Zaloguj się, aby obserwować  
pawelu

1224 vs. 1014 który wybrac na 40ha

Polecane posty

Ale panowie, na areale 40 ha nie bedzie ciagal pluga 4 skiby obrotowy 4x45 i nie bedzie sial siewnikiem 6 metrowym. Malo hektarow maly ciagnik, 1014 jest oszczędniejszy bo ma turbine:D I wcale duzo cięzej niz 1224 nie bedzie mial, kolega kupil plug 4 skibowy kvernelanda to mowi ze ma ciezko z uciagiem i jak orze 4 terenową to u spala prawie 17 litrow


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1
koledzy wielkie dziękiza porady tydzien temu kupiłem sobie URSUSA 1134 nastepce 1014 kupiłem go z kilku przyczyn był on od chłopa to wielki plus bo nie byuł katowany w niemczech czy gdzie indziej a poza tym był widealnym stanie zadbany i wogóle

Tylko mam jeszcze 1 sprawe czy pociagnei po górach agregat uprawowy aktywny 3m na tylnim tuzie oraz wał na przednim tuzie tez 3m mam zamiar dokupic do niego ten agregat i pług 5 skibowy mysle cos o 5x40 lub 5x45 czy da rade z tymi maszynkami??

prosze o odpowiedz

 

 

kolega już chyba kupił ciągnik!(?) Więc Nie wiem dlaczego wszyscy się wypowiadają czy kupić 1014 czy 1224 ? Chyba ktoś tu się zagalopował(nawet moderatorzy) ;)


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tobiasz912    1
kolega już chyba kupił ciągnik!(?) Więc Nie wiem dlaczego wszyscy się wypowiadają czy kupić 1014 czy 1224 ? Chyba ktoś tu się zagalopował(nawet moderatorzy) ;)

 

Jak ktoś będzie miał podobny dylemat to sobie poczyta i nie będzie musiał zakładać nowego tematu :(


Praca rolnika godna jest szacunku !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239
kolega już chyba kupił ciągnik!(?) Więc Nie wiem dlaczego wszyscy się wypowiadają czy kupić 1014 czy 1224 ? Chyba ktoś tu się zagalopował(nawet moderatorzy) ;)

kolego co masz na mysli? pisac nikomu nie wolno? tu nie chodzi o to czy juz kupinoy bo w temacie rowniez rozmowa sie toczy o tym ktory lepszy :( takze uswiadom sobie ze sa tematy ktore nie umierają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Młodyoporowiec
      Witam w ciągu 3-4lat chce rozpocząć gospodarstwo mam starą obore (12 sztuk) na uwięziówce. Posiadam 8 ha na własność i jest szansa na 20 ha dzierżaw na dobrych warunkach jedenaście hektarów jest oddalone na 10 km  a 9ha 300m od gospodarstwa. Wracając z budynków mam tylko tą obore oraz mały magazyn na zboże okokło 50 t tam zmieszcze .Mam tylko ciapka więc maszyny wszystkie do kupienia myśle o 912 gdyż budżet ograniczony gospodarstwo nie ma być źródłem utrzymania myśle że na ciągnik i maszyny starczy około 70-80 tys a wiec tak co warto produkować na tych 30 ha bydło roślinność a może np. gęsi mam jeszcze 5 ha  łąk 4 km od domu chciał bym w przyszłości sie utrzymać z tego gospodarstwa czy 912 będzie wystarczające ?
    • Przez r10tomek
      Witam:)
      Planuje kupić nowy ciągnik na około 50ha.
      Mam mały problem ponieważ nie wiem jaki ciągnik wybrać! Ciągnik ten będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli będzie pracował z pługiem przyczepa do sianokiszonek uprawa ziemi oraz transport. Jaki byście radzili 4 czy 6 cylindrowy i z jaką skrzynią bezstopniową czy zwykłą? Proszę o wasze wypowiedzi pozdrawiam. W gospodarstwie są jeszcze inne 4 ciągniki ( Ursus 1224, Zetor 8111, Ursus C-360 i C330)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj