Skocz do zawartości

Zdjęcie

New Holland TD5050 vs T5050

37 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawelek47

pawelek47

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 14:06

New Holland TD5050 vs T5050 Witam! Jestem nowym użytkowniekiem na tym forum,choć przeczytałem z 70%tematów tu założonych. Posiadam 25h, głównie użytki zielone w tym 3h kukurydzy. Do tej pory radziliśmy sobie ursusem 330,niestety z biegiem czasu okazał się niewystarczalny.Planuje wraz z ojcem gdyż On jeszcze dowodzi:)zakup nowego traktora o mocy 80-100KM. Nie ukrywam że jest to dla nas bardzo duże przedsięwzięcie gdyż jest to zakup a przynajmniej byśmy tego chcieli na kilkanaście a może nawet kilkadziesiąt lat.Naszym priorytetem przy wyborze traktora jest bezawaryjność i niskie koszty eksploatacji.Traktor będzie pracował przy turze(bele)troche w transporcie około 2tys.kilometrów rocznie,przy kukurydzy(zwieść,poorać,itp.wywóz obornika,koszenie traw,belowanie.itp tak ogólnie do wszystkiego po trochu. Po odwiedzeniu kilku dilerów,opiniach wielu ludzi i prześledzeniu tego właśnie forum.Zdecydowaliśmy się na dwie opcjie TD5050 i T5050???ten drugi jest sporo droższy ale jak mówiłem jakość i bezawaryjność ponad cene.Dlatego bardzo prosze was o porade jak jesteście posiadaczami takich traktorów.Czy są oszczędne,awaryjne,czy macie z nimi jakieś problemy.Czy możecie je porównać?Za wszystki wypowiedzi z góry dziękuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
New Holland TD5050 vs T5050 Dzisiaj, 13:46
  •  

#2 Share ursusy

ursusy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo mechanictwo

Napisany 07 styczeń 2012 - 15:10

New Holland TD5050 vs T5050 Jeżeli ma pracować