Skocz do zawartości

Zdjęcie

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią)

243 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Adam141090

Adam141090

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 14:30

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) witam musze wykonać zbiornik na gnojowice około miliona litrów. Chce zrobić to jak naj tańczym kosztem z tąd moje pytanie. Jeżeli wykopie ziornik około 1.5m głęgoki 30x20 to czy zda to egzeminj i czy weterynaria nie będzie miała do tego zastrzezeń. Oczywiście ogrodzę to siatką

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Dzisiaj, 13:14
  •  

#2 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 08 styczeń 2012 - 14:47

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Spytaj się w gminie lub złóż wniosek o warunki zabudowy to będziesz miał pewność czy przejdzie czy nie.Weterynarii nic do tego, szybciej gmina lub inspekcja środowiska mogą mieć zastrzeżenia.

Edytowany przez slaw17, 08 styczeń 2012 - 15:18.

antyfan AF

#3 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6295 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 08 styczeń 2012 - 15:19

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) w UK tak właśnie mieli niektórzy gospodarze porobione i jakoś nikt ich się nie czepiał.
W PL to raczej nie przejdzie.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 15:34

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Jak to wybetonujesz jakims cementem z atestem itd to może będzie ok. No i oczywiście cała biurokracja musi byc załatwiona.

#5 Share Adam141090

Adam141090

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 15:47

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) sorry ochrona środowiska nie weterynaria, jestem ciekawy czy ktoś już coś takiego robił.

#6 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 16:35

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Nie wiem czy dobrze zrozumiałem autora. Ale chyba żaden z was nie udzi się, że kto kolwiek pozwoli na przechowywanie gnojówki w dole w ziemi nie zabezpieczonym niczym. Nie radzę próbowac bo taką karę wlepią, że odechce się wszystkiego. W mojej okolicy jeden z rolników wpadł na pomysl zwożenia na pole osadów z oczyszczalni bo w sezonie wiosna, jesień sa kolejki. Dostał 5 tys kary i po wszystkim.

#7 Share farmkam

farmkam

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 16:42

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) W dużych kombinatach szklarniowych mają czasem takie zbiorniki tylko ze na deszczówkę, i tam do wyłożenia dna i skarp używa się nie foli tylko czegoś bardziej zbliżonego do gumy. A biogazownie nie mają czasem takich zbiorników na pulpę ???

#8 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 16:44

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) poczytaj sobie o firmach, które budują takie laguny. W większych gospodarstwach w Niemczech często się spotyka. Problem w tym, że smród wielki.

#9 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 16:50

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) też wątpię żeby na to pozwolili w starej uni nie ma problemu ale u nas nie przejdzie. W uk jest chyba więcej takich zbiorników niż tych zakrytych.

#10 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6295 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 08 styczeń 2012 - 17:31

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) tylko że angole są dziwni ;) jeżdżą np po złej stronie jezdni.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 17:36

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) To się nazywa laguna i przypuszczam (choć pewności nie mam) że jeśli będą spełnione wszelkie warunki środowiskowe to nie bedzie problemu z pozwoleniem. Oczywiście taki zbiornik musiał by byc przykryty i wyłożony specjalnymi materiałami aby gnojowica nie przedostawała się do ziemi (oczywiście nie była by to folia jak piszesz)
A milion litrów to nie dużo jak na lagunę

http://aknova.pl/Zbiorniki

Edytowany przez lukaczmarek, 08 styczeń 2012 - 17:44.

#12 Share rafalfalk1

rafalfalk1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,machanizacja

Napisany 08 styczeń 2012 - 20:39

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) w Czerninie k.Sztumu jest taki zbiornik na gnojowicę.ok 5lat temu zrobiony.na allegro kiedyś trafiłem na firmę która robi takie zbiorniki.o coś mam http://allegro.pl/fo...2007445051.html

Edytowany przez rafalfalk1, 08 styczeń 2012 - 20:44.

#13 Share Grzegorz83

Grzegorz83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 17:26

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Powiem to co wiem.
Od tego roku czyli 2012 wszedł nowy przepis w Ochronie Środowiska i jest zakaz budowania zbiorników na gnojowicę otwartych wszystkie zbiorniki muszą być szczelnie przykryte a te co nie są do roku 2015 muszą być przykryte. A jeśli chodzi o zachód bo tam takie zbiorniki są otwarte ale tam niema takiego zakazu bo tam było by niemożliwe przykrycie zbiornika który ma więcej niż 1ha(chodzi o koszty) a my Polacy no cóż zawsze pod górkę mamy. A jeśli chodzi wam o te Laguny to troszkę to wygląda inaczej niż wy piszecie bo sam bylem oglądać taką lagunę na fermie w zachodniopomorskim. Działa to na zasadzie takiej ze jest wykopany taki duży "ala staw" a tam rozkłada się taką dentkę i w środek pompuje się gnojowice wiec gnojowica niema styczności z powietrzem. Ale to tez nie taka tania impreza bo koszty w porównaniu z betonowymi zbiornikami zwracają się przy zbiornikach powyżej 10.000m3

#14 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 18:00

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) jesteś pewien? bo ja widziałem co prawda na filmach ale nie byly nigdy zakryte jakos te zbiorniki

#15 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 18:35

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) zbiornik może być okryty tylko żeby był szczelny bo u nas w kraju jest dużo zbiorników odkrytych jeśli chcesz kopać i to uszczelnić to są specjalne folie tylko nie może podchodzić woda gruntowa to jet firma z Niemiec i brałem od nich oferty jak byś chciał namiary to poszukam bo gdzieś miałem pozdrawiam

#16 Share Grzegorz83

Grzegorz83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 18:04

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią)

zbiornik może być okryty tylko żeby był szczelny bo u nas w kraju jest dużo zbiorników odkrytych jeśli chcesz kopać i to uszczelnić to są specjalne folie tylko nie może podchodzić woda gruntowa to jet firma z Niemiec i brałem od nich oferty jak byś chciał namiary to poszukam bo gdzieś miałem pozdrawiam

Powtarzam wszedł od tego roku nowy przepis wszystkie zbiorniki pow 200m3 muszą być przykryte

#17 Share Adam141090

Adam141090

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 11:57

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) orientowalem sie w tej kwesti, Podobno moze być taki zbiornik pod warunkiem aby tylko byl wylozony dobrze folia. Jezel chodzi o przykrycie to nic nie mowili. Te przepisu to porażka w nie odleglej przeszlosci był fundusz który pomagał budować zbiorniki (kdgryte i nie tylko) a teraz każą je przykrywać, paranoja

#18 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 18 marzec 2012 - 00:54

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) z tymi zbiornikami jest problem bo rozwazam zakup zbiornika gdzies ok 400tys l z przykrycie tego kosztuje polowe co sam zbiornik czyli b duzo jeszcze nie pytalem czy by przeszlo bez przykrycia zastanawialbym sie nawet nad stawianiem bez pozwolenia i pozniejszej legalizacji bo to przykrycie jest przeciez bez sensu bo gnojowica smierdzi tylko jak jest pompowana mieszana a najbardziej jak rozlewana na pole to po jakie licho ma byc dach za kilkadziesiat tys zl.

#19 Share Foster

Foster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Trzoda chlewna

Napisany 18 marzec 2012 - 10:41

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Zbiornik na gnojowicę z normami unijnymi ( przykryty itp) o pojemności 1000 m3 kosztuje ok 200 tys. netto. naziemny wys. ok 4 m średnica ok 20 m, przenośny.

Sam biorę 1270 m3 zbiornik.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 06 październik 2012 - 12:43

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) nie dawno dostalem decyzje o warunkach zabudowy na zbiornik otwarty powyzej200 tys l teraz tylko wybrac jaki? betonowy czy modulowy z blachy z membrana?