Adam141090

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią)

Polecane posty

lukaczmarek    277

Jak nie możesz słupa postawić nie rozumiem??słup i tak misisz zakotwiczyć w ziemi a nie tylko postawić na dnie zbiornika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz83    2

przed zalaniem płyty kopiesz dziurę na środku na ok 1mx1m i głęboki na 1.5m aby być poniżej strefy przemarzania i zbroisz ją i wyprowadzasz zbrojenie aby po zalaniu płyty mógłbyś się z tym słupem miec do czego zakotwiczyc z zbrojeniem. A zalanie takiego słupa nie osłabia ani nie przeszkadza nic w płycie bo słup możesz zalać później dopiero po zalaniu płyty. My słup zalewaliśmy dopiero jak postawili zbiornik bo i tak była brana pompa z betonem do zalewania wewnątrz i zewnątrz na dole belki pierścieniowej a przy okazji był zalany od razu słup. Slup był jak się nie mylę z rury pcv 400 a w środku okrągłe strzemiona i 8 prętów fi 16 pozniej rurę rozcinasz i masz słup. zerkni do galeri jak ja mam to zrobione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

dzis zaszalowalem dalem podsypka jutro beton b 12,5 8 cm pozniej zbrojenie i beton b25 w6 25 cm i niczego nie zmieniam i czy to bedzie moja glupota to sie moze wcale nie okaze a co do slupa to moze ta plyta w ogole nie peknie nie wiem nie ma go w projekcie jest tylko zaglebienie aby docelowo bylo 35 cm gornego betonu

grzegorz mam pytanie co podkladales pod zbrojenie bo u mnie ma byc 3 cm od gory plyty?

biogazplant srednica 17m wysokosc 3 ta wersja plywajaca to na moje lepsze niz stale przykrycie bo latwiej z mieszadlem ciagnikowym dojechac

dzieki chlopaki za wszelkie rady i sugestie puki co pretensji do siebie nie mam glowy spuszczonej tez nie a powodzenie przyda sie nam wszystkim pozdrawiam oczywiscie piszmy dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Znajomy aktualnie jest na etapie walki z sąsiadami, bo zaczeło im śmierdzieć i zbiornik musi robić mimo że ma na głębokiej ściółce. Chyba ma czas na to do 2015r. A te wszystkie kontrole co miał to bardzo ciekawych przepisów go nauczyły, które obowiązują w Polsce ale rzadko kto ich przestrzega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eco-e    4

Maxiben nikt nie chce robić z ciebie głupka, mnie tylko dziwi twoja postawa w tym wątku.

Chodzi o to abyś uniknął ewentualnych problemów. I tak jak radzą koledzy wylej słupek bo zadaszenie w takim przypadku wykonasz jak będziesz chciał (albo musiał) tanim kosztem w systemie gospodarczym - trochę drewna, deski, papa albo brezent. Bez słupka też zrobisz przykrycie szczególnie jak będziesz musiał :) ale koszt będzie odpowiednio wyższy.

 

PawelWlkp - tak z ciekawości zaatakowali w oparciu o przepisy prawa wodnego? Bo tu można każdego rolnika "załatwić".

Edytowano przez eco-e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

eco-e masz racje.

 

maxiben wylej sobie na środku grubszą płytę badź jakąś ławe i wypuść kilka drutów na zakotwiczenie słupa wyjdzie cię to raptem o 1m3 betonu i kilka drutów więcej czyli jakieś 250 zł. Nawet mógłbyś postawić potem słup bo to też jest niewielki koszt, wtedy ewentualne zadaszenie (jeśli będzie taka potrzeba) będziesz mógł bardzo łatwo postawić we własnym zakresie. Jak nie postawisz słupa to już z dachem tak łatwo ci nie pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biogazplant    0

przy takiej średnicy i wysokości możesz wykonac słup, zamówić gotowy ze stali. Proponuję abyś zrobił ze stali nierdzewnej średnica 60cm wysokośc 5m i u góry słupa pierścień 2m

dookoła zbiornika kotwy stalowe najlepiej ze stali nierdzewnej. słup z kotwami łączysz pasami takimi jak maja do ściągania ładunków w TIRach. Na to możesz zamówić membrane pod wymiar i

przykryć. To da Ci gwarancję, że woda i śnieg będzie spływała swobodnie i wiatr nie porwie.

Stal nierszewna dlatego że jest przy gnojowicy niezniszczalna, każda inna skoroduje po kilku latach, a słup nie waży kilka ton tylko ok 150 - 200kg

Jak coś służę radą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Ja uważam że stawianie słupa ze stali nierdzewnej wyjdzie kilkukrotnie więcej niż postawienie rury PCV, zazbrojenie i zalanie betonem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biogazplant    0

ok rura może być ale jak nie ma fundamentu solidnego to płyta może strzelić. Rura , w środku pręty zbrojeniowe ( chyba) kilka ton betonu. Nie bez powodu konstruktor projektując słup betonowy w środku projektuje solidny dodatkowy fundament. Naprężenia są duże a i obciążenie na m2 słupa jest tez spore. Standardowo płyty fundamentowe maja 20-35cm

Nierdzewka tania nie jest ale też nie jest ciężka. To jest ewentualne rozwiązanie.

 

Zresztą tanio to zawsze jest drogo, bo czasami pozornie zaoszczedzone 20tyś daje w efekcie koszt x3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

normalnie w projekcie posrodku jest zaglebienie ja zrobilem troche glebsze tak jak piszecie jak bedzie juz taka koniecznosc zakrycia tego guletanka to pod slup powino wystarczyc tym bardziej ze bedzie podwojne zbrojenie

tak czy owak zbiornik bedze otwarty a to czy i kiedy i jak musialby zostac zadaszony bede sie martwil jak bedzie koniecznosc poki co u nas nikt tego nie robil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1258

......... bede sie martwil jak bedzie koniecznosc poki co u nas nikt tego nie robil

.....I póki co , jest to argument nie do podważenia :lol: :lol: :lol: ( tych roześmianych buziek powinno być tysiąc... ale nie nie chce mi się ich wklejać i nie wiem czy by się zmieściły :rolleyes: )

Poczytaj sobie - troszkę to długie , ale warto:

http://www.orzeczeni...ka,2a044b5.html

jak nie zrozumiesz za pierwszym razem przeczytaj jeszcze raz , jeśli znowu nic - jeszcze raz.... i tak do skutku ;)

Zwróć baczną uwagę na ten fragment:

''W. Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska w O. (dalej też jako: "organ ochrony środowiska" lub "organ"), zarządzeniem pokontrolnym z dnia 26 marca 2012 r. zarządził wykonanie przez "[...]" (dalej też jako: "Spółka"), prowadzącą fermę trzody chlewnej w miejscowości "[...]", wykonanie szczelnego przykrycia zbiornika na gnojowicę, zaopatrzonego w otwór wentylacyjny oraz zamykany otwór wejściowy. Jako podstawę działania organ powołał art. 12 ust. 1 pkt 1 i ust. 2 ustawy z dnia 20 lipca 1991 r. o Inspekcji Ochrony Środowiska (tekst jedn. z 2007 r. Nr 44, poz. 287 z późn. zm., dalej jako: "ustawa o Inspekcji Ochrony Środowiska") oraz wyniki kontroli przeprowadzonej przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w "[...]", w dniach 21 lutego i 28 lutego 2012 roku. Jednocześnie ustalono natychmiastowy termin realizacji obowiązku i wyznaczono termin do przesłania pisemnej informacji o zakresie podjętych działań, służących wyeliminowaniu stwierdzonych naruszeń. W uzasadnieniu organ wskazał, że przeprowadzona w fermie kontrola wykazała, że gnojowica jest magazynowana w kanałach gnojowych pod budynkami inwentarskimi oraz w dwunastokomorowym, otwartym zbiorniku żelbetowym, częściowo zagłębionym. Zbiornik ten jest zbiornikiem otwartym, nie posiada szczelnej pokrywy zamykającej. Jest to niezgodne z art. 25 ust. 1 ustawy z dnia 10 lipca 2007 r. o nawozach i nawożeniu, obowiązującym od 1 stycznia 2011 r. Przepis ten wymaga, aby gnojowica była przechowywana w zbiornikach zamkniętych, szczelnie przykrytych, zaopatrzonych w otwór wentylacyjny i zamykany otwór wejściowy, o czym stanowi § 1 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 22 czerwca 2009 r. ( Dz.U. Nr 108, poz. 907), zmieniającego rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej z dnia 7 października 1997 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budowle rolnicze i ich usytuowanie (Dz.U. Nr 132, poz.977). Organ pouczył także o odpowiedzialności karnej z tytułu niewykonania zarządzenia lub niezgodnego z prawdą poinformowania o jego wykonaniu.''

 

i jeszcze jedno...chyba zdajesz sobie sprawę z tego , że jak już zalejesz ten zbiornik gnojowicą , to z postawieniem tego słupka (co to miał by ów przykrycie podtrzymywać) tak łatwo nie będzie

bo przecież w 100% zawartości nie wypomoujesz.

Pozdrawiam i olśnienia Ci życzę :)

ps.

miałem ci ja do czynienia z Ochroną Srodowiska więc wiem jak...'życiowo' i z jakim entuzjazmem podchodzą do egzekwowania przepisów ;)

Edytowano przez bezbarwny

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Witam znawcą nie jestem ale trochę lat wstecz dyskutowaliśmy nad takimi zbiornikami"lagunami" w IBMER Poznań i wtedy doszliśmy do wniosku , że najlepiej by było stosować preparaty neutralizujące zapachy ale to spełzło na niczym ,ale pojawił się pomysł przykrycia żywymi organizmami florą ,która by zastępowała pokrycie dachowe ,czy ktoś z was myślał o czymś takim i jak się do tego odnoszą przepisy UE i OŚ?Może takie rozwiązanie odniosło by sukces ,tnąc jednocześnie koszty budowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowalik    0

nie ma szans, musi być przykrycie a laguna to nieporozumienie. Chyba, że betonowa, ale koszt większy niz zbiornik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Gdy ją wywoże wtedy mieszam, nie ma sensu smrodzić podwórka częściej, przynajmniej nie znam takich powodów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

moj zbiornik zostal ostatecznie sprzezony i jest gotow do napelniania jeszcze musze go do konca obsypac i zrobic najazd do ciagnika ktory bedzie moja pompa ktora bede przepompowywal i pozniej mieszal gnojowice

a odnosnie mieszania to jest to bardzo dobrze robic w celu lepszej fermentacji pod korzuchem i wtedy wcale snmierdziec nie bedzie tyko trzeba miec odpowiedni mikser sam jestem ciekaw czy moje urzadzenie daloby rade tak zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfeusz31    0

witam co do przykrycia zbiornika na gnojowice to wszystkie zbiorniki w RP muszą być przykryte / zamknięte taki jest na dzień dzisiejszy przepis / ustawa dla zainteresowanych przykryciem zbiornika polecam firmę www.tai-max.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kondziu123
      Witam, nie znalazłem podobnego tematu więc zakładam nowy.
      Ostatnio słyszałem że będą kontrolować zbiorniki na paliwo. Chodzi o to by każdy posiadał zbiornik dwupłaszczowy albo zbiornik jednopłaszczowy który posiada atest. Tak zwane plastikowe tysiaki nie mogą służyć do przechowywania ON ponieważ nie są do tego przeznaczone. I teraz pytanie czy to jest prawda i znaleźli kolejny pomysł na gnębienie rolników czy po prostu firmy sprzedające atestowane zbiorniki chcą zarobić?
    • Przez szy1993
      Witam,
      piszę nowy temat gdyż sprawa jest dosyć pilna.
      czy zbiornik paliwa o pojemności 5000 litrów trzeba najpierw zgłosić do udt? co grozi za to jeśli się tego nie zrobi ? 
       
      zbiornik został zakupiony i co należy zrobić żeby móc go zatankować i nie dostać jakiejś kary ? 
       
      z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi 
    • Przez MariuszWakowicz
      Witam posiadam jcb 185-65 przez zbiorniczek wyrównawczy leci para która śmierdzi spalinami po zakręceniu korka po jakimś czasie zaczyna wywalać wodę przez korek jak by był przedmuch ale tydzień temu wymieniłem uszczelkę pod głowicą, pompę wody,termostat też ok i zblokowałem wiskozę pomocy nie wiem co robić 
    • Przez dawid141413
      Witam, chciałbym zakupić zbiornik dwupłaszczowy na olej napędowy i prosiłbym o opinie ponieważ nie wiem z jakiej firmy wybrać. Zastanawiam się nad trzema firmami: Swimer, Fortis, Kingspan,
    • Przez Amigos27
      Witam myślę o budowie obory na rusztach dla 50 byków . I zastanawiam sie jak duzy powinien być zbiornik na gnojowice zeby zbyt czesto nie wywozic.  I jak dużą macie obore zeby spokojnie pomieścić 50 sztuk? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj