Zaloguj się, aby obserwować  
ursus15

Zetor forterra 140 vs URSUS Polmot 14034

Polecane posty

ursus15    0

Proszę piszcie który jest lepszy .Moc jest podobna .Zetor ma 4 cylindry a ursus silnik iveco 6 cylindrowy. Czy jęśli cena była by przystępna wybralibyście ursusa? Ursus jest cięższy.Może wie ktoś ile kosztują w full opcji obie maszyny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

Jak chcesz kupić to odwiedź dealerów, dotknij, przejedź się, porównaj i zobaczysz który lepszy. Po nicku śmiem twierdzić że masz 15lat i zakładasz temat bez sensu. Druga sprawa ile może być właścicieli na AF-ie tych ciągników, więc skąd racjonalne "za" albo "przeciw" w dyskusji na ten temat????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

przynjmniej zetora jeszcze nie ma w sprzedaży i nikt ci szczegółów na jego temat nie napisze więc temat bez sensu jak narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

W tym wypadku ursus jest lepszy.W ursusie masz śilnik sześcio czylindrowy co jest lepsze w przypadku robienia prac cięższych bo jak masz więcej cylindrów a duże obciążenie to jest lepsza aksploatacja silnika, mniej ci spali na dłuższy czas pracy i zużycie paliwa będzie mniejsze.A co do ceny do zadzwon do ursusa to ci tam powiedzą.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Ursusa jeszcze chyba nie ma w sprzedaży więc nikt ci nie powie czy to dobry ciągnik a jeżeli chodzi o cene to ma nie przekroczyć 200tys zł netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

ja pisałem kiedyś o tym w temacie co z tą fabryką. Zaraz znajdę.Mam

... ... ... ... ... Zetor Forterra 135 | ... Ursus 14034

 

moc: 137KM 4cyl | 141KM 6cyl

 

moc max: 2200 | 2200

 

marka silnika: Zetor | Iveco

 

skrzynia 24/18 | 24/24 + cos tam = 40 tego nie wiem ZF

2 póbiegi EHR | A tu nie wiem

 

sprzeglo nie ma info | mokre , wieloplytkowe , wlaczane ehr

 

max v 40km/h | 40km/h

 

hydraulika EHR Bosh | nie pisze , ale sterowanie tez EHR

 

wydatek pompy 70l | 120l

 

sterowanie podnośnika 3 rodzaje | 1 rodzaj

 

wyjscia hydrauliczne siedem | osiem

 

 

udzwig podnosnika tyl 5850kg | 7000kg

 

 

kola przód 14,9R24 | 480/70R28

 

kola tyl 18,4R38 | 580/70 R38

 

dlugosc max 4986mm | 4720mm

min 4255mm

 

wysokosc max 2772mm | 2900mm

min 2692mm

 

przeswit max 480mm | 400mm

min 320mm

 

szerokosc max 2430mm | 2440mm

min 1929mm

 

masa max 4562kg | bez obiciazników 6900kg

min 4309kg | obciazniki razem 1050kg

 

Wedlug mnie wygral ursus we prawie wszystkim , oprócz zwrotnosci ...

 

ursus : nie ma nigdzie ceny

zetor jest ale już nie mam ogłoszenia.

 

tu jest poruwnanie do 135 a co do 140 to dużo się nie zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

tylko tutaj chodzi raczej o nowego zetora forterre z EH rewersem a nie 135

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

http://www.zetor.pl/aktualnosci-46.htm

Jeszcze nie ma co się zastanawiać który lepszy bo zetor nie jest produkowany jeszcze piszą to na ich stronie (nie wiem jak ursus)

 

Ursus próbuje walczyć o klienta wstawił skrzynie ZF do najmocniejszego modelu i chwała mu za to! Ale co z reszta ciągników? Było ich więcej na stronie są tylko 3 modele i nadal mają skrzynie 12/4 a nie oszukujmy się to już nie ta epoka. Osobiście nie podoba mi się to że dość często wygląd zmieniają.. Mimo że z ursusa mam tylko 3P to mi się najbardziej podobają 6cio cylindrowe z lat 90tych no i 6014 z kwadratowymi lampami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Forterra 140 dopiero od połowy roku ma wejść, a ten Ursus to jest już produkowany czy tylko ten 1 egzemplarz zdobi tą montownię w Lublinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus15    0

Nie chce kupić tylko tak z ciekawości pytam.Ciekawi mnie czy ursus polmot będzie konkurencją dla zetora cenowo.

