Skocz do zawartości

Zdjęcie

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią)

243 odpowiedzi na ten temat

#141 Share eco-e

eco-e

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 17:38

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Wiem jak wygląda ramie ssące np. http://www.nuhn.ca/p..._vacuumarm.html

Jaką automatykę masz na myśli bo nie bardzo rozumiem?

Pompę zatapialną stosujesz w sytuacji gdy masz kilka zbiorników i osadników lub zbiornik o kilku głębokościach. W wersji o której piszę masz zmodyfikowaną pompę odśrodkową z silnikiem umieszczoną w suchym kręgu obok zbiornika.

Da radę, to nie jest pompka do wody w studni głębinowej tylko trochę większe urządzenie. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Dzisiaj, 23:26
  •  

#142 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 17:48

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Automatycznie czyli bez wychodzenia z ciągnika.
ramię ssące jak na tym obrazku
http://www.pichonind...gForFacebox.jpg
No własnie ja mam 2 zbiorniki jeden na chlewni loch i odchowalni a drugi na tuczarni.
Przy zbiorniku chciałbym coś takiego. tu widać antenkę jest to pewnie zdalnie otwierane.

Edytowany przez lukaczmarek, 15 styczeń 2013 - 17:59.

#143 Share eco-e

eco-e

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 19:07

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Nareszcie podałeś jakieś bliższe dane i założenia. Jeśli dobrze rozumiem:
- masz dwa zbiorniki podziemne nie połączone ze sobą
- masz kupiony beczkowóz firmy Pichon z krótkim ramieniem
- zbiornik na gnojowicę powstanie gdzieś w pobliżu

W takim układzie do przepompowywania gnojowicy wykorzystujesz beczkowóz (zakładam że to możliwe i zasięg pozwoli). Podobnie w przypadku opróżniania zbiornika nie potrzebujesz pompy.
Może to być tak rozwiązane jak na tej drugiej fotografii chociaż moim skromnym zdaniem to przesada. :) Taki automatyczny zawór ze stali nierdzewnej sporo kosztuje.
Do zbiornika na gnojowicę montujesz tylko mieszadło na wysięgniku.

Edytowany przez eco-e, 15 styczeń 2013 - 19:10.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 19:21

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Bardzo dobrze dedukujesz.
Chciałbym zrobić przepompownie chociaż w jednym zbiorniku i właśnie myślałem o zatapialnej pompie.
To rozwiązanie faktycznie trochę przesadne myślę ze jakoś dało by sie inaczej rozwiązać.

Dzieki za wszystkie odpowiedzi jak coś bedę do ciebie pisał.

#145 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 19:57

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Może jakiś naciskowy zawór/przycisk zrobić tam gdzie ramię z beczkowozu będzie wchodzić, Tylko ręczny musi też być w razie jakby się zaciął albo uszkodziło.

#146 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 20:26

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Znalazłem chyba coś takiego. muszę sie w firmie dopytać.

#147 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 20:31

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) O właśnie proste rozwiązanie, jak naciśniesz ramieniem to się otworzy zawór bo na stałe przymocowany, tylko musi być wąż przed tym, a wiadomo jak z wężami jest, po paru latach pękają, nie wiem jak te co są na tych ramieniach w beczkowozach.

Edytowany przez dawidg2, 15 styczeń 2013 - 20:31.

#148 Share eco-e

eco-e

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 20:48

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Tu macie np. taki profesjonalny zawór (szybkozłącze). I tak muszą być dwa zawory (jeden auto przy rozwarciu, jeden ręczny bezpieczeństwa)

http://www.staubli.c...-refueling-hcb/

Rozumiem że zajmujecie się uprawą krzewów koki na większą skalę i musicie robić koszty przy tak zyskownej działalności to zrozumiałe :)

@lukaczmarek

Jeżeli pompa/instalacja ma być na stałe w jednym z osadników/zbiorników podziemnych to sugeruję zakup pompy na długim wale. Będzie działać wiele lat bez problemów (możliwa gł. zanurzenia do 7,5m). Pompy zatapialne są fajne ale się psują czasami. :) Ekstra wykonanie przemysłowe też swoje kosztuje.

Edytowany przez eco-e, 15 styczeń 2013 - 20:57.

#149 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 21:46

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Eco jakby to było kilkadziesiąt m3 rocznie to bym nic nie kombinował. Ale teraz jest około miliona litrów a za kilak lat moze być 2-3 razy tyle więc myślę trzeba sobie unowocześniać zwłaszcza że ta robota do przyjemnych nie należy.

#150 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 22:15

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Ale to co pokazałeś to nie powinno być drogie z 500E może do 1000E, jak nie to można samemu zrobić wielkiej filozofi tam niema.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 15 styczeń 2013 - 23:04

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) na moje za brdzo wszystko przekombinowane ja mam uzywana pompe z danii za 6.5 tys i narazie uzywam jej do mieszania w zbiorniku pod chlewnia i ma moc potezna i napewno bede napelnial zbiornik ktory postawie i ta sama pompa mozna mieszac duze zbiorniki i to co robia w danii zalewaja duze beczkowozy bardzo szybko i beczka ma lzej
skad masz teraz milion litrow?

#152 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 10:09

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Wracając do cen zbiorników trafiłem przez przypadek na takie coś http://bauergroup.pl...iki-na-gnojowic

#153 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 11:19

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Ja rozmawiałem z ich przedstawicielem. Ten zbiornik co jest na pierwszym planie to mówił że stoi 20 km odemnie. To jest zbiornik stawiany własnie bez płyty dennej i w środku jest membrana.

Co do ilości. Przeciętnie tucznik wytwarza w skali roku 3,5m3, locha 4,6m3, a prosiak 0,5m3
Tucznik 3,5*200=700 locha 4,6*50=230 prosiak ,05*160=80 w sumie ponad 1000m3

#154 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 11:41

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Ale jak membrana to pewnie pod zbiornikiem w wykopie trzeba dać folię, drenację i studzienkę ściekową z pompą.

#155 Share eco-e

eco-e

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 13:10

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią)

na moje za brdzo wszystko przekombinowane ja mam uzywana pompe z danii za 6.5 tys

Ty masz pompę on może nie ma. Uważam, że w konfiguracji @lukaczmarka i tak najlepsza będzie sucha przepompowania obok zbiornika. Tym bardzie że jeden rurociąg i tak jest przewidywany(?). Dodatkowo @lukaczmarek planuje intensywny rozwój "za kilak lat moze być 2-3 razy tyle".
Natomiast odpompowanie gnojowicy ze zbiornika może być tym układem Pichona w automacie.

Edytowany przez eco-e, 16 styczeń 2013 - 13:32.

#156 Share randal

randal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 00:24

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Witam,
Przedzwońcie do tai-max robią naprawdę dobre przepompownie i co najważniejsze mają o tym pojecie jest tam jeden facet który ma wiedze, też sie zastanawiałem na początku nad moją przepompownią by zastosować jakąś elektronikę ale to jest lipa z tego co mi powiedzieli, i z prespektywy czasu mieli rację, ogólnie tak jak wspomniałem zastanawiałem sie jak ma być wyposażona moja przepompownia i powiem wam że to nie jest taka prosta sprawa pod względem doboru parametrów oraz urządzeń. Moja przepompownia była zrobiona jakieś półtora roku temu i jestem zadowolony chodzi i nie ma problemów, przepompownia jest z funkcją napełniania zbiornika, napełniania beczkowozu, oraz miksowania przepompowni ze względu na to że jest duża. Na przykład beczkowóz jest napełniany bezpośredni ze zbiornika magazynującego lub przez pompę w przepompowni rozwiązanie jest naprawdę ciekawe i funkcjonalne.

#157 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 17 styczeń 2013 - 23:06

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) wszystko jest fajne ale czy aby niezbedne i nie za drogie? aczkolwiek jak funkcjonowac ma bez zarzutu przez wiele lat ? ja mam przed oczami wszystkie urzadzenia dunczyka ktore sluzyly do obslugi gnojowicy pompa na wom do napelniania zbiornika podobna mam nawet z mieszadlem oraz mieszadlo lamane na wom i pompa do zalewania beczki sprawdzone choc nowe pewnie drogie ale dobra uzywka i po problemie

#158 Share eco-e

eco-e

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 09:17

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Tu masz rację - wszystko zależy od ceny i przydatności danego rozwiązania. Przy dużych zbiornikach/układach pewne rozwiązania są niezbędne.
Alternatywne rozwiązania zawsze można sobie skalkulować.

#159 Share kolega1975

kolega1975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 10:56

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Ja robiłem przydomową oczyszczalnię ścieków. Firma ,która to wykonywała budowała też oczyszczalnie przemysłowe i sprzedawała zbiorniki. Można się ich poradzić - strona www.prox.info.pl .
Zielony Nurt - oleje tłoczone na zimno.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 30 styczeń 2013 - 21:20

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) ta firma raczej nie dziala w rolnictwie w tym temacie chodzi o wielkie zbiorniki na gnojowice
ja pobuduje prefabrykowany ale jeszcze negocjuje i bardzo zastanawiam sie nad jego wielkoscia dajmy na to ze bedzie 160 loch z odchowem prosiat do wagi ok.23-30 kg wiec jaki duzy? ale jeszcze jakbym wybudowal tuczarnie na ok chocby 200 szt nie wiem co bedzie za pare lat a noz sie dobrze rozwinie hodowla a im wiekszy zbiornik tym relatywnie wychodzi taniej i oczywiscie pozwolenie na budowe jedno a pozniej drugi budowac moga byc problemy ale tez nie chcialbym przesadzic bo na poczatku bedzie w polowie pusty