Skocz do zawartości

Zdjęcie

6,5 ha ziemi ile krów mlecznych utrzymam ?

68 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomekkkkkk

tomekkkkkk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 18:37

6,5 ha ziemi ile krów mlecznych utrzymam ? Witam. Posiadam 6,5ha ziemi około 1,5ha to grunty orne. Uprawiam również ziemię mojego dziadka około 3-4ha(same łąki). Klasa ziemi jaką posiadam to głownie 3 mam również trochę 2 i 4. Ile krów mlecznych uda mi się na tym utrzymać przy najlepszym zagospodarowaniu tego areału? Gospodarstwo należy do mojego ojca aktualnie mamy 6 krów, nie siejemy QQ krowy głównie żywią się sianem, trochę zboża, w lato pastwisko. Chciałbym się dowiedzieć czy będzie się opłacać to rozwijać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
6,5 ha ziemi ile krów mlecznych utrzymam ? Dzisiaj, 05:28
  •  

#2 Share chlewnia21

chlewnia21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 18:58

6,5 ha ziemi ile krów mlecznych utrzymam ? Skoro masz dojarki schładziak na mleko to napewno myśle że jak byś zaśiał z 2ha kukurydzy to z 11 sztuk byś wychował
A wy teraz z tych 6 krów ??? tylko tak sie pytam możesz odpisac na pw z góry dzienx

#3 Share cichy84

cichy84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 19:04

6,5 ha ziemi ile krów mlecznych utrzymam ? z tego co piszesz to masz ok 10ha łąk hmmmm jak laki poodsiewasz tak by zbierać 3 pokosy i posiejesz kukurydzę na 2ha na 2ha lucerne można i 15 krów utrzymać zboże możną kupić tak ja myślę

#4 Share chlewnia21

chlewnia21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 19:10

6,5 ha ziemi ile krów mlecznych utrzymam ? Popieram kolege wyżej :D
Tak tylko żeby mu słomy nie zabrakło
Znajomy tak miał tak interes sie kręcił że wgrudniu mu słomy brakło

#5 Share PiotrW

PiotrW

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 19:31

6,5 ha ziemi ile krów mlecznych utrzymam ? Jeśli masz możliwość kupna słomy w dobrej cenie, lub możliwość wymiany na obornik (bo gówna będzie więcej :lol: ) to zrezygnuj w ogóle ze zbóż.
Tak jak Panowie wyżej napisali, na ornych qq, reszta łąki w dobrej kulturze, przesiewane, nawożone itp.
Jeśli masz gdzieś blisko to wysłodki mokre.

Poza tym przeglądaj ogłoszenia czasami można tanio kupić, bele sianokiszonki, siano itp.

#6 Share chlewnia21

chlewnia21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 19:33

6,5 ha ziemi ile krów mlecznych utrzymam ? na allegro widziałem po 40zł bela było widać że siwieża bo bardzo swieciła folia w oczy i transport do domu powyżej 15bel gratis transport

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 styczeń 2012 - 19:41

6,5 ha ziemi ile krów mlecznych utrzymam ? ...

Edytowany przez zetorek1234, 07 styczeń 2013 - 19:30.

#8 Share TheKakal26

TheKakal26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Zainteresowania:Technika Rolnicza Motoryzacja Rolnictwo Kobiety Wino i śpiew Produkcja Filmów na YT

Napisany 08 styczeń 2012 - 19:41

6,5 ha ziemi ile krów mlecznych utrzymam ? Przy Dobrym sianie z 4-5 pokosów i dobrym kukurdziom rocznie to spoko utrzymasz 10-15 krów

#9 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 19:48

6,5 ha ziemi ile krów mlecznych utrzymam ? Weź ty sobie człowieku daj spokój z tego nie wyżyjesz idź do roboty a to sobie na dopłaty obrabiaj albo najlepiej sprzedaj lub w ostateczności bo ziemi masz nieźle wstaw kilka byków.Popatrz sobie co się dziej tworzą się olbrzymie gospodarstwa i tacy jak ty nie wyżyją z tych kilku krówek ,jak zniosą kwotowanie to będzie katastrofa. Takie jest moje zdanie dlaczego bo wiem ze tu trzeba tylko napier***** zobaczcie sobie co się dzieje mleka po tyle samo co 10 lat temu a wszysdko inne 100% w górę poszło.A ci koledzy na gorze co tam piszą to albo mają po 13 lat albo to dorośli bez mózgu sory ,ale ja inaczej nie mogę skoro czytam coś takiego.Bo jeszcze gdybyś ty miał 25-30 ha ze 20 DPJ i 15 jałówek to jak najbardziej to rozwijać ,ale 10 ha i 6 krów jaki to ma sens :blink: ????

#10 Share tomekkkkkk

tomekkkkkk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 19:51

6,5 ha ziemi ile krów mlecznych utrzymam ? dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Pozostało mi jeszcze 2,5 roku nauki, na razie nie będę tego sprzedawał myślę że te 12 krów dojnych to zawsze dodatkowy zarobek jak będzie tak jak napisał kolega wyżej to wtedy się sprzeda i będzie więcej co sprzedawać. Oczywiście myślę o dorabianiu w innej pracy.

Edytowany przez tomekkkkkk, 08 styczeń 2012 - 19:58.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 08 styczeń 2012 - 20:03

6,5 ha ziemi ile krów mlecznych utrzymam ? Krowy mleczne i dodatkowa praca ? Ciekawe jaka ...

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

#12 Share tomekkkkkk

tomekkkkkk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 20:09

6,5 ha ziemi ile krów mlecznych utrzymam ? nie wiem:D jeszcze za wcześnie szukać ale miał bym pomoc w prowadzeniu gospodarstwa
naprawdę z tych 12 krów mlecznych zyski są aż tak małe że nie da się utrzymać ??

#13 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 20:14

6,5 ha ziemi ile krów mlecznych utrzymam ? z 12 może być ciężko ale z 20 dasz radę tylko musisz dzierżaw poszukać.

#14 Share Finek

Finek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 20:15

6,5 ha ziemi ile krów mlecznych utrzymam ? Kolego sam musisz sobie to przeliczyć... Narazie sie ucz :)

#15 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3381 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 08 styczeń 2012 - 20:18

6,5 ha ziemi ile krów mlecznych utrzymam ? Też jestem bardzo ciekawy do jakiej Ty chcesz iść pracy trzymając tak jak piszesz 12 krów dojnych???? Albo nie zdajesz sobie sprawy co to znaczą krowy mleczne albo masz coś nie tak ze sobą-bez obrazy ale uważam,że bydło mleczne to najbardziej pracochłonny typ gospodarowania, a Ty jeszcze marzysz o dodatkowej pracy!!Pomyślałeś jak je będziesz doił??Karmił?? No chyba,że weźmiesz gospodarkę a będzie na niej dalej ojciec zapier.....! :lol:

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#16 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 08 styczeń 2012 - 20:26

6,5 ha ziemi ile krów mlecznych utrzymam ?

Weź ty sobie człowieku daj spokój z tego nie wyżyjesz idź do roboty a ... w ostateczności bo ziemi masz nieźle wstaw kilka byków. ... Takie jest moje zdanie dlaczego bo wiem ze tu trzeba tylko napier***** zobaczcie sobie co się dzieje mleka po tyle samo co 10 lat temu a wszysdko inne 100% w górę poszło.......Bo jeszcze gdybyś ty miał 25-30 ha ze 20 DPJ i 15 jałówek to jak najbardziej to rozwijać ,ale 10 ha i 6 krów jaki to ma sens :blink: ????

Masz całkowitą rację, obrabia się ponad 25ha a i tak poszedłem do dodatkowej pracy która teraz przynosi główny dochód a gospodarstwo jest moim hobby i dodatkową kasą jak plon dopisze. Zwierzaki zlikwidowane.
Ogólnie jak ktoś ma poniżej 10ha to warto pracować poza gospodarstwem i dokupowac ziemi bo do 10ha to tylko jakieś specjalizowane cuda.
Zresztą kto dziś rano oglądał magazyn "tydzień" czy jak to się nazywa to słyszał co Sawicki powiedział o gospodarstwach poniżej 6ha.

Edytowany przez Nikita_Bennet, 08 styczeń 2012 - 20:27.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#17 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 08 styczeń 2012 - 20:28

6,5 ha ziemi ile krów mlecznych utrzymam ? Koszt początkowy inwestycji w bydło mleczne jest nie mały. Musisz zakupić krowy, następnie przystosować pomieszczenia, dojarka, schładzalnik i setki innych pierdół których nie wliczysz sobie na kartce a wynikną podczas chowu.
Krowa to nie tylko dój, to też choroby, zacielanie, cielenie.

Bydło mięsne moim zdaniem byłoby mniej uciążliwą hodowlą i dającą się pogodzić prace dodatkową i gospodarkę ...

ps: co powiedział ? :D

Edytowany przez Mathieu92, 08 styczeń 2012 - 20:30.

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

#18 Share tomekkkkkk

tomekkkkkk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 20:31

6,5 ha ziemi ile krów mlecznych utrzymam ? Nikita_Bennet ma 25 ha i chodzi do dodatkowej pracy. Nie mam zamiaru zbijać na tym gospodarstwie kokosów, ale skoro mam to ziemię sprzęt traktor c360 to czemu miałbym to zostawić a to zawsze jakieś zabezpieczenie jak bydło mleczne się nie opłaci to zawsze można na ich miejsce wstawić opasy zawsze to dodatkowe pieniądze

dojarkę mam, schładzalnik też wiem że to są koszty i dlatego już myślę żeby powoli powiększać bo wszystko naraz to się nie da
a i połowę chlewu mam dostosowaną do chowu.

Edytowany przez tomekkkkkk, 08 styczeń 2012 - 20:35.

#19 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 21:29

6,5 ha ziemi ile krów mlecznych utrzymam ? ty sobie daj spokój z tymi krowami to tylko sama robota w oborze akurat poczciwa 60 to odpowiedna maszyna do produkcji mleka odrazu musisz myśleć o jeszcze jednym traktorze i wogule o maszynach modernizacji obory itd czołówki już nie dogonisz teraz minimum przy krowach tp 20szt a zajakieś 10 lat pewnie 40szt zresztą zobacz sobie ile co kosztuje a ile mleko kosztuje tyle w temacie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share ppp

ppp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 21:45

6,5 ha ziemi ile krów mlecznych utrzymam ? Panowie- jak zechce sprzedać to zawsze zdąży- im później tym za większą kasę. A kto broni mu posiadania np 10-12 krów ale o wydajności 10tys litrów? Moim zdaniem z takiej produkcji można już całkiem nieźle żyć. Oczywiście o dodatkowej stałej pracy nie ma mowy. Albo bydło mleczne albo praca poza gosp.