Skocz do zawartości

Zdjęcie

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią)

243 odpowiedzi na ten temat

#201 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 10:01

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Ja uważam że jest to bardzo dobra cena. Jak ja się rozglądałem za czymś to wszędzie wychodziło około 100 netto/1m3

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Dzisiaj, 11:30
  •  

#202 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 14:38

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Przy tej średnicy, jeśli nie przykrywasz wybrał bym ten łupinowy jeśli go można powiększyć.

#203 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 22 marzec 2013 - 23:56

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) w to powiekszenie nie mam zbyt przyekonania ale twoja wola ja w koncu zdecydowlem i wybralem a w monolicie oferowali mi o ponad 100 %wiecej inny prefabrykat o 35% wiec wiadomo na co padlo

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#204 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 12 lipiec 2013 - 18:07

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) na pozwolenie postawienia zbiornika msialem zlecic wykonanie badania geologicznego gruntu przyjechali zrobili 3 odwierty na glebokosc 3 m grunt dobry ale na dokumentacje trzeba poczekac i pozwolenie na budowe otwartego zbiornika powinno byc jeszcze w tym miesiacu

#205 Share eco-e

eco-e

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 19 lipiec 2013 - 18:37

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Pozwolenia na otwarty zbiornik to chyba nie dostaniesz. Musisz to przykryć bo będzie śmierdziało.

#206 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 19 lipiec 2013 - 23:20

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) a wlasnie dostane w zasadzie juz dostalem tylko ostatecznie za kilka dni bo musi sie decyzja uprawomocnic a smrod to jak z gownem nie ruszasz nie smierdzi

#207 Share eco-e

eco-e

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 14:40

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Masz już to pozwolenie?
Tak czy inaczej inspekcja sanitarna po wybudowaniu takiego zbiornika zamknie Ciebie do więzienia :-)
Pozdrawiam serdecznie.

#208 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 01 sierpień 2013 - 23:05

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) oczywiscie ze dostatane pozwolenie na budowe OTWARTEGO zbiornika na gnojowice po zniwach ruszam z budowa a jak mnie zamkna to prosze o odwiedziny we wiezieniu

#209 Share biogazplant

biogazplant

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 14:01

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) pozwolenie dostałeś na otwarty zbiornik? może jest napisane że ma być szczelny lub jest w pozwoleniu że zbiornik ma być wykonany zgodnie z ................ i tu jest podany konkretny przepis
Ja to przerabiałem przez kilka miesięcy z kilkoma instytucjami, łacznie z ministerstwem środowiska i rolnictwa. Zbiornik musi byc przykryty Sposób przykrycia jest niejednoznaczny

#210 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 29 sierpień 2013 - 21:37

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) pozwolenie mam przed soba i napisane jest tak;"zatwierdzam projekt budowlany i udzielam pozwolenia na budowe zbiornika na plynne odchody zwierzece o poj 609m3 wraz z przylaczem kanalizacyjnym" nic nie jest napisane o szczelnosciach pryzykryciach a ma byc wykonany zgodnie z projektem i warunkami zabudowy czyli tak jak sie zgodzili
w przyszlym tygodniu ruszam z budowa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share biogazplant

biogazplant

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 31 sierpień 2013 - 09:35

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Jeżeli tak masz i urzędnik nie powołuje się na dzienniki ustaw, rozporządzenia to super. Jeżeli chcesz to podeślij mi e-mailem sprawdzimy lub wklej tutaj . Aktualnie nie spotkałem się żeby wydane zostały warunki zabudowy bez powołania się na przepisy.
Czy występowałeś o wydanie decyzji środowiskowej przed uzyskaniem warunków zabudowy, pozwolenia na budowę?

#212 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 31 sierpień 2013 - 13:07

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Mi wydali decyzje o warunkach zabudowy zbiornika 700m3 bez decyzji środowiskowej i w decyzji pisze tylko zboirnik na gnojowicę o pojemności 700m3 do 60 DJP

#213 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 01 wrzesień 2013 - 12:09

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) ja przed otrzymaniem warunkow zabudowy gmina skierowala dokumenty do gdanska i dostalem decyzje z RDOS bez raportu oddzialowywania na srodowisko wydali pozytywna zaplacilem 150 zl ale nie pamietam czy byly okreslone jakies DJP a w decyzji mialem okreslenie zbiornik o poj powyzej 200 m3 wiec moglem sobie wybrac do maxa
lukaczmarek tez chcesz pobudowac duzo wiekszy niz masz w tej chwili zwierzat? i w decyzji masz dokladnie 700m3 bez widelek? no i tez otwarty czy z przykryciem?

#214 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 01 wrzesień 2013 - 12:32

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Nie mam określonego czy z przykryciem czy otwarty tylko zbiornik 700m3 bez widełek.
Duzo większy to nie bo teraz produkuje około 100 tysięcy litrów miesięcznie, chce żeby mi starczyło od późnej jesieni gdzie rozlewam resztki pod orki zimowe do żniw.

#215 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 01 wrzesień 2013 - 21:22

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) to wychodzi na to ze mam wiecej szczescia bo mieszkam w takiej gminie a nie innej ze mam tak jak chcialem otwarty z mozliwoscia wyboru pojemnosci bez raportu RDOS wiec sie ciesze choc tez mieszkam w kraju co sie nazywa POLSKA i gdzie powinne byc przepisy wszedzie rowne
lukaczmarek wydawalo mi sie ze masz mniejsze stado loch ode mnie tyle ze czesc prosiat tuczysz i moze one az tyle gnojowicy produkuja?
i co tzn.rozlewam resztki pod orki zimowe do zniw?

#216 Share biogazplant

biogazplant

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 02 wrzesień 2013 - 07:48

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Może być tak, że urzędnicy, którzy wydaja WZ i Pozwolenie na budowę w twoim przypadku nie chcą utrudniać tobie życia . Może to mała gmina i starostwo i wszyscy się znacie.
Wiem natomiast, że WIOŚ robi kontrole i jeżeli zbiornik nie jest przykryty to jest mandat i wniosek z terminem wykonania przykrycia. Termin daja ok 3mc i przychodzą na kontrolę ponowna czy zostało wykonane przykrycie.

#217 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 02 wrzesień 2013 - 11:17

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Bo mam mniejsze niż ty. Dokładnie jest 50 loch z tym że rocznie oprócz prosiąt sprzedaję tez kilkaset sztuk tucznika a każda sztuka 1m3 napewno wyprodukuje.
Chodzi mi o to że najwięcej gnojowicy wylewam po żniwach, potem przed zimowymi orkami to co mi się naprodukuje przez te 2-3 miesiące i potem znów bym chciał dopiero po żniwach rozlewać.

#218 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 02 wrzesień 2013 - 22:30

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) nie rozumiem jaki mandat za brak przykrycia przeciez ja buduje zgodnie z prawem czyli warunki zabudowy decyzja RDOS pozwolenie na budowe i projektem nie moge inaczej a jesli nawet jakis WIOS kazalby mi go przykryc to jak moze ich prawo dzialac wstecz to po pierwsze a po drugie moj zbiornik nie jest przygotowany do przykrycia a po trzecie jak technicznie fizycznie mnialbym to zrobic toc to absurd

#219 Share eco-e

eco-e

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 09:26

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Maxiben ty jesteś niereformowalny :)
Obowiązuje Ciebie ustawa o nawozach i nawożeniu. Zgodnie z tym prawem zbiornik do przechowywania gnojówki/gnojowicy ma być szczelny i zamknięty. Na podstawie tego prawa w przypadku kontroli dostaniesz mandat i nakaz przykrycia zbiornika. Według Ciebie miałeś szczęście dostając taką a nie inną decyzję i pozwolenie na budowę. Ja myślę, że możesz w związku z tym mieć tylko sporo kłopotów i dodatkowych kosztów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share biogazplant

biogazplant

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 12:01

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) eco-e ma rację i to co napisałem potwierdza.

Brak przykrycia aktualnie jest w Polsce niedopuszczalny. W przypadku kontroli WIOŚ grzywna gwarantowana i postanowienie o przykryciu. Widocznie projektant i urzednicy w twojej gminie są niedoinformowani.

Natomiast sposób przykrycia jest niejednoznaczny ponieważ ustawy i rozporządzenia są sprzeczne ze sobą .