miko

Traktor współpracujący z Sipmą Z-224

Polecane posty

rafal88    13

U mnie w prasie chodzil mf 255 i zdarzalo sie czasem ze zgasl :huh: w zeszlym roku w zniwa jeden dzien chodzil 3070 i prasowalo sie fajnie, ale na malych dzialkach byla zabawa z wykrecaniem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin5657    0

po cociągnąć sipme z-224 jakiś ciszkiem traktorem np ursusem c-385

jak można zaczepić ursusa c-330 mocy wystarcza i mało co spali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz2507    21

uwierz mi, ale jezdzic caly dzien c330 +z224 nie chcialbys...optymalna dla tej prasy jest 60, fergusson tez daje rade, ursuski pokroju 3512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naspin    0

Chyba tylko Ci co nigdy nie prasowali z224 gadają bajki ze c330 jest do tej prasy. Chłopy! chyba sie rozumem z koniem zamieniliście

 

Kolego, tylko bez takich porównań !!!!!!

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Chyba tylko Ci co nigdy nie prasowali z224 gadają bajki ze c330 jest do tej prasy.

 

U siebie to można się bawić i 330- tką, ale jak by tak dał jej dobrze po garach to byśmy widzieli, czy była by do tej prasy. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

U nas gość c 330 i mf 235 śmiga cały czas i nie narzeka że się z koniem na rozum zamienił i nie może się wyrobić w żniwa bo tyle ma roboty a drugi musiał zetora 7211 kupić bo mf 255 nie dawał rady ale jak ktoś dusi ciągnik na 1200-1400 obrotów to jeździ jak z jajem i nie ma roboty. :D Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

u mnie z224 jezdzi z ursusem 912. Obroty ok1600-1700, lub WOM na 1000 i wtedy ok 1000-1100. W tym roku ok 50ha zrobila w przyszłym pewnie wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAti21    3

U nas gość c 330 i mf 235 śmiga cały czas i nie narzeka że się z koniem na rozum zamienił i nie może się wyrobić w żniwa bo tyle ma roboty a drugi musiał zetora 7211 kupić bo mf 255 nie dawał rady ale jak ktoś dusi ciągnik na 1200-1400 obrotów to jeździ jak z jajem i nie ma roboty. :D Pozdrawiam

 

 

 

 

U mnie 3512 na gazie ręcznym jest ustawiony w prasowaniu na 1400 i jakoś nigdy nie odczuwam aby mu było ciężko , choćby nie wiem co ale ta prasa nie jest go w stanie zdusić jak ktoś ma cokolwiek oleju w głowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Chyba nigdy nie prasowałeś siana takiego gęstego, wysokiego. Spróbuj poprasować mozgę trzcinowatą, stanie w momencie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2701    2

Wystarczy źle dostosować prędkość do pokosu i we wszystkim zdusisz żaden problem-chyba że prasujesz ciągnikiem o mocy 100KM wtedy rozwalisz prasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAti21    3

Chyba nigdy nie prasowałeś siana takiego gęstego, wysokiego. Spróbuj poprasować mozgę trzcinowatą, stanie w momencie.

 

 

 

no to dajesz wyższe obroty, wolniejszy bieg i idze, nic skomplikowanego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

dopasuj bieg do prędkości maszyny jak nie daje rady i trzymasz na sprzęgle to o jeden niżej to logiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Nie da się określić jednoznacznie biegu podczas prasowania. Trzeba tak jeździć aby nagarniacz nie pracował na pusto. Z doświadczenia wiem, że czasami w C-360 IV polowa to za dużo a bywa i tak, że III szosowa to za mało. Nie ma czegoś takiego, że takim ciągnikiem prasuje się takim biegiem.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj