miko

Traktor współpracujący z Sipmą Z-224

Polecane posty

miko    0

Jestem ciekawy jakimi traktorami współpracujecie z prasą Z-224 i pochodnymi. Przy okazji zobaczymy jaki największy traktor został do niej podpięty. Ja kiedyś widziałem tą prasę z zetorem forterrą :) Na co dzień moja prasa chodzi z Zetorem 7711.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesin    1

u mnie zawsze ta prasa chodzi z c-360 i jest w sam raz do niej :) a kiedyś widziałem gościa co jeździł z tą pasą ursusem 914

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

najczesciej ursus c 330 :) idealnie zgrany zestaw :) innym ciagnikiem to juz nie to :) ciapusiowi moge polozyc noge na gaz do oporu a innym to by prase rozwalilo :) i slychac tylko tatata :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

osobiście nie mam Sipmy ale swoją prasę podpinam pod U 3512

U nas sipmy najczęściej chodzą z U 28/3512,255 360, Zetorami 5211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

Ja jak miałem Z-224 to ciągał ją U3512.


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
Ja jak miałem Z-224 to ciągał ją U3512.

Według mnie te ciągniki są najlepsze do pras bo mają dobry układ biegów i są zwinne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

U mnie wspomniana Sipma pracowala z Zetorem 5211 jak dla mnie to byl swietny zestaw :) no nie liczac braku przeciw wagi na tloku :)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

U mnie jak była to chodziła z 330 tylko dwa razy 80 ją ciągała hehe a tak to caly czas ciapuś i doskonale sobie radził tylko, że troche za lekki do niej i "buja" nim a po mojemu Zetorek 5211 jest idealnym do niej bo nie dużo spali i komfort w miare dobry.


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

przeważnie to 330 lub 360. wodziałem też same rollera60. największy ciągnik jaki widziałem z ta prasa to MF3075

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

U mnie zawsze chodziła z MF'em 255, ale w tym roku coś mnie tkęło żeby pracować 4514...

Mój sąsiad (użytkujemy razem tę samą Z-224, nick na AF- michal4514) też prasuje 4514. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

U mnie rzadko kto podpina prase do małych ciągników, przeważnie sipmy chodzą z mtz, pronarami, wiadomo lepszy komfort, wałek na 1000, niskie obroty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

moim zdaniem to C-360 minimum a taki zetorek 7211 z oddzielnym sprzęgłem WOM i zwrotnością je super a ja to i 130km Valtrę podpinam a np taki zetor 8045 to z zępem załączania WOM-u odpada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzyku123456    0

U mnie chodzi z C-360

W instrukcji obsługi pisze że minimum mocy jakią potrzebuje ta prasa to 40 kucyków:)


3 marca 2010r. ------->> 3 lata na AgroFoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

dla mnie ta prasa najlepiej pasuje z URSUSEM 2812. mało spali, szybki i skretny.


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek4x4    30

U mnie ta prasa chodziła już ze wszystkimi c-330, c-360, 3512, roller 70, ale najczęściej z 3512 wg mnie jest najlepszy do tej roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bbolas    2

u mnie chodzi na codzien z c-360 4 garowy i jest dla mnie bardzo dobra, zwina moze troche duzo pali ale jest ogólnie dobra.330 troche za słabe jesli chodzi zeby dobrze podkrecic stopien sprasowania.ogólnie prasa ma przeciw wage i powiena miec okolo 30-35 KM.jesli powimma miec dobry stopien sprasowania to 360 ma dobrze sobie radzi.miałem kiedys podczepiona pod prase MTZ 82.lepiej wychodził w spalaniu bo przy obrotach 1000 na wałku to góra 1500 na silniku to prasa mniała dosyc czyli spalanie lepsze ale jak jezdziłem to ogólnie zwrotnosc na polui jest kiepska.Jak jest pierwszy pokos od np. rowu to jedzie sie od drugiej strony i 2 pokos normalnie i 360 belki sie lekko omnie po lekkim manewrze a mtz to jest ciezko.trzeba dobrze kierownica majdac zeby nie rozjechac belke.ogólnie najbardziej popularny ciagnik to 360 albo troche oszczedniejszy to 3-p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keram7719    1

U mnie kiedyś chodziła z UC330 ale to była masakra (prasa bez przeciw wagi) szczególnie pod górkę i jak było trzeba pogonić.

Teraz z Zetorem 7245. I to jest ok zestaw, bo zetor ma wyłączany WOM na drugim stopniu ręcznie wiec na uwrociach można mocno skrecać (z wyłączonym wałkiem) w obie strony bez koniecznosci stawania, a do tego napęd 4x4 przydaje się jak ciągam przyczepy za prasą na wzniesieniach.

Wadą tego zestawu jest zwrotność, ale parę lat praktyki i mogę sie pochwalić, że dobrze sobie radzę.... :-)


No to się narobiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

u mnie Chodziła prasy najpierw z MF255 potem z Zetorem 8011 a potem troszkie z Zetorem Proxima 8441\ Najgorzej było z MF 255 ale jakoś dawał rade z pozostałymi szło dobrze nawet idealnie


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja jeżdżę 3512 i to jest MAX moc do tej prasy (i tak prasa nie wytrzymuje). Sporadyczne przypinałem do ciapka i też dawał rade. W opolicy jest jeszcze jeden taki zestaw (600m odemnie). Inni zakładają przeważnie 360.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
and    1

latem pracuję na zestawie U 4011+z-224 i gdyby nie to, że teraz trochę przygłuchy jestem, to nie miałbym zupełnie na co narzekać- chodzi jak burza, na owsianej z przyczepą na 2 szybkiej, coś niepospolitego ;)


can do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj