Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak zwiększyć moc w JX 60

125 odpowiedzi na ten temat

#21 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika rolnicza, motocykle, motoryzacja,

Napisany 09 styczeń 2012 - 20:05

Jak zwiększyć moc w JX 60 kolego 60 km przy jakiej maszynie masz zapas? no może przy rozsiewaczu 600l i siewniku 2,5m już przy agregacie uprawowym 2,1 przy wzniesieniach to troche zamało a ty mówisz o zapasie :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak zwiększyć moc w JX 60 Dzisiaj, 09:43
  •  

#22 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 20:15

Jak zwiększyć moc w JX 60 GrzegorzJX60-śruba pod kołpakiem znajduje się w prostej linii do blachy trzymającej linki,z tyłu przelewu,wyżej rozdzielacza na wtryski,nawet jest przy niej wypust z otworkiem na plombę.w tym przypadku kołpak jest plombą.

jak jeszcze nie będziesz mógł znaleźć to daj znać-jakieś zdjęcie się zrobi.

#23 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 20:30

po co ci ta moc? zwiększysz moc i podwoisz spalanie, najel paliw typu werwa lub stosuj dodatki do paliwa podnoszące liczbę oktanową

sorry liczba cetanowa, w moim pomaga, mogę pracować o 1 bieg wyżej zaleje zwykłe już nie to samo
w jakich konkretnie maszynach brakuje tej mocy?

#24 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 09 styczeń 2012 - 20:47

kolego 60 km przy jakiej maszynie masz zapas? no może przy rozsiewaczu 600l i siewniku 2,5m już przy agregacie uprawowym 2,1 przy wzniesieniach to troche zamało a ty mówisz o zapasie :D

Trzeba dobierać ciągnik do maszyn, lub maszyny do ciągnika, bo inaczej to i 200 KM może brakować koników.

#25 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika rolnicza, motocykle, motoryzacja,

Napisany 09 styczeń 2012 - 20:55

Jak zwiększyć moc w JX 60 kolego zgadzam sie z tobą w 100% .
ale powiedz mi jaki jest sens płacić za model mocniejszy o 12 km 8 tys. netto jeżeli ty możęsz to wykonać za 1tys. zł :lol:

#26 Share GrzegorzJX60

GrzegorzJX60

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 20:56

Jak zwiększyć moc w JX 60 tak tez wlasnie myslałem ze to ta sruba,problem był ze zdjeciem tego zabezpieczenia.Dzisiaj wlasnie to zrobilem,wkrecilem pół obrotu i juz jest efekt.Z przyczepą ktora wazy 3tony plus ladowacz czolowy z lyzką 1tona czyli troche ponad 4tony ,jedzie sie tak jak kiedys ciagną bym sleze 1000 litry.Wiesmag dzieki za dobrą dorade.Innym uzytkownikom jx60 tez polecam ,jest roznica. Po podkręceniu o pol obrotu dymu jak nie bylo tak niema. Pozdrawiam!!!

#27 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 21:35

Jak zwiększyć moc w JX 60 ale już normy TIER 2 spełniać nie będziesz,co najwyżej 1-te silniki właśnie zostały zubożone o dawkę ze względu na normy-puki nie ma dymu to wszystko będzie ok.
cieszę się że mogłem ci pomóc.

czytając temat mam wrażenie że niektórzy nie rozumieją do końca jak osiąga się coraz ostrzejsze normy w najprostszy sposób-dużo firm robiło identycznie-fanom zetora radzę prześledzić modele i wartości pojemności.

#28 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 21:51

Jak zwiększyć moc w JX 60 tylko kolego na oko to chłop w szpitalu umarł i tak może być też ze silnikiem pozdrawiam

#29 Share GrzegorzJX60

GrzegorzJX60

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 21:58

Jak zwiększyć moc w JX 60 kolego ysy a myślisz ze serwis nie na oko to robi,tak samo tylko ze jak przyjada to(800) nie twoje

Edytowany przez milanreal1, 09 styczeń 2012 - 22:58.
cytowanie poprzedniego posta

#30 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 22:02

Jak zwiększyć moc w JX 60 to są firmy z hamowniami tak jak pisałem prędzej a jak przesadzisz z mocą to remont będzie kosztować 800

Edytowany przez milanreal1, 09 styczeń 2012 - 22:56.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 22:13

Jak zwiększyć moc w JX 60 @ysy-nie pierwszy to robiłem-robiono to zanim te modele ciągnika wyszły,bo te silniki były dużo wcześniej o znacznie większej mocy.
zwiększając dawkę zwiększysz moc(oczywiście nie do przesady)-co za tym idzie spalanie będzie mniejsze na wykonaną robotę.

gram na kilowatogodzinę będzie mniej.

#32 Share GrzegorzJX60

GrzegorzJX60

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 22:13

Jak zwiększyć moc w JX 60 z tego co wiem to za podkrecenie nikt gwarancji nie daje,dzwonilem do gorna to kazali mi isc do pompiarza,albo oni by podjechali wlasnie za te 800.ja zaryzykowałem sam na swoja odpowiedzialnosc oni to samo by zrobili nie odpowiadając za nic

#33 Share HORTUS

HORTUS

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 22:15

Jak zwiększyć moc w JX 60 Pozwolicie że lekko podsumuję temat.
Nie kazdy korzysta z dotacji na zakup ciagników i nie dla każdego dodatkowe 8-10 tys za odrobine mocniejszy ciągnik jest drobnym wydatkiem. Tym bardziej że jak wcześniej zauważono ciągniki JX60 i 70 rzeczywiście niczym się nie różnią. Ten sam silnik, ta sama skrzynia, mosty itd. Tylko ta moc o 13 KM większa. Dla producentów dużo łatwiej jest zrożnicować moc dla tych samych ciągników niż wyprodukować inny model maszyny. Na jednym zarabiają więcej na drugim mniej.
Nie jestem serwisantem tylko użytkownikiem JX60, w marcu kończy mi się gwarancja i najprawdopodobniej zaproszę kogoś z hamownią do podniesienia mocy.
Też przerabiałem ten temat i nie znalazłem na forum nikogo, kto dokonywałby samodzielnie takich zmian i zechciałby się swoimi doświadczeniami podzielić. A szkoda bo taką wiedzą należy się dzielić a nie nabijać kasę koncernom np. CNH.
Co do silnika, to proszę zauważyć iż w innych maszynach posiada on moc 88KM np. w ciągnikach Class. więc podniesienie jej z 60 KM na jakieś 70-80 mu nie zaszkodzi.
Swoją drogą to żenada, by taki duży i poważny producent sprzedawał taki ciagnik z tak niską mocą i momentem obrotowym. Przecież tym ciągnikiem to trzeba "z rozpędu w pole wjeżdżać".

#34 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 22:26

Jak zwiększyć moc w JX 60 koledzy do następnego modelu ż tej samej seri bez większego ryzyka ale jeśli przesadzisz i zwiększysz 30 km to jest 50 % a nik na oko niewiele podkręcił to powtarzam jakie tego bedą skutki może nie za 200godzin a za 1000 i co zaś

O czym Ty piszesz wogóle

Edytowany przez milanreal1, 09 styczeń 2012 - 23:00.

#35 Share GrzegorzJX60

GrzegorzJX60

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 22:32

Jak zwiększyć moc w JX 60 koledzy czy ktos wie jak wygląda taka mobilna hamownia ciągników rolniczych bo z tego co pisza na innych forach to podobno przyjerzdzają podkręcaja dawke i zapieraja sie o pierwszego lepszego krzaka

#36 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 22:33

Jak zwiększyć moc w JX 60 @HORTUS-mówisz że nikt tego nie robił-mylisz się-już dawno to zrobiłem w TD80-a czemu nie mówiłem wcześniej,nie znalazłem nikogo kto by o to pytał,z drugiej strony nie ma co się chwalić-czytałeś temat i jakie są wypowiedzi-mało kto będzie próbował zrozumieć-większość woli się pośmiać.co może nie mam racji?

a hamownie takie przewoźne są do ciągników-mierzy się moc na WOM-lecz kto to robi,nie mam zielonego pojęcia-bo to się nie zmieści w tysiącu.

@ysy-o 50% nie zwiększysz-paliwo się nie spali i wyrzuci kominem-jak z dawką przesadzisz to zamiast zwiększyć moc nawet go osłabisz-granica to pojawienie się dymienia,i wtedy ciut cofasz.
a czy on będzie miał 70 czy 73 konie-kto by się przejmował.

Edytowany przez wiesmag, 09 styczeń 2012 - 22:45.

#37 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 22:47

Jak zwiększyć moc w JX 60 na przykład http://www.traktormo...omiar_mocy.html
http://www.traktormo...prasa/rpt_2.pdf

Edytowany przez milanreal1, 09 styczeń 2012 - 22:57.

#38 Share HORTUS

HORTUS

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 08:34

Jak zwiększyć moc w JX 60 Ten gość z twojego pierwszego linku to podobno dobry fachowiec. Czytałem na jakimś forum wypowiedź zadowolonego klienta.

Do Moderatora lub innych osób
Podczas pisania odpowiedzi na forum, po wciśnięciu przycisku "odpowiedz" zostaję od kilku dni przekierowny na inne strony, program antywirusowy rozłącza połaczenie podając dane jakiegoś trojana.
Następnie muszę się ponownie zalogować i później jest wszystko OK. Jednym słowem na forum mamy jakiegoś niebezpiecznego wirusa.

#39 Share walkol

walkol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, dobra muzyka,internet 24h

Napisany 10 styczeń 2012 - 11:41

Jak zwiększyć moc w JX 60 Z tym wirusem ja tez mam do czynienia-cos się wyświetla aby opuścić tą stronę gdyż jest wirus i może uszkodzić komputer a wracając do tematu;
Ja wcześniej w dziale "ciągniki-tematy ogólne-jak zwiększyć moc w ciągniku" otworzyłem taki temat i jakoś nie było zainteresowania a tu widze jednak jest, w moim przypadku jestem zdecydowany w NHT5040 podciągnąć do około 100km
Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share krzycho9711

krzycho9711

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 17:32

Jak zwiększyć moc w JX 60 Trzeba wiedzieć że modele T5050 97KM i T5060 106KM mają mocniejsze sprzęgła , półosie i przekładnie planetarne też są masywniejsze niż w T5040 to takie podstawowe różnice.Wiec silnikowi nic się nie stanie ale przeniesienie napędu jest ciut delikatniejsze niż w wyższych modelach. W tym ciągniku trzeba ostrożnie z podwyższaniem mocy.

Po namyśle doszłem do wnisku że mocniejsze półosie i ogólnie tylny most jest solidniejszy ponieważ w tych ciągnikach udzwig podnośnika jest większy o tone. Więc pozostaje kwestia sprzęgła.

Edytowany przez krzycho9711, 10 styczeń 2012 - 17:42.

Dodaj odpowiedź