Adam141090

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią)

Polecane posty

maxiben    23

no i super tak powinno byc sad nie dopatrzyl sie oddzialowywania szkodliwego no srodowisko szkoda kasy na przykrycie i tak mniej smierdziec nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biogazplant    0

Panowie sąd oddalił skargę czyli uznał rację WIOŚ. Skargę na postanowienie złożyła firma, która w ocenie sądu nie miała racji dlatego skarga została oddalona.

Prawo budowlane, ustawa o nawożeniu oraz rozporządzenie Ministra Środowiska jasno precyzują, że zbiorniki maja być szczelne. Dotyczy to ścian, płyty fundamentowej oraz przykrycia.

Była pewna niepewność co do przykrycia pływającego ale to zostało rozwiane właśnie przez rozporządzenie wydane przez Ministra Środowiska.

Zbadałem ten temat dogłębnie ponieważ wprowadzając nasze rozwiązanie na rynek polski chciałem mieć pewność czy proponowane przez nas przykrycie jest dopuszczone i czy w ogóle należy przykrywać zbiorniki.

Ustawodawca wprowadził obowiązek przykrywania zbiorników już w 2011 roku natomiast tak naprawdę od połowy zeszłego roku kontrole przeprowadzane na fermach nakładają kary jeżeli nie wypełni się tego obowiązku.

 

Podsumowując przykryć trzeba i co więcej każde przykrycie musi być dopuszczone i posiadać dokument bo jak znam życie to dla urzędnika jest ważny papier.

Myślę, że przykrycie słomą, styropianem we własnym zakresie może okazać się w perspektywie czasu niewystarczające dla urzędnika kontrolującego.

Co więcej jeżeli zostanie wprowadzona ustawa o odorach to czeka was dostosowanie budynków inwentarskich .

Więc lepiej pomyśleć trochę do przodu i wydać kasę raz a nie kilka razy na to samo.

 

Mała biogazownia i temat rozwiązany na całe życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
randal    0

Witam wszystkich rolników. Miałem podobny problem z przykryciem mojego zbiornika, niestety od 2011 roku obowiązuję ustawa o obowiązku przykrywania zbiorników na gnojowicę i zapewniam was że nie wystarczy do przykrycia sieczka, słoma itd. widziałem na wcześniejszym wpisie firmę http://www.tai-max.pl/galeria.php która przykryła między innymi mój zbiornik i teraz mam już po problemie. Koniec użerania się z urzędnikami i sąsiadami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz83    2

Pytanie do Biogazplant. Jeśli można wiedzieć wspominałeś o tych pływających plastikach i czy to na pewno wystarcza na przykrycie zbiornika przy kontroli z WIOŚ? A drugie moje pytanie jaki jest przybliżony koszt takich plastików za 1m2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysos    4

witam planuję budowę zbiornika na gnojowicę o pojemności ok 300m3 ma to być zbiornik kryty taki aby można było po nim jeździć. zastanawiam się czy lepszym rozwiązaniem będzie okrągły z filarami czy może prostokątny z labiryntem o szerokości kanałów 2m. ma ktoś może zbiornik z labiryntem? w jakim łatwiej i lepiej będzie wymieszać gnojowicę? gnojowica do zbiornika będzie spływała z dwóch kanałów, łącznie od 28krów. z góry dziękuję za dobre rady

 

Połączone

Edytowano przez razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrekNHts    15

proste że lepszy będzie okrągły bo będzie miała swobodne krążenie w razie mieszania mieszadłem i nigdzie nie będzie się zatrzymywać w kątach lub rogach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

kolego nigdy nie wymieszasz dobrze gnojówki, nie wspominając o korzuchu. na ten miód proponuję EMy, ja zamierzam zastosować świniarze u mnie mówią że nieprawdopodobny efekt


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

no dobra a jak to mieszac? i czy jak bede na to wylewał gnojowice to potem samo wypłynie na powierzchnię i się ułoży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Dobre pytanie, pewnie trzeba zamontować mieszadło z osłoną. Albo mieszać pompą nalewającą z opcją "sikawki"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eco-e    4

Mieszadła na ciągnik mają jakieś tam osłony. Wymiar sześciokątów jest tak dobrany że nie przejdą przez otwór zasysający.

To chyba dosyć tanie rozwiązanie - powiedzmy jedna kostka 10zł. Na 1m2 potrzeba 4 kostki. Czyli 1 m2 przykrycia kosztuje 40 zł. Przykrycie np. zbiornika o śr. 20m kosztować będzie ok. 13 tyś (z małym zapasem sześciokątów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biogazplant    0

płytka ma średnicę 40 cm i grubość 9cm i odpowiednią wagę

wymiar i ciężar nie jest przypadkowy.

Płytka musi dać gwarancje, że nie zostanie wywiana przez wiatr.

Jeżeli porównacie porządne zadaszenie w formie membrany ze słupem w środku zbiornika, kominem wentylacyjnym itd to cena

jest mocno konkurencyjna.

Nie biorę pod uwagę samoróbek, przykryć brezentem itp.

Wydatek raz na całe życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

no mają osłony ale przecież jak się miesza to niezły wir się robi. i czy nie wciągnie tego sześciokąta pod wodę i jak śmigło uderzy to się nie rozleci? jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eco-e    4

Zależy o jakim mieszadle rozmawiamy:

http://www.gea-farmtechnologies.com/Houle/en/product/verticalpumps/super/default.aspx to raczej nie powinno być problemu

http://www.gea-farmtechnologies.com/Houle/en/product/verticalpumps/agi/default.aspx to śruba może uszkodzić taką kostkę.

Umówmy się zakup takich kostek to nie jest "wydatek raz na całe życie" jak pisze @biogazplant

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biogazplant    0

minimum 25 lat żywotność, ponieważ jest to tworzywo HDPE, a może dłużej, Jest to sporo czasu i żadna folia tyle nie wytrzyma.

Ten produkt jest szeroko stosowany w UE .

Nie wiem dlaczego element blisko pół metrowy miałaby wciągnąć pompa ?

Mieszadło powinno być umieszczone pod kątem 45 stopni i jeżeli obroty śmigła będą zgodnie z ruchem wskazówek zegara to

płytka będzie odpychana.

Płytki w trakcie mieszania będą się przemieszczać a po zakończeniu mieszania same się ułożą,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eco-e    4

Na takie cudo techniki to klocki @biogazplanta chyba się nie nadają. Musisz wybrać inne przykrycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biogazplant    0

eco-e

nie strasz ludzi i nie wymyślaj, że się nie nadają.

 

Ten system nie jest samoróbką tylko sprawdzonym przykryciem od 15 lat stosowanym na zachodzie z wszystkimi certyfikatami.

 

Jeżeli masz normalne mieszadło a nie drut na wiertarce i pompę to możesz mieszać i pompować bez problemu.

Generalnie gnojowica powinna być mieszana bez względu na przykrycie częściej niż tylko przed wylewaniem na pole, to poprawia jakość

gnojowicy i nie tworzy się gruba warstwa osadu w zbiorniku. Co więcej tego typu przykrycie ogranicza tworzenie się kożucha i

są na to potwierdzone badania.

 

Zresztą ktoś wcześniej prezentował linki do strony mieszadła zintegrowanego z pompą.

 

Jak się wyda kasę raz a porządnie na zbiornik, urządzenia, przykrycie itp to w perspektywie mniej problemów, mniej czasu się poświęca na robotę, mniej energii, itp.

Trzeba na mechanizacje postawić - film Sami Swoi musicie obejrzeć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kondziu123
      Witam, nie znalazłem podobnego tematu więc zakładam nowy.
      Ostatnio słyszałem że będą kontrolować zbiorniki na paliwo. Chodzi o to by każdy posiadał zbiornik dwupłaszczowy albo zbiornik jednopłaszczowy który posiada atest. Tak zwane plastikowe tysiaki nie mogą służyć do przechowywania ON ponieważ nie są do tego przeznaczone. I teraz pytanie czy to jest prawda i znaleźli kolejny pomysł na gnębienie rolników czy po prostu firmy sprzedające atestowane zbiorniki chcą zarobić?
    • Przez szy1993
      Witam,
      piszę nowy temat gdyż sprawa jest dosyć pilna.
      czy zbiornik paliwa o pojemności 5000 litrów trzeba najpierw zgłosić do udt? co grozi za to jeśli się tego nie zrobi ? 
       
      zbiornik został zakupiony i co należy zrobić żeby móc go zatankować i nie dostać jakiejś kary ? 
       
      z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi 
    • Przez MariuszWakowicz
      Witam posiadam jcb 185-65 przez zbiorniczek wyrównawczy leci para która śmierdzi spalinami po zakręceniu korka po jakimś czasie zaczyna wywalać wodę przez korek jak by był przedmuch ale tydzień temu wymieniłem uszczelkę pod głowicą, pompę wody,termostat też ok i zblokowałem wiskozę pomocy nie wiem co robić 
    • Przez dawid141413
      Witam, chciałbym zakupić zbiornik dwupłaszczowy na olej napędowy i prosiłbym o opinie ponieważ nie wiem z jakiej firmy wybrać. Zastanawiam się nad trzema firmami: Swimer, Fortis, Kingspan,
    • Przez Amigos27
      Witam myślę o budowie obory na rusztach dla 50 byków . I zastanawiam sie jak duzy powinien być zbiornik na gnojowice zeby zbyt czesto nie wywozic.  I jak dużą macie obore zeby spokojnie pomieścić 50 sztuk? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj