Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak zwiększyć moc w JX 60

125 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Marek987

Marek987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 12 styczeń 2015 - 18:20

Całkiem niedawno w swoim JX60 silnik IVECO dokonałem regulacji na pompie.Wkręciłem tą śrubkę od dawki paliwa na pół obrotu(w zupełności wystarczy) ciągnik jak już ktoś tu napisał nie do poznania ,dostał mocy i zwiększył się moment obrotowy jestem zadowolony z tego zabiegu zobaczymy jakie będzie spalanie.Bo wczesniej ciągnik chlał paliwo jak smok a muła miał w dolnym zakresie obrotów jak Mazowiecki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak zwiększyć moc w JX 60 Dzisiaj, 12:22
  •  

#122 Share Marek987

Marek987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 18:52

Całkiem niedawno w swoim JX60 silnik IVECO dokonałem regulacji na pompie.Wkręciłem tą śrubkę od dawki paliwa na pół obrotu(w zupełności wystarczy) ciągnik jak już ktoś tu napisał nie do poznania ,dostał mocy i zwiększył się moment obrotowy jestem zadowolony z tego zabiegu zobaczymy jakie będzie spalanie.Bo wczesniej ciągnik chlał paliwo jak smok a muła miał w dolnym zakresie obrotów jak Mazowiecki.

zwiększając dawkę paliwa zwiększają się nieznacznie obroty na biegu jałowym.jeśli komuś to przeszkadza można je zmniejszyć śrubką która jest za pompą od strony bloku silnika,ja mam w tej chwili obroty ustawione na 750obr i jest w sam raz

Edytowany przez Marek987, 14 styczeń 2015 - 20:15.

#123 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 14 styczeń 2015 - 19:33

Ja TD5050 na 105-110 wkręciłem jesienią, fakt moc sie czuje i to znacznie, ale nie wiem czy to mi na zdrowie wyjdzie, sprzęgło jest za słabe.

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#124 Share Marek987

Marek987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 20:22

Ja TD5050 na 105-110 wkręciłem jesienią, fakt moc sie czuje i to znacznie, ale nie wiem czy to mi na zdrowie wyjdzie, sprzęgło jest za słabe.

Ja bym się nie przejmował tym jeśli zwiększyłeś mu nieznacznie nie ma prawa nic się wydażyć.Prawda jest taka że szybciej go zajezdzisz bo paliwa trefnego mu wlejesz

#125 Share wskpiotrus125

wskpiotrus125

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 259 postów
  • Zainteresowania:John Deere ,Interesuje się Rolnictwem, motoryzacją, mechaniką,modelarstwem rolniczym

Napisany 24 styczeń 2015 - 18:57

Panowie chciałbym przy wsoim  case cx 90 silnik perkinsa podkręcic go na pompie  ale nie wiem  jak i czym  w linku jest taka pompa może będziecie wiedzieli która to sie śrubką robi :0 pozdrawiam  piotr http://www.google.pl...ed=0CCEQMygDMAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#126 Share AchimR

AchimR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 19 wrzesień 2016 - 23:04

Pompa Delphi DP200/210 - robiłem coś takiego w MF pod Warką.

Piszę trochę z pamięci, bo notatki mam niekompletne.

Dawkę można podnieść zwiększając maksymalny wychył ramienia wystarczy skręcając ogranicznik u góry pompy (czasami trzeba przestawić mocowanie cięgna bliżej środka). Nigdy nie robiłem pomiarów, przyrost mocy jest odczuwalny, ale raczej nie większy niż 10%.

Jeżeli to będzie mało to można podkręcić dawkę (o ile pompa posiada taką możliwość). Za głowiczką powinien być korek z sześciokątną główką (pamiętam że był duży i łatwo go zauważyć). Trzeba go wykręcić. Pod korkiem powinien być otwór na imbus i to jest regulacja dawki. Jeżeli nie ma otworu na imbus to dawka jest fabrycznie ustawiona i nie do modyfikacji. Dawkę zwiększa się kręcąc w lewo. Po wkręceniu korka pompę trzeba odpowietrzyć.

Niestety nie wiem jaki przyrost daje np. 1/2 obrotu, nie mam hamowni, ani 50 zmodyfikowanych pomp na koncie.

Zrobiłem takich kilka i raczej nie więcej jak ~40-45°. Tego typu rzeczy zawsze muszą być robione z głową i małymi kroczkami. Jeżeli wiesz co i jak działa to opanujesz temat i traktor będzie służył długie lata.

Nie wiem kto na tyle ogania te pompy by ewentualnie przerobić nie-regulowaną na regulowaną.

Panowie chciałbym przy wsoim  case cx 90 silnik perkinsa podkręcic go na pompie  ale nie wiem  jak i czym  w linku jest taka pompa może będziecie wiedzieli która to sie śrubką robi :0 pozdrawiam  piotr http://www.google.pl...ed=0CCEQMygDMAM

Dodaj odpowiedź