Skocz do zawartości

Zdjęcie

Budowa agregatu uprawow-siewnego

24 odpowiedzi na ten temat

#21 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 18 listopad 2013 - 18:33

Budowa agregatu uprawow-siewnego własnie tylko ze ja chce na 2.5m bo 3m to za duży a po drugie poznaniak od jednej skrajnej rurki do drugiej ma 2.6m jeżeli dobrze pamiętam ale na pewno nie 2.7. chodzi o to żeby w pierwszym sezonie nie musiał wymieniać siewnika ani go specjalnie przerabiać bo trochę za duży wydatek na raz a poźniej to może sie już uda wymienić na jakąś amazonke. Tylko zastanawiam się czy będzie kolo napędowe się kręcić skoro będzie szlo co drugi przejazd po oranym?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Budowa agregatu uprawow-siewnego Dzisiaj, 17:00
  •  

#22 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 18 listopad 2013 - 20:19

Budowa agregatu uprawow-siewnego Kolego poznaniak ma 25 redliczek co 11cm co daje dokładnie 275cm ale mniejsze o to ,tak jak kombinujesz 2,5m też nic nie da bo jeśli zamkniesz ścieżki co 5ty przejazd to i tak daje 12,5m więc na lance za szeroko chyba że zaryzykujesz i podniesiesz je wysoko.

#23 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 18 listopad 2013 - 22:57

Budowa agregatu uprawow-siewnego tu jest nie problem bo i tak musze lance poprawic bo z takiego cienkiego materialu sa ze sie wszystko gnie(kwestia czasu az sie w polu cos zlamie) wiec zrobie nowe na 12.5m tylko nie wiem czy to nie bedzie problem jesli chodzi o wydajnosc pompy bo stare lance sa 10m a rozsiewacz mam amazone za-f 400l z regulacja lopatek wiec mysle ze nie bedzie problemu z tym. a co do siewnika to nie wiem bo ostanio mierzylem miara i napewno nie bylo 2.75 tylko 2.6 albo i nawet mniej bo nie pamietam dokaldnie bo to szybko bylo a roztaw redlic to mi sie kojarzylo 10.5cm co by sie nawet zgadzalo ale nawet jesli nie to zamykam 2 skrajne redlice i problem rozwiazy na jeden sezon.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 18 listopad 2013 - 23:04

Budowa agregatu uprawow-siewnego dokładnie zamknij za kołami i uzyskasz ok.2,5m co do jazdy siewnikiem po orce to jesli się boisz że będzie podskakiwał to zbronuj pole przed siewem i po problemie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share mtz82r96

mtz82r96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 19 listopad 2013 - 00:08

Budowa agregatu uprawow-siewnego Wszystko się zgadza. Masz pewnie 25 redlic. 270cm/25=10,8 cm. Odległość między skrajnymi redlicami to 260 cm, ale kolejny przejazd musi być oddalony o szerokość jednego międzyrzędzia, więc 260cm+10,8cm= 270,8cm.