wschodnia polska
wszelkie informacje udzielam na forum osobom zainteresowanym
interes jest w pelni uczciwy!!! po prostu sytuacja wymusila ze musze szukac inwestora

Proszę o bliższe infromacje w wiadomości prywatnej. Co jak jaka by bbyła moja rola, czy ponosze jakieś koszty itp?

#18 Share warzywkopl

warzywkopl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 15:49

Pomysły na inwestycje, biznes? a ja prosze o informacje jak te prywatne wiadomosc wyslac

brakuje mi wkladu 1 mln zl w zamian oferuje 25 procent udzialow

rola to juz mozna indywidualnie ustalic, masz warzywa owoce mozesz byc dostawca dodatkowo, nie masz to nie

ogolnie poszukuje osoby ktora to bylaby sklonna pomoc mi w prowadzeniu calosci inwestycji od strony formalnej glownie biurowej bo zarzadzac tym trzeba, we wniosku jest zalozenie o zatrudnieniu 32 osob

#19 Share adekbp

adekbp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 00:30

a ja prosze o informacje jak te prywatne wiadomosc wyslac

brakuje mi wkladu 1 mln zl w zamian oferuje 25 procent udzialow

rola to juz mozna indywidualnie ustalic, masz warzywa owoce mozesz byc dostawca dodatkowo, nie masz to nie

ogolnie poszukuje osoby ktora to bylaby sklonna pomoc mi w prowadzeniu calosci inwestycji od strony formalnej glownie biurowej bo zarzadzac tym trzeba, we wniosku jest zalozenie o zatrudnieniu 32 osob

ja dołożysz 980 000 zł to biorę się za to :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share warzywkopl

warzywkopl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 11:42

Pomysły na inwestycje, biznes? heh myślałem że poza kapitałem masz jeszcze jakąś zdolność kredytową, a tak tylko niepotrzebnie robi się zamieszanie.