Edytowano przez ursus15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

będą oficjalne cenniki to możemy do dyskusji wrócić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1614    0

Moim zdaniem ursus ma lepsze podzespoły zf Perkins ale pamiętajmy jak to jest zmontowane policzone co tyczy się tez do zetora to ze ursus ma 6 garów dla mnie plus ale ale byłem na bednarach to walfarma wszystkich użytkowników wystawiła do wiatru zapytałem o naprawę podnośnika w 5314 to mi kierownik powiedział ze mają 250 punktów serwisowych a tak naprawdę mi to kiedyś naprawiono tylko w ursusie w warszawie dziś jak mi to nawali to nie wiem do kogo się z tym udać byłem w agromie wtedy jawor prowadzili ursusa olej wymienią filtry zawory ustawią ale do podnośnika nie mają przyrządów jak mi powiedział w tedy kierownik gitary zetor na pewno solidniej podejdzie do klienta użytkownika sąsiad ma forterre 110 koni jest zadowolony pompka od wysprzeglika raz na dwa lata i wieszak się urwał zetor ma prosty system wtryskowy tradycyjny pompa wtryskowa spali więcej ale złe paliwo przetrawi jak 1634 common rail już lipa a paliwo w Polsce wiemy jakie jest co więcej zetor robi traktory od lat iluś a ursus w lublinie uczy co prawda w naszej wiosce kiedyś kupiono crystalla 170 koni coś 1734 pewien rolnik powiedział ze pom dobrego traktora nie zrobi i to była prawda pozdrawiam decyzja nalezy do was przepraszam za błędy dys ortograf

 

błędy koszmarne!

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

moim zdaniem wybrałbym zetora

Edytowano przez Gość
Brak uzasadnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ltz55aluki    0

gosciu jak masz pisac postty bez uzasadnienia to lepiej nie pisz wcale....

zasmiecasz tylko forum a nic do tej dyskusji nie wnosisz...(kondzio 1579)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfmf    1

forterra 135 i 140 to nie prawie to samo bo maja zupelnie inna skrzynia, 140 jest dluzsza, miedzy innymi przez nowa skrzynie, maska nawet jest dluzsza

 

140 ma skrzynie 30x30 z rewersem eh, udzwig podnosnika to 7000kg, pompa 80l, masa bez obciaznikow to ponad 5000kg, takze to nie jest prawie to samo, silnik owszem, bedzie pewnie podobny. Pierwsze sztuki maja byc w polowie roku a cennika narazie nie ma.

 

Ursus jest naturalnie wiekszy, wiec jak ktos ma potrzebe wiekszego/ciezszego ciagnika to okaze sie lepszy, choc wlasnie nie wiadomo jak to bedzie poskladane.

 

 

dodam jeszcze, ze skrzynia 30x30 z rewersem eh bedzie dostepna rowniez w mniejszych forterrach

Edytowano przez mfmf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Jakoś posiadacze neew holanda i casa nie narzekają na silniki iveco więc nie wiem dlaczego Ty uważasz że to złe silniki... A te dwie marki są zdecydowanie bardziej znane i popularne od zetora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W niedalekiej przyszłości tak :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

Moze i ursus juz wyskoczy z nowym 160 konnym ciagnikiem do tego czasu, musze powiedziec ze Zetor dlugo sie juz grzebie z tymi nowymi szesnastkami niepamietam juz jak dawno czytalem artykul ze zetor ma zamiar wproadzic nowe 160 km ciagniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mitolog    0

Ja też z niecierpliwością cekam na sześć garczków od zetora, a ten sześcocylindrowy ursus też całkiem intersujący

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gambler    5

minusem frontery jest pojemnosc ma tylko 4156 cm....a juz np taki MF 5480 ma 4900cm tez ma 4 zawory i taka sama moc zetor jest wg/mnie

mocno podkrecony

 

ogladajac youtube jest sporo negatywnych opini włascicieli ze z maszynami na zapotrzebownie mocy do 140km ma ciezko..zwłaszcza agregaty uprwowo-siewne aktywne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj