Adam141090

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią)

Polecane posty

biogazplant    0

Lane zbiorniki na miejscu z żelbetu są tańsze od prefabrykatów czasami nawet o 30%. Gwarancja 10 lat.

Przykrycie zbiorników od tego roku jest wymagane dla wszystkich nowych i starych.

Wczoraj rozmawiałem z WIOŚ i będą przeprowadzane kontrole i wydawane decyzje w sprawie przykrycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

To dlaczego mi taniej wyszło, pewnie kwestia jakie prefabrykaty, Precon i P.V Tank, a między łupinowymi (układane warstwami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biogazplant    0

Różnica w cena zależy od wielkości, pojemności. zbiornika. Jeżeli jest mały powiedzmy 200m3 to wożenie szalunków, zbrojarzy itp jest nieopłacalne. Mam na myśli moje położenie Wrocław a wykonanie w Suwałkach. Ale jeżeli to jest zbiornik np 25m średnicy to jesteśmy konkurencyjni.

Warto rozważyć jednak w przypadku jeżeli jest planowana taka inwestycja nad zainwestowaniem w biogazownię. Według nowych regulacji do 200kW to bardzo dobry interes dla małego ale nie tylko rolnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ja oferty miałem na 1000m3. z łupinowego miałem średnicę 16m. Ogrzanicza szerokość działki max ok 19m mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

@ biogazplant ty tu tylko niepotrzebny ferment siejesz mi tez wychodzi prefabrykant tanej niz lany i wiele szybciej oraz tak nie pracuje jak zelbet bo maja specjalne jakies elastyczne zaprawy w laczach elementow ale kazdy swoj towar chwali a cen tez nie chcesz podac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biogazplant    0

maxiben, dlaczego uważasz, że sieję ferment? Na forum zwyczajnie rozmawiamy i prezentujemy różne opinie, jeżeli nie własne to cudze.

Ja prezentuję swoją opinię wynikającą z własnego doświadczenia. Najbezpieczniejsze są zbiorniki monolityczne ponieważ nie mają żadnych łączeń. Każde połączenie płyt

może ale nie musi powodować wyciek. Oczywiście są silikony, uszczelniacze, robi się próbę szczelności itp.

Co więcej generalnie wszystkim albo prawie wszystkim zależy na jak najniższej cenie co nie do końca się sprawdza ale to jest indywidualne podejście do każdego zakupu czy to jest traktor, zbiornik czy buty.

Co do cen to na forach nie prezentuję ceny ponieważ nie jest to miejsce do przedstawienia oferty. Każda oferta jest dostosowana indywidualnie..

Jeżeli klient zadzwoni do mnie, napisze zapytanie to ofertę otrzyma. Chyba to jest normalne, nie sądzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz83    2

Lane zbiorniki na miejscu z żelbetu są tańsze od prefabrykatów czasami nawet o 30%. Gwarancja 10 lat.

Przykrycie zbiorników od tego roku jest wymagane dla wszystkich nowych i starych.

Wczoraj rozmawiałem z WIOŚ i będą przeprowadzane kontrole i wydawane decyzje w sprawie przykrycia.

 

 

Tańsze!!! Nie wydaje mi się nie wiem jak twoja firma ale miałem oferty zbiorników lanych na miejscu z trzech firm i każdy był droższy własnie o jakieś 10-20%. Zbiornik oczywiście na gotowo płyta denna żelbetowa podwójnie zbrojona plus ściany żelbetowe podwójnie zbrojone. Własnie sam się zdziwiłem ze taka różnica bo koszt samego materiału to połowa zbiornika a druga połowa to koszt wykonania.

Mailem już rozmowy intensywne z jedną z firm gdzie moja jakaś firma budowlana by mi wykonała płytę a ja bym wynajął od nich szalunki i moja ekipa zalała by ściany. Ale wyszło na to ze koszt płyty jak i w jednym i drugim przypadku jest porównywalny, bo stal muszę kupić beton tez i do tego firma za wiązanie zbrojenia i zalanie płyty tez wzięła by niemałe pieniądze. A wiec płyta zbiornika lanego czy z prefabrykatów jest prawie taka sama. A teraz jeśli chodzi o ściany to tak samo jeśli policzymy zbrojenie do tego beton firma za wykonanie plus za dzierżawę szalunków cena robi się wyższa niż gotowy który będę stawiał. Miałem trzy oferty lanych i każda z nich miała podobne ceny to z prefabrykatów za troszkę większe pieniądze zrobię zbiornik i przykrycie.

Edytowano przez Grzegorz83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

poczytalem troche tu troche tam podzwonilem dostalem czesc ofert i zdecyduje sie raczej na prefabrykant tanszy od lanego ale a jego szczelnosc to bez obawy bylem w danii holandi i innych nie widzialem i nie slyszalem o przeciekach a stoja one od lat 70- tych

@ biogazplant jezeli bylbym zainteresowany to jasne ze zadalbym zapytanie ofertowe ale sam pytasz innych o ceny! wiec co tu robisz zwiady ? propaganda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biogazplant    0

Odpowiem tak:

Grzegorz 83 ,

nie wiem jaką miałeś ofertę na jakiej wielkości zbiornik. Trzeba siąść i zobaczyć bo diabeł tkwi w szczegółach. Na pewno jeżeli nie masz własnych szalunków to wynajem kosztuje i to też robi cenę. Jeżeli betoniarnia jest daleko to też robi cenę, koszt betonu u lokalnego dostawcy może być u ciebie inny a w drugim końcu Polski inny. W ostatnim zdaniu jednak napisałeś, że "Miałem trzy oferty lanych i każda z nich miała podobne ceny to z prefabrykatów za troszkę większe pieniądze zrobię zbiornik i przykrycie". czyli z tego ostatniego zdania rozumiem, że cena była podobna. Wcześniej pisałem, że jeżeli mały zbiornik to ceny mogą być podobne lub prefabrykat będzie tańszy. Często w ofercie są zapisy, że po stronie zamawiającego jest np, dźwig, rozładunek, energia elektryczna, musi być zapewniony dojazd utwardzony, badania geologiczne, dostęp do wody, koszty transportu nie są w cenie, itp

Inna jest kalkulacja jeżeli robimy 3 zbiorniki po 20m średnicy + 2 zbiorniki po 32 metry średnicy i wszystkie 8m wysokie do tego silos przejazdowy na kiszonkę itp. Wtedy prefabrykat wychodzi drożej zdecydowanie.

 

maxiben

Nie robię żadnych zwiadów jak to nazywasz. O cenę wszyscy pytają ty również a więc zupełnie niepotrzebnie się spinasz. Nie robię również propagandy ponieważ nie reprezentuje tutaj jakiejś firmy tylko swoją oraz nie podaję zasłyszanych informacji tylko wiem z praktyki dlaczego jest tak a nie inaczej. Nie interesują mnie inne firmy i ich ceny ponieważ nie ścigam się z cenami. Wiem ile kosztuje każdy element całej układanki i wiem, że każdy szuka TANIO a nie zawsze to jest dobry kierunek.

Możesz wejść na moją stronę www i się przekonać co robimy, zapewniam, że mamy ogromne doświadczenie w tej materii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ktoś pytał czy ten łupinowy zbiornik z prefabrykatów można potem powiększyć? Ja miałem ofertę na 16m średnicy i 5m wysokości, a jak patrzyłem na stronie dostawcy to ten sam zbiornik może mieć też 5,5 lub 6m wysokości, co podniesie pojemność o nawet 20%.

 

Czy system Preconu lub lane z żelbetu zbiorniki oferują też taką możliwość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Tyle wiem, ale trzeba to zrobić od razu za jednym laniem betonu. A mi chodzi czy np po roku jak się hodowlę powiększy czy można zbiornik powiększyć? Albo inaczej zamawiam o średnicy z łupin ale o wysokości 3-4m, jest odpowiednio tańszy, ale po roku zwiększam hodowlę np o 40 % obsady i automatycznie sobie zwiększam zbiornik dokładając tylko elementy na wysokość.

 

Monolityczny pewnie już bym musiał drugi postawić, z Preconu też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

z tego co wiem nie ma mozliwosci powiekszenia pozniej zbiornika betonowych na pewno

@biogaz juz raz pisalem ze kazdy swoj towar chwali i nie interesuja mnie jakies wielkie zbiorniki wiec nie obchodzi mnie ze one beda tansze w ofertach ktore otrzymalem wliczony jest koszt transportu dzwigu a woda i prad chyba codow nie kosztuje bo nie sadze ze twoja firma ma ze soba wszystko i nie potrzebuje utwardzonego dojazdu

wiec nie strasz o dodatkowych kosztach bo liczyc i czytac zapisy trzeba co po ktorej stronie ma byc

na chwile obecna decyzja ziornik prefabrykant jeszcze pare dni i cos wybiore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biogazplant    0

maxiben żeby było jasne ja ciebie ani nikogo tu nie namawiam na kupowanie zbiornika na gnojowicę u mnie.

Ludzie pytają a ja doradzam co wiem najlepiej.

Niepotrzebnie się spinasz i podnosisz sobie ciśnienie.

Jak postawisz minimum 100 zbiorników to możemy pogadać a takie opowieści, że czytałeś, dzwoniłeś i wybrałeś to twoja decyzja i nikt ciebie nie ma zamiaru na siłę dokształcać.

Pisanie, że sam ze szwagrem wylejemy płytę pożyczymy szalunki i sami wylejemy ściany i będzie dobrze to też jest jakaś droga, jak nie ma kasy to tak się robi.

W zasadzie to tobie nie jest potrzebny prefabrykat nawet bo po co. Możesz przecież tanio zrobić zbiornik z pustaków kwadratowych takich szarych na fundament, potem kupić parę beczek smoły i zaizolować nawet nie potrzebujesz w takim przypadku płyty fundamentowej do środka możesz wrzucić folię 0.5 lub grubszą i wystarczy, na górę położysz deski i na to brezent z namiotu wojskowego. 10 razy tańsze niż prefabrykat i cokolwiek innego. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

wcale sie nie spinam cisnienie tez mi nie skacze nie musisz mnie przekonywac a tym bardziej doksztalcac nim zaczniesz pisac glupoty poczytaj moje posty nigdzie nie pisalem o robieniu zbiornikow samemu jakims chalupniczym sposobem a wrecz przeciwnie nie stac mnie na kupowanie byle czego wiec troche powagi chyba moja recz na co sie zdecyduje a ten temat ma m.in w tym pomoc a nie szukac jakies klotni wiem co jest mi potrzebne reszta zbedna zakonczmy taka pyskowka zycze powodzenia pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eco-e    4

Zbiornik betonowy z prefabrykatów powinien być tańszy od wylewanego. Idzie na niego mniej betonu i stali. Krótszy jest też czas montażu na placu budowy.

 

Piszecie o samej konstrukcji. Uważam że trzeba też poruszyć temat przepompowania gnojowicy/gnojówki, opróżniania i czyszczenia takiego zbiornika z osadów. Przy konstrukcji z zadaszeniem może to być problem i spore dodatkowe koszty instalacji dla rolnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

oczywiscie sam zbiornik jest najwazniejszy ale i to jak piszesz trzeba go zalewac i oprozniac wiec jest potrzebna pompa i mieszadlo i to sa dodatkowe koszty do dobrego funkcjonowania bo powinien byc komplet ja akurat posiadam dunska pompe o b. duzej wydajnosci z mozliwoscia mieszania gnojowicy w tych zbiornikach jedyny klopot przemieszczania jej ale wrazie co bede musial dokupic mieszadlo na ciagnik a pompa zostanie tylko do zalewania

zrobie wszystko by moj zbiornik powstal bez przykrycia bo rzeczywiscie bylby problem z rozmieszaniem gnojowicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biogazplant    0

można powiesić mieszadło z falownikiem na prowadnicy w zbiorniku z regulowana wysokością wtedy przed pompowaniem wymieszasz równo całą zawartość.

jeżeli zawartość osadu jest spora i rzadko jest mieszana zawartość zbiornika to czasem może być problem z gromadzeniem się osadu na dnie zbiornika.

można zastosować wygarniacz centralny, który będzie zgarniał osad w kierunku spadku w części środkowej zbiornika robi się taką nieckę do której jest doprowadzona rura o średnicy 300mm i osad jest wypompowywany, lub można zrobić otwór rewizyjny w ścianie o średnicy ok 1,5m i okresowo wypompować gnojowicę o taczką wywieźć osad.( jeżeli zbiornik jest nad gruntem) Zadaszenie nie powinno stwarzać problemu , może być betonowe również w przypadku prefabrykatu, z foli/gumy lub pływające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

otwor w scianie i wyworzenie osadu taczka ! to jest nieporozumienie po co spadki jakies rury wystarczy mocne mieszadlo na ciagnik i jak nie ma przykrycia bo to tylko przeszkadza wymieszac w trzech miejscach i rozbije to korzuch i z dna osady wymiesza w jednolita gnojowice bedac w danii wielokrotnie widzialem glownie taki sposob mieszania i nic grubszego nie zostawalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eco-e    4

Nie wiem czy uda się postawić taki zbiornik bez przykrycia obecnie.

W przypadku przykrytego zbiornika nie zastosujesz mieszadła na ciągniku czy beczkowozie. Dlatego na zachodzie nadal stoją zbiorniki odkryte i nikt nie robi problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biogazplant    0

eco-e

słuszna uwaga.

Po to są fora na których możemy wymienić się doświadczeniami. Czasami warto posłuchać i się zastanowić. Wiedza kosztuje.

Przykrycia są obowiązkowe, zresztą to jest zapisane w ustawie i obowiązuje od 2011r , być może było jakieś rozporządzenie wydłużające ten okres.

WIOŚ mówi, że obligatoryjnie każdy zbiornik musi być przykryty

 

każdy robi jak uważa, głównie chodzi o pieniądze, które trzeba wydać na "dzień dobry".

my ( Polacy) to mamy we krwi, że wszystko chcemy sami zrobić i na wszystkim się znamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ale przykryciem może być plandeka na jakiejś lekkiej konstrukcji, wystarczy zrobić słup centralnie na środku i od niego puścić konstrukcję do ścianek, a na zewnątrz naciągnąć plandekę http://www.tai-max.pl/galeria.php niżej mają przykładowe przykrycia właśnie z plandeki. Ja bym zrobił łukowaty z rur fi 76 grubościennych, nawet bez słupa by się obyło na środku. W takiej plandece na pewno też można zrobić "dziurę" przykrywaną do mieszadła ciągnikowego, na tej stronce nawet chyba tak mają zrobione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

to ze przykrycie jest bzdura to wszyscy sie zgadzamy ale czy byc koniecznie musi tego wszyscy nie wiedza i moze tez zalezy w jakim powiecie urzednik do tego podchodzi

pisalem ze mam decyzje warunkow zabudowy na otwarty zbiornik na plynne odchody zwierzece i tez ktos to przeciez opiniowal w wojewodztwie i mam nadzieje ze taki postawie lub ewentualnie przystosowany do przykrycia lub tez z przykryciem naturalnym w formie sieczki trocin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kondziu123
      Witam, nie znalazłem podobnego tematu więc zakładam nowy.
      Ostatnio słyszałem że będą kontrolować zbiorniki na paliwo. Chodzi o to by każdy posiadał zbiornik dwupłaszczowy albo zbiornik jednopłaszczowy który posiada atest. Tak zwane plastikowe tysiaki nie mogą służyć do przechowywania ON ponieważ nie są do tego przeznaczone. I teraz pytanie czy to jest prawda i znaleźli kolejny pomysł na gnębienie rolników czy po prostu firmy sprzedające atestowane zbiorniki chcą zarobić?
    • Przez szy1993
      Witam,
      piszę nowy temat gdyż sprawa jest dosyć pilna.
      czy zbiornik paliwa o pojemności 5000 litrów trzeba najpierw zgłosić do udt? co grozi za to jeśli się tego nie zrobi ? 
       
      zbiornik został zakupiony i co należy zrobić żeby móc go zatankować i nie dostać jakiejś kary ? 
       
      z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi 
    • Przez MariuszWakowicz
      Witam posiadam jcb 185-65 przez zbiorniczek wyrównawczy leci para która śmierdzi spalinami po zakręceniu korka po jakimś czasie zaczyna wywalać wodę przez korek jak by był przedmuch ale tydzień temu wymieniłem uszczelkę pod głowicą, pompę wody,termostat też ok i zblokowałem wiskozę pomocy nie wiem co robić 
    • Przez dawid141413
      Witam, chciałbym zakupić zbiornik dwupłaszczowy na olej napędowy i prosiłbym o opinie ponieważ nie wiem z jakiej firmy wybrać. Zastanawiam się nad trzema firmami: Swimer, Fortis, Kingspan,
    • Przez Amigos27
      Witam myślę o budowie obory na rusztach dla 50 byków . I zastanawiam sie jak duzy powinien być zbiornik na gnojowice zeby zbyt czesto nie wywozic.  I jak dużą macie obore zeby spokojnie pomieścić 50 sztuk? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj