Skocz do zawartości

Zdjęcie

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią)

243 odpowiedzi na ten temat

#41 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 22:42

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) A te Mki nie za słabe na ściany pod ruszta gdzie będzie 90 opasów na nich? Ruszta 3m bo by mi tak pasowały. Chociaż w sumie całe budynki na nich stoją nieraz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Dzisiaj, 09:57
  •  

#42 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 30 grudzień 2012 - 23:51

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) sory ale nie znam sie zbytnio na komputerze i tym cytowaniu na zdjeciach ktore niedlugo wstawi min szwgier itp jak kiedys pisalem nie stac mnie na byle co bo jestem za biedny by kupowac dwa razy ze zlota przesadziles jakosc z szalunku na pewno nie bedzie taka jak z prefabrykatu a znam tych ktorzy montowali z nierdzewki kazdy ma mozliwosc wyboru

#43 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 31 grudzień 2012 - 00:26

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Przy Preconie musisz i tak zazbroić płytę i wypuścić druty do opasek, od wewnątrz i z zewnątrz zbiornika. Przy szalowanym masz ładny kąt 90st na dnie zbiornika a z tych z Preconu przez tą opaskę betonową masz "schodek"

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 31 grudzień 2012 - 09:51

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Jest wiele firm w Polsce które robią szamba i wszystkie mają atesty, aprobaty techniczne, odpowiednią klasę betonu itp. Dlatego pisanie że tylko Precon i żadna inna firma jest dla mnie trochę śmieszne. Zapewniam Cie że zbiornik który zrobił kolega wyżej opisanym sposobem przeżyje nas wszystkich, a to ze ściany nie będą idealnie gładkie i wygląd nie będzie idealny to mnie mało interesuje bo nie o to tu chodzi.

Edytowany przez lukaczmarek, 31 grudzień 2012 - 09:55.

#45 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 31 grudzień 2012 - 11:55

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) wiesz troche niefortunnie okreslilem ze tylko precon pisalem tez o metalowym z membrana a co do betonowych nie znam zadnej innej porzadnej firmy w mojej okolicy aby mi wykonala porzadnie zbiornik albo by ktos mi zarekomendowal z wlasnego doswiadczenia jesli masz namiary na taka firme to poprosze zobaczymy oferte i porownam ile bedzie taniej ale bedac w dani niemczech holandi nie widzialem zbiornikow lanych z szalunkow ale w polsce czemu nie byle taniej pytanie o ile i czy warto ? moze tez sie przekonam bo wybudowac musze

#46 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 31 grudzień 2012 - 12:08

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) W którymś poście dałem link do jednej firmy co ma łukowe prefabrykaty na zbiorniki.

http://www.cstindust...ts/slurrystore/ metalowy bez membrany, takie jak ten używany co też dałem link wcześniej.

http://www.stolbud.net/ tu robią łupinowe zbiorniki, z lewej wejdź w oferta a potem zbiorniki łupinowe.

#47 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 31 grudzień 2012 - 12:32

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) ok dzieki jest to tez podobnie jak precon stawiane z prefabrykatow ale porownam ceny

#48 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 31 grudzień 2012 - 12:49

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) A jakiej pojemności budujesz ten zbiornik? Będziesz dzwonił o ceny? to spytaj czy je można w późniejszej fazie powiększyć, jeśli tak to mają przewagę nad Preconem. No i się podziel ceną.

#49 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 31 grudzień 2012 - 13:18

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Ja mam w planie budować może w przyszłym roku ale to zobaczymy jak finansowo będę stał dopiero wtedy zacznę się dokładnie rozglądać.

#50 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 31 grudzień 2012 - 16:22

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) jak pisalem wczesniej warunki zabudowy juz mam a w nich napisane jest otwarty zbiornik na plynne odchody zwierzece o pojemnosci powyzej 200 tys m
myslalem budowac cos ok 500 tys m bo wychodza relatywnie najtaniej cena do pojemnosci narazie mniejszy by mi wystarczyl ale trzeba patrzec przyszlosciowo a chcialbym jeszcze raz podwoic stado i reszte sciolowego chlewa przerobic na ruszta
zaraz po nowym roku biore sie za dzwonienie i zbieranie informacji bo czas leci a musze zamknac cala inwestycje z bankiem
fajnie by bylo gdyby mozna pozniej powiekszyc taki zbiornik ale watpie w to ale bede pytal bo kosztowo byloby ok oczywiscie bede informowal was o postepach
tymczasem ide opszatac i szykowac sie na sylwestra ale nim moja zona sie wyszykuje jeszcze tu zajze pomyslnosci w nowym roku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 31 grudzień 2012 - 16:28

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Jak będziesz chciał powiększyć zbiornik to chyba Precon odpada. Tak jak pisałem spytaj w tych 2 firmach co dałem link czy idzie takie coś zrobić. Metalowy też chyba idzie powiększyć.

Edit, i jak ktoś wie czy z prefabrykatów tańszy czy droższy od lanego z betonu? Bo ja wiem.

Edytowany przez dawidg2, 03 styczeń 2013 - 14:40.

#52 Share biogazplant

biogazplant

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 16:59

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) budowa zbiorników i przykrycia zmniejszające odory

#53 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 05 styczeń 2013 - 17:38

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) cos sie zapytywalem ale wiekzsaosc jeszcze urlopuje za zbiornik lany z plyta denna koszt nie bagatela to podejrzewam ze z prefabrykatow bedzie tanszy zgadza sie @ dawidg2 powiedz jeszcze jaka roznica %
@ biogazplant czy ty reprezentujesz jakas firme czy co ?

#54 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 17:45

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) No trochę jest tańszy (muszę policzyć dokładnie) ale tak koło 10-15% niby nie dużo ale pewnie jest możliwość powiększenia, Jeśli znajdziemy blisko siebie firmę co robią takie prefabrykowane zbiorniki to zmiejszy się koszt transportu.

Płytę denną sami musimy zrobić, dźwig załatwić.

Chcą próbę szczelności też przeprowadzić, więc przy zbiorniku 1000m3 trochę wody pójdzie :D.

#55 Share biogazplant

biogazplant

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 20:11

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) tak reprezentuje firmę, zajmujemy się wszystkim co jest związane z biogazowniami dlatego zbiorniki to dla nas żadna tajemnica

#56 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 05 styczeń 2013 - 21:26

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) kiedy chcesz go stawiac masz warunki zabudowy? plyta denna to nie problem zrobic zawsze taniej niz przez firme jakiegos kumatego majstra zazbroic dobrze i jakis chudziak a na gore porzadny beton i tez bedzie git tym bardziej ze tez projekt na to daja chyba coraz bardziej przekonuja sie do betonowych

#57 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 21:30

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Narazie liczę koszty i czy się opłaci.

#58 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 12:59

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) powiem wam że zbiorniki metalowe z membraną w środku nie potrzebują płyty dennej a jedyne fundament po obwodzie. jak rozmawiałem z przedstawicielem jego koszt wyniesie 3-4 tyś

#59 Share biogazplant

biogazplant

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 13:25

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) 3-4 tyś za zbiornik ? jaka technologia i jakie wymiary?

jeszcze jedno pytanie, myślicie, że prefabrykat bedzie tańszy od lanego na miejscu?
Transport, dźwig itp to sporo kosztuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 13:30

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Tylko fundament gdy niema wysoko wód gruntowych chyba, w innym przypadku co zrobić z podciekającą wodą? Wcześniej dawałem link do zbiornika tylko z blachy bez membrany. I tam płyta musi być.