Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy ok 90km ale od kogo?

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Yogurt

Yogurt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 21:40

Nowy ok 90km ale od kogo? Witam wszystkich.

"Problem" jak w temacie. Na wiosnę planujemy kupić ciągnik w granicach 90km (dobry i tani ;) ) Ale im bardziej zagłębiamy się w temat sprzętu tym zakup staje się większym dylematem. Ciągnik będzie wykorzystywany głównie w "lekkich" pracach polowych takich jak siew zbóż, wysiew nawozów, oprysk czy od czasu do czasu zostanie zaprzęgnięty do agregatu 2.6m ewentualnie prace łąkowe. Okazyjnie (zwożenie balotów słomy w sezonie itp) będzie do niego zapinany ładowacz. Problem wyboru w zasadzie jest tylko między marką. Najbardziej jesteśmy nastawieni na koncern Lamborghini, Same, Deutz-Fahr głównie z tego wzgędu, że mamy już trzy ciągniki z tego koncernu opis sprzętu (ale już najwyższy czas na zmiany). I tak to co nas zainteresowało:
Lamborghini R3 evo 85
Same Explorer3 85
Deutz-Fahr AgroFarm 410
Kubota m8540 (to nie dawno "wygrzebałem" i proszę w ty miejscu o wasze opinie)
Case JX 95 Lub JXU 95 (za akcentem na tego drugiego) tylko cena trochę odstrasza.
mnie osobiście zaintryguje jeszcze McCormick, Massey Ferguson i Valtra ale marek kompletnie nie znam i widziałem tylko na parkingu w Minikowie i przejazdem we Francji..
Informacji zbyt wielu na temat tych wszystkich modeli nie znalazłem o prócz tego co już w folderach podsunęli dealerzy i sami producenci.. a chciałbym wiedzieć jak wygląda ich spalanie, awaryjność (przypomnę, że ciągnik będzie sporo robił i nie będzie go czym zastąpić), o ceny serwisów nie pytam bo to każdy dealer w zasadzie ustala indywidualnie i w zależności od regionów.. ale przede wszystkim chciałbym się dowiedzieć co Wy użytkownicy sprzętu rolniczego wszelkiej maści myślicie o tych ciągnikach? I czy możecie coś poradzić, uzupełnić wiedzę folderową?

John Deere, Claas czy Fendt odpadają bo mnie na nie nie stać (nie mam na myśli tylko zakupu).. Belarus, Ursus, MTZ, Jumz, Zetor, czy ostatni wynalazek Polmot mnie nie interesują. Nie chce kupować dodatkowej paczki podkładek i wiaderka czy wynająć pokoju serwisantowi...

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowy ok 90km ale od kogo? Dzisiaj, 23:46
  •  

#2 Share skrzynia662

skrzynia662

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo
    mechanik

Napisany 07 styczeń 2012 - 21:48

Nowy ok 90km ale od kogo? muj wujek własnie zamówił kubote m8540 z przednim tuzem i wom za 230 tyś bruto za 3 miesiące bedzie u niegoi nawet fajny ciagnik ale dla mnie za mały gabarytowo i mała masa zastanów sie nad Deutz-Fahr AgroFarm 410 owinien być to dobry wybur ;)

#3 Share kamilsame1

kamilsame1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 22:06

Nowy ok 90km ale od kogo? Jeśli mas juz tyle ciagników z SDF to nie masz co sie zastanawiać,Sam posiadam Same Explorera3 85 i w prasie spala 5,5-6l wiec oszczedny ciagnik. A w dzsiejszych czasach trzeba głównie sie kierowac spalniem,bo każdy wie jakie są ceny ropy.Takie prace jakie wymieniłes to mysle ze ten ciagnik bedzie sie nadawał jak najbardziej :D

#4 Share lamborghiniR3

lamborghiniR3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 22:44

Nowy ok 90km ale od kogo? Ja mam własnie lambo R3 i mi sie jak narazie sprawuje dobrze :) nie wiele moge powiedziec jak narazie bo ma dopiero 300mtg , ale fajny sprzecik i ekonomiczny :)pozdrawiam:)

#5 Share gadek5228

gadek5228

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Ogólnie rolnictwo :D Nagrywanie i montaż filmów na YT. Rolnictwo jest moją pasją,którą chcę ciągle rozwijać ;) Strona Agrofoto.pl pozwala mi na to. Dziękuję:)

Napisany 07 styczeń 2012 - 22:53

Nowy ok 90km ale od kogo? Deutz-Fahr AgroFarm 410 powinien być odpowiedni.Cena to coś ok.180 tys.Wujek ma Agrofarma 430 i po przepracowaniu pełnego sezonu jest w pełni zadowolony :D

Edytowany przez gadek5228, 07 styczeń 2012 - 23:00.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share podcepiomy

podcepiomy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 23:13

Nowy ok 90km ale od kogo? Ja mam Lamborghini R3 85 gs i ma zrobione około 2400 mtg i ciągnik warty polecenia :lol:

#7 Share Yogurt

Yogurt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 21:08

Nowy ok 90km ale od kogo?

Ja mam Lamborghini R3 85 gs i ma zrobione około 2400 mtg i ciągnik warty polecenia :lol:

Skoro masz już zrobione 2400mtg to możesz już chyba troszkę powiedzieć na temat samej maszyny ;) ? Może na początek (popraw mnie jeśli się mylę) jest to wersja z elektronicznym inwersorem i skrzynią 24/24 z dwoma półbiegami i manualnym sterowaniem T.U.Z.? Jak sprawują się półbiegi? Nie szarpie pod obciążeniem i do czego jest ten trzeci guzik :blink: ? nie ma problemu z cięższym sprzętem? mamy opryskiwacz Perkoz 1200l z belką hydrauliczną i rozsiewacz 1000L i zastanawiamy się czy ciągnik 3700kg na pewno wystarczy..

#8 Share podcepiomy

podcepiomy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 12:15

Nowy ok 90km ale od kogo? Skrzynia 40x40 trzeci guzik to sprzęgło z obciążnikami da sobie radę półbiegi nie szarpią. Sam pewnie kupie Lamborghini tylko że R6 125 dcr lub R6 130 :D

Skrzynia 40x40 trzeci guzik to sprzęgło z obciążnikami da sobie radę półbiegi nie szarpią. Sam pewnie kupie Lamborghini tylko że R6 125 dcr lub R6 130 :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 22:17

Nowy ok 90km ale od kogo? Lambo, Same i Deutz to to samo więc który byś nie wybrał praktycznie różnią się tylko kolorem i delikatnie wyglądem. Nie wypowiem się szczegółowo na ich temat bo styczności z nimi za bardzo nie miałem. Przemawia za nimi to, że już posiadasz konie z tej stajni i chyba nie narzekasz wiec myślę, że nie powinieneś się rozczarować przy zakupie kolejnego. Case JX jak i NH TD odradzam. Przepraszam jeśli urażę użytkowników tych ciągników ale osobiście maiłem z nimi trochę styczności u znajomych i choć kuszą prostotą czyli łatwością obsługi oraz ceną to jednak są jak dla mnie zbyt lekkie. Odczułem straszne jak dla mnie skakanie ciągnika podczas transportu jak i jazdy solo po nierównej drodze, po równej nic nie zauważyłem. Gdyby jednak nie te minusy to oba modele bardzo fajne i dlatego polecam ich większe odpowiedniki. Nie jeździłem JXU ani T5000 ale te ciągniki polecam ze względu na dobre opinię o współpracę z turem jak i parametry. Są to już większe maszyny i cięższe więc powinny lepiej się sprawdzać niż ich mniejsi bracia. wiadomo cena będzie też większa ale jestem tego zdania, że czasem lepiej wszystko przeliczyć i jeśli warto to dołożyć a do ciągników warto dołożyć bo one będą nam długo służyć a przynajmniej powinny. :)
MF jest dobrą marką, jeśli do tura to właśnie MF wprowadził nową serię 5400 ze ściętą maską co ułatwia pracę z ładowaczem, niestety z tego co wiem ten model do tanich nie należy.

Dodaj odpowiedź