Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

Dawka pokarmowa dla opasow . Gdzie jest błab czego brakuje?

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
19 odpowiedzi na ten temat

#1 Styrciak

Styrciak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:Budownictwo , Układanie kostki brukowej

Napisany 08 styczeń 2012 - 17:06

Dawka pokarmowa dla opasow . Gdzie jest błab czego brakuje? witam :)
Chcialbym abyscie skomentowali moje zywienie opasow. Wydaje mi sie ze czegos brakuje zeby byczki szybciej rosły.
Wiec rano daje parzone wysłodki melasowane Toffi razem ze sruta(owies+jeczmien+pszenica)i taka sucha sianokiszonka.
Po poludni dostaja do woli kiszoni z traw z pryzmy plus sianokiszonka. Paszy pobjetosciowej do woli i wody tez.
Mam byczki SM 75 % ladnej budowy i w wieku 20 mce maja okolo 600 kg wydaje mi sie ze malo.
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
Dawka pokarmowa dla opasow . Gdzie jest błab czego brakuje? Dzisiaj, 06:59
  •  

#2 damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2929 postów
  • 8230384

Napisany 08 styczeń 2012 - 17:24

Dawka pokarmowa dla opasow . Gdzie jest błab czego brakuje? brakuje im energii, pomyśl wiosną o zasianiu kukurydzy na kiszonkę. Po kukurydzy najlepiej rosną.
  • 0

#3 ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 471 postów
  • 6226229

Napisany 08 styczeń 2012 - 17:26

Dawka pokarmowa dla opasow . Gdzie jest błab czego brakuje? A czym się różni trawa z pryzmy i sianokiszonka ??
  • 0

#4 yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 783 postów
  • 7665259
  • Zainteresowania:Nie pobieram korzyści majątkowych z gospodarstwa, wszystko co na zdjęciach należy do moich rodziców, więc nie pytajcie co jak i dlaczego bo to nie mój kawałek chleba;)
    Firma Dach System, wykonastwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów

Napisany 08 styczeń 2012 - 17:52

Dawka pokarmowa dla opasow . Gdzie jest błab czego brakuje? Suchej masy Ci brakuje, i tak jak wyżej pasz energetycznych, kiszonki z kukurydzy. Warto też przy genach pogrzebać może, postaraj sie coś zmienić w stadzie,kolejna bajka-do jakiego wieku mleko im dajesz? W jaakim wieku zaczynasz dawać im pasze treściwe?

Edytowany przez yahooo777, 08 styczeń 2012 - 17:56.

• 0
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#5 szatek

szatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 18:20

Dawka pokarmowa dla opasow . Gdzie jest błab czego brakuje? Energi? Panowie, tam brakuje białka. Jedyną paszą białkową jest kiszonka z traw, a więc powinien tu być jakiś dodatek paszy białkowej np.: poekstrakcyjna śruta sojowa/rzepakowa. Poza tym podaj przynajmniej zbliżone kg pasz które dajesz. Pozdrawiam!
  • 0

#6 SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 18:31

Dawka pokarmowa dla opasow . Gdzie jest błab czego brakuje? białka brakuje i wapnia.

Edytowany przez SOKAN, 08 styczeń 2012 - 18:31.

• 0
KUPIĘ KOŁA, LUB FELGI 11,2/70/32

#7 yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 783 postów
  • 7665259
  • Zainteresowania:Nie pobieram korzyści majątkowych z gospodarstwa, wszystko co na zdjęciach należy do moich rodziców, więc nie pytajcie co jak i dlaczego bo to nie mój kawałek chleba;)
    Firma Dach System, wykonastwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów

Napisany 08 styczeń 2012 - 18:34

Dawka pokarmowa dla opasow . Gdzie jest błab czego brakuje? A w śrucie białka nie ma tak?;] Tu sie z deka nie zgodze bo ani rzeepaku ani soi nie dajemy im i spokojnie do 800-900 kg byki rosną nam do wieku 21 msc
  • 0
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#8 szatek

szatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 18:45

Dawka pokarmowa dla opasow . Gdzie jest błab czego brakuje? Wiesz... energia i białko jest we wszystkim. Ale w śrucie białka masz ok 10%, a w śrutach poekstrakcyjnych nawet 48%. Tu głównym problemem jest niemożność ocenienia dawki, bo nie znamy proporcji. Jak będą znane proporcje, zerknie się w normy inrowskie i będzie można powiedzieć co i jak.

Edytowany przez szatek, 08 styczeń 2012 - 18:46.

• 0

#9 Vhalior2

Vhalior2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 18:46

Dawka pokarmowa dla opasow . Gdzie jest błab czego brakuje? ja daje bykom kukurydze sianokiszonke wyslodki do tego trche srutu wraz z soja rzepakiem kreda oraz drozdzami i byczki "swieca" sie:)a wcinaja az milo:P
  • 0

#10 cichy26

cichy26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • 8515800

Napisany 08 styczeń 2012 - 21:57

Dawka pokarmowa dla opasow . Gdzie jest błab czego brakuje? może nie na temat ale mam pytanie do jakich pasz zaliczyć ziemniaki energetyczne czy białkowe?
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#11 dwojtek01

dwojtek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 08 styczeń 2012 - 22:30

Dawka pokarmowa dla opasow . Gdzie jest błab czego brakuje? Witam.@ styrciak do kolegi składu żywieniowego dodałbym około 15 % śruty sojowej i jakiś premiks np.: Polfamiks komplet "O" w ilości 2% w stosunku do śruty . W tonie śruty powinno się znaleźć 20 kg polfamiksu ,150 kg śruty sojowej lub pół na pół śruta sojowa i rzepakowa (wersja ekonomiczna) ,reszta to zboża i wysłodki melasowane w równych proporcjach .Wszystko ześrutowane w śrutowniku bijakowym oprócz soji i polfamiksu , a potem wymieszane z nimi . Podawać rano i popołudniu w ilości od 3 do 5 kg na sztukę najlepiej z kiszonką z trawy (wymieszać) , a na zakładkę tę suchą sianokiszonkę do woli i powinno być dobrze .Zrezygnowałbym z tych wysłodek na rzecz ziarna kukurydzy bo jest o wiele lepsze i tańsze .

Edytowany przez dwojtek01, 08 styczeń 2012 - 22:40.

• 0

#12 Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 23:02

Dawka pokarmowa dla opasow . Gdzie jest błab czego brakuje?

może nie na temat ale mam pytanie do jakich pasz zaliczyć ziemniaki energetyczne czy białkowe?

Strzelam, ziemniaki to skrobia więc może energia?
  • 0

#13 szatek

szatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 00:17

Dawka pokarmowa dla opasow . Gdzie jest błab czego brakuje? Energetyczna. Wg INRA
ziemniaki w 1 kg suchej masy mają 1,20 JPM i BTJN 63g BTJE 103g, a dla porównania kukurydza ma (szklista dojrzałość ziaren)
kukurydza w 1 kg suchaj masy ma 0,90 JPM i BTJN 50g BTJE 68g
kisz. trawy w 1 kg suchej masy ma 0,85 JPM i BTJN 82g BTJE 69g
  • 0

#14 daromen89

daromen89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • 10116487
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Elektronika

Napisany 09 styczeń 2012 - 12:02

Dawka pokarmowa dla opasow . Gdzie jest błab czego brakuje? Ze tak się zapytam od jakiego wieku można podawać młodym byczkom śrutę rzepakowa i sojową oraz drożdze
  • 0

#15 Vhalior2

Vhalior2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 18:30

Dawka pokarmowa dla opasow . Gdzie jest błab czego brakuje? ja daje srute rzapakowa i sojowa ok 3-4misiace w nie duzych ilosciach a troche drozdzy daje zawsze nawet malym wraz z pasza treściwą:)

Edytowany przez Vhalior2, 09 styczeń 2012 - 18:34.

• 0

#16 JacekMi

JacekMi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów
  • Zainteresowania:uprawa zbóż

Napisany 11 styczeń 2012 - 23:54

Dawka pokarmowa dla opasow . Gdzie jest błab czego brakuje? @szatek oraz inni gdzie można dostać INRĘ?

A nie wiecie czy może jest jakaś dobra książka albo jakieś inne źródło wiedzy gdzie można się dowiedzieć jakie dawki ustalić żeby dobrze zbilansować składniki dla poszczególnych rodzajów zwierząt żeby uzyskać określone przyrosty?
  • 0

#17 ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 523 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 09:19

Dawka pokarmowa dla opasow . Gdzie jest błab czego brakuje? kolego najlepiej zaproś do siebie żywieniowca z jakiejś firmy paszowej a najlepiej z dwóch i porównaj co doradzają a jak są dobrzy to ułożą dawkę pokarmową z tego co masz i dołożą co brakuje a nie musisz od nich nic kupować a przyjadą i doradzą za darmo bo szukają klientów pozdrawiam
  • 0

#18 Styrciak

Styrciak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:Budownictwo , Układanie kostki brukowej

Napisany 19 styczeń 2012 - 15:57

Dawka pokarmowa dla opasow . Gdzie jest błab czego brakuje? Witam :) przepraszam ze dopiero teraz .
Wiec tak :
Cieleta kupuje w wadze okolo 80-90 kg, odpajam je przez dwa tygonie Sunmilk, i dostaja od poczatku Mega Musli z Sano i do tego siano.
Od wagi 200 kg dostaja srute(mieszanka jecznien, owies, pszenica) tak w ilosci okolo 1 kg srutu na szt. i do tego dosypuje Sanbulla po okolo 0,5 kg na szt.
Sianokiszonki to powiem tak jeden balot 120/120 wystarcza mi na piec dni na piec sztuk.

A czym się różni trawa z pryzmy i sianokiszonka ??

Wiesz taka z pryzmy jest bardziej wilgotna i ma bardziej intensywny zapach .
Ja bale robie z prawei suchej trawy zeby nie byly zbyt ciezkie :D
  • 0

#19 Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 947 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,hodowla bydła{opasy}zaczynam krowy mleczne, rodzina i boks.

Napisany 24 styczeń 2012 - 18:40

Dawka pokarmowa dla opasow . Gdzie jest błab czego brakuje? Witam. Mam pytanie, ile miesięcy musi mieć byczek żeby podawać mu młóto ? Dziękuje .
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#20 Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Hodowla Krów,Byków,Macior i Tuczników

Napisany 01 luty 2012 - 21:28

Dawka pokarmowa dla opasow . Gdzie jest błab czego brakuje? Kolega daje młóto byczkom 250kg bo kiedyś spróbował takim 150kg to miały dużą biegunkę :mellow:
  • 0