X

Skocz do zawartości

Zdjęcie

6,5 ha ziemi ile krów mlecznych utrzymam ?

68 odpowiedzi na ten temat

#41 Share tomekkkkkk

tomekkkkkk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 01 luty 2012 - 17:57

6,5 ha ziemi ile krów mlecznych utrzymam ? Wiem jak jest w gospodarstwie nie musicie mi mówić ze jest zapiernicz, pomagam od najmłodszych lat, przy wydajności 6 tyś litrów w laktacji od 12 krów było by 6 tyś na miecha licząc że dostane po 1 zł za litr. kupie śrutę zbożową coś około 2,5tyś miesięcznie hmm wiadomo że w czasie howu wychodzą zawsze dodatkowe koszta np. lekarz itp paliwo to przy takim areale i korzystaniu z usług to około 500 zł miesiecznie tak sobie licze i wychodzi mi, że powinno na życie zostać 2000 zł bo jeszcze młodzież na sprzedanie itp.
Podsumowując, za te 2 tys chyba da się wyżyć niejeden za***rdala za 1500, szef stoi nad głową pogania, stres i te sprawy, na swoim to na swoim zawsze możesz odpocząć, z czasem howałbym te 15 dojnych a to około 3 tys zysku, a jeśli będzie mi się to nie opłacać sprzedam,a im później tym za więcej.

Wiem że mogę się mylić nie uwzględnić jakichś kosztów, więc proszę na mnie nie najeżdzać

Edytowany przez tomekkkkkk, 01 luty 2012 - 18:01.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
6,5 ha ziemi ile krów mlecznych utrzymam ? Dzisiaj, 11:11
  •  

#42 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów
  • Zainteresowania:Hodowla Krów,Byków,Macior i Tuczników

Napisany 01 luty 2012 - 18:53

6,5 ha ziemi ile krów mlecznych utrzymam ? No z tymi 1500zł to masz rację bo nie doć że rano na 7-8 do pracy i zap******sz przez 9 godzin i jeszcze za 10zł za godzinę to jest czysta głupota...Chyba żebyś jechał do pracy do niemiec za murarza i dostaniesz 15euro i to by ci się bardziej opłacało niż hować bydło...Ale jak masz sprzęt,oborę i chęci to się rozwijaj.Nigdy nie patrz na ludzi co ci ci będą mówili że ci się to nie będzie opłacać bo każdy ma prawo robić to co lubi i się z latami rozwijać.Co do kosztów będziesz musiał policzyć:*paliwo,koncentraty,weterynarza no i jeszcze musisz policzyć podatek,woda,prąd itp.Wiec jak masz to chowaj ile idzie.

#43 Share tomekkkkkk

tomekkkkkk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 02 luty 2012 - 13:48

6,5 ha ziemi ile krów mlecznych utrzymam ? właśnie tak myślę z jednej strony trochę dobudować obory powinno wejść 6-7 sztuk i wyszykować drugą część powinno wejść 5-6 więc będę miał miejsca na 17-19 sztuk. jak się nie uda wziąć w dzierżawę ziemi to kupił bym sianokiche w balotach po 80 zł za 500kg. QQ bym miał swoje do tego siano lub sianokicha z około 4 ha. kwotę mleczną posiadam zawsze można odkupić od rolników idzie znaleźć, a no i jak zniosą kwotę i mniejsi producenci mleka dostaną w d*pę to się sprzeda, a zawsze sprzedać15 sztuk to nie 5 :D

#44 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 02 luty 2012 - 14:48

6,5 ha ziemi ile krów mlecznych utrzymam ? No i to mi się podoba :P bo jak widzę jak niektórzy piszą że się nie opłaca to mi się ich żal robi

#45 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 luty 2012 - 14:54

6,5 ha ziemi ile krów mlecznych utrzymam ? Hodowla 5 krów opłaca się wtedy, gdy ma się w domu 2 emerytów i pracującą żonę. Uwzględniłeś w obliczeniach, ze co 3 lata musisz wymienić stado? Koszty produkcji pasz objętościowych? A jak uwolnią rynek, to szukaj nowej specjalizacji, bo na mleku nie zarobisz.

#46 Share tomekkkkkk

tomekkkkkk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 02 luty 2012 - 21:55

6,5 ha ziemi ile krów mlecznych utrzymam ? powiem tak teraz to jest 5 ale myślę o powiększeniu stada najpierw do 10 pozniej 15 z własnego odchowu, a czemu co 3 lata wymieniać stada ? wydaje mi się ze te 5-6 to bez problemu, liczyłem siałbym 2ha QQ na 3 klasie rosło by to na oborniku głownie a koszta tego to około 2 tyś, na internecie jest pełno ofert sprzedaży sianokichy w świetnej cenie 80 zł za 500kg więc zawsze można dokupić jak będzie brakło, w zime nie ma takich wydatków więc nie trzeba przepierdalać całej kasy tylko można odłożyć na sezon, ale najlepiej wszystko wychodzi w praktyce bo takie obliczenia na kartce są zawsze nie dokładne, u nas największy gospodarz nie ma więcej niż 30 dojnych i wiedzie mu się dobrze, ma tylko swoją 60-tkę do belowania korzysta z usług a takie usługi nie są tanie równie dobrze można kupić gotowe baloty
nie mówie że zeby się opłacało to musi zostawać 10 tysięcy poczciwe 3 wystarczą :D

#47 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 luty 2012 - 22:06

6,5 ha ziemi ile krów mlecznych utrzymam ? No to żyć nie umierać, jeśli z 10 krów i kupionych pasz objętościowych wyciągniesz 3 tys miesięcznie.

#48 Share tomekkkkkk

tomekkkkkk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 03 luty 2012 - 17:39

6,5 ha ziemi ile krów mlecznych utrzymam ? myślę gdzieś o 17-19 sztukach, a ile według Ciebie by zostawało ? wszystkich pasz bym nie kupował z 5-10 balotow po 80 zł

#49 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 luty 2012 - 17:51

6,5 ha ziemi ile krów mlecznych utrzymam ? Nie wiem ile, ciężko powiedzieć. Popytaj hodowców jaki mają koszt wyprodukowania litra mleka, wtedy będziesz miał odniesienie. U Ciebie ten koszt będzie większy, bo chcesz kupować pasze.

#50 Share tomekkkkkk

tomekkkkkk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 03 luty 2012 - 19:12

6,5 ha ziemi ile krów mlecznych utrzymam ? za dobra belke u nas bioro po 50zł za usługe i musisz samemu kosic i ograbic a belke 500kg mozna kupic za 80 zł a na tym areale mozna w lato wypasać krowy, mi akurat pasuje i dokupujac byłbym w stanie utrzymać więcej krów na własnych paszach to do 15 gora jak bym siał nawozy po łąkach zeby zebrac 3 pokosy rocznie to wyjdzie prawie to samo za 2 tony nawozu około 2 tyś za 2 tyś 2000/80=25 balotow po 500 kg i nie licze juz paliwa koszta usług itp a dla mojego planowanego stada starcyło by to mniej wiecej na 2 miesiace wiadomo ile bym dał rade tyle bym miał swojego bo mam troche łąk zasiałbym 2 ha QQ troche siana i gitara, u nas maja po 20 krów i mowia ze im sie to opłaca i całkiem niezła kasa leci

Edytowany przez tomekkkkkk, 03 luty 2012 - 22:42.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share AWEJ

AWEJ

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 03 luty 2012 - 20:32

6,5 ha ziemi ile krów mlecznych utrzymam ? moja kalkulacja z zeszłego roku ,miałem okazję w kwietniu kupić 20 ton kiszonki z kukurydzy po 130 tona sam po nią jeżdziłem ważone na wadze do tirów tak że wiem ile przywiozłem ,do tego kupiłem 16 bel sianokisznki 100 zł za bele bo były 120 na 120 i nożami 7mima robione do tego 1,7 tony śruty 2300 zł ,prąd płacę 500 zł misiąc dodać 500 zł płyny inseminacja weterynarz i inne razem tak 7500 zł kosztu za mleko wziołem 11000 netto wyszło mi że z kupionej paszy mam większy zysk niż z tej którą sam zrobię i mam świadomość że z tą kiszonką z KK była okazja i jakość bel bardzo dobra teorię sprawdziłem ale na biznes z kupionych pasz to bym się nie nastawiał , co roku kupuje bele i nieraz już musiałem taki szajs kupić i przepłacić bo towaru brakowało.paszę tą jadło 20 szt krowy i 5 cielnych jałówek
Nie żyję po to żeby pracować , pracuję po to aby żyć .

#52 Share tomekkkkkk

tomekkkkkk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 03 luty 2012 - 22:41

6,5 ha ziemi ile krów mlecznych utrzymam ? ja nie chcę tylko kupować mam troche ziemi i produkowałbym również własne, kiszonkę z QQ bym miał swoją i na te stado z nadmiarem to 100 balotow większość pewnie miałbym ze swojego pola tylko, ze chcę jak najwięcej krów trzymać na tym areale żeby zmaksymalizować zyski i tak myslę gdzieś w przedziale 17-19 dojnych, a i powiedz mi czy utrzymujesz się tylko z tych 20 krów ? i jak Ci się żyje jeśli można wiedzieć

#53 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 04 luty 2012 - 09:06

6,5 ha ziemi ile krów mlecznych utrzymam ? Na tych 6,5 ha bezproblemu wychowasz 10 krów :)
Posiej tylko jeszcze qqrydzy i zapewne wydajność się zwiększy ;)
pozdro

#54 Share tomekkkkkk

tomekkkkkk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 04 luty 2012 - 09:34

6,5 ha ziemi ile krów mlecznych utrzymam ? @up Czytałeś pierwszy post ?? mam jeszcze 3-4ha łąk dziadka ale ja je użytkuje to może te 12-14 i jak bym dokupował po pare balotow co miesiac (wziol bym wieksza ilosc naraz bo po kilka sie nie oplaca zalezy jeszcz czy daleko) i akurat te moje liczone 17-19 ;p
chcę z tego wycisnąc ile sie da, aa i za stodołą mam 2ha pastwiska i 2 ha sasiada(tylko nie wiem czy da w dzierżawe, trzeba zagadać), tylko najpierw trzeba wyszykowac reszte chlewu i krów odchować, może sie kupi w tm roku ze 2 cielaki bo z tych 6 to długo by odchowywac a tu raz jaloszka raz byczek

Edytowany przez tomekkkkkk, 04 luty 2012 - 09:37.

#55 Share daromen89

daromen89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Elektronika

Napisany 04 luty 2012 - 10:16

6,5 ha ziemi ile krów mlecznych utrzymam ? @tamekkkkkk ja tam cię popieram jeżeli masz chęci to próbuj.. Zakładając że jesteś młodym człowiekiem tak jak ja np to co masz do stracenia nie uda ci sie z krowami to spróbujesz cos innego jeszcze tyle lat przes tobą chłopie co się martwisz. Siej QQ rób sianokiszonke troche siana dla zasuszonych i jazda a jeśli chodzi i pasze to tak czy sr.k żebyś miał dużó mleka to musisz kupować gotowce a śruta ze zbóż to słabo wpływa na mleko byś musiał tone krowie na miech dać to by ją może ruszyło.
Ja ci powiem na moim przykładzie: kupuje gotowe pasze treściwe teraz daje tylko gotowce bo własna sruta mi sie skonczyła byłem przekonany ze wydajnosc spadnie a tu zoonk wydajnosc jeszcze wzrosła ale stosuje jeszcze witaminy bufor i drożdze bez tego do d*pa i wszystkiego ucze się na forum albo na własnych doswiadczeniach. 14 krów mi zjada gotowcow za około 1000zł a daja 8tyś miesięcznie. Na wiosne ruszam z modernizacja obory na 24 sztuki i dojarka rurociag 10 sztuk jeszcze dokupuje i bede to krecił a mam nie całe 15ha.
Tak wiec jak są checi to sie uda i bedzie dobrze. No chyba ze masz rodzine na karku zone dzieci alimęty jakies długi albo nie spłącony kredyt hipoteczny:D to bedzie ciężko bo poczatki są okrutne:D

#56 Share tomekkkkkk

tomekkkkkk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 04 luty 2012 - 11:47

6,5 ha ziemi ile krów mlecznych utrzymam ? nie mam rodziny ;p mam dopiero 17 lat, ja chcę powoli to rozwijać odchowywać krowy, wyszykuje resztę chlewu i 12 wejdzie, Ty pewnie masz jakieś dobre HF-y ze po 8tys Ci daja ja bym był usatysfakcjonowany na poczatek 6 tys odsztuki. A i ja planuje to rozwinąć bez żadnych kredytów, remont nie obory nie jest taki drogi przyjdą jeszcze dopłaty może robota na wakacje sie załatwi i można dostawiać 6 sztuk, w drugą strone poszerzę i też 6-7 sztuk, wszystko własną ciężką pracą nie będę wynajmował żadnych firm, ojciec się trochę znam brat pomoże i się zrobi, Tobie dużo zostaje z tych krów ?? czy tak jak wszyscy piszą że wychodzą na zero i się nie opłaca

#57 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 04 luty 2012 - 20:32

6,5 ha ziemi ile krów mlecznych utrzymam ? Ci co piszą,że wychodzą na zero,się nie opłaca trzymać bydła mlecznego i jest dużo roboty to im się robić nie chce..Takie jest moje zdanie <_<

#58 Share daromen89

daromen89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Elektronika

Napisany 04 luty 2012 - 20:38

6,5 ha ziemi ile krów mlecznych utrzymam ? Mówiłem o 8tyś ale to mi chodziło na miesiac od tych 14 krówek a rewelacji nie ma bo daja po 16l srednio. Skoro masz taki plan to dobrze abys go zrealizował konsekwetnie:D To najważniejsze... Kiedyś już pisałem o tym aby dowiesc ze to nie jest nieopłącalne.
8400 za grudzien było pasze dla krów plus witaminy plus byfor plus lizawki plus jakies tam masice witaminy dla cielat i mlekopan wynosza mnie około 3tys miesiecznie do tego jakies nagłe przypadki wiesz jak jest 4000 mi zostaje a odchowuje 14 cieląt:D Więc też powiekszam.
Nie mam rodziny mieszkam z rodzicami którzy maja rente jeść mi dają wiec to co mi zostaje mam tylko dla siebie. Więc lipy nie ma a nie opłacalne to moze i jest ale dla tych co maja rodziny dom na utrzymaniu dzieci i w ogole ale nie dla nas niech ci zostanie te 2tys lub 3tys no to co zle?
A przy ty co mam jestem w stanie co 2 miesiace kupic jałówke wysoko cielna teraz kupiłem własnie sie cieli:D to bedzie juz 15 sztuka wiec jak sie chce to sie da. A opłacalnosc to zalezy od sytuacji jednym sie opłaca a drugim nie.

#59 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 04 luty 2012 - 20:49

6,5 ha ziemi ile krów mlecznych utrzymam ? Wrzucisz zdj jak się ocieli?;p

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share gawel

gawel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 04 luty 2012 - 22:09

6,5 ha ziemi ile krów mlecznych utrzymam ? Tomek rób swoje nie patrz na tych co mówią,że im się nie opłaca,bo im się robić nie chce,albo boją się nowej konkurencji.A do zysków dolicz jeszcze dotacje. W moim przypadku są to podstawowe do łąk,gruntów ornych+ do bydła +górskie+ekologia.Tak dobrze jak rolnicy mają teraz,to w Polsce nie mieli nigdy i teraz posypie się na mnie grad negatywów.Tak to u nas jest,że sąsiad nie może mieć lepiej niż ja i dla tego większość ci będzie mówić,że się nie opłaca a to gówno prawda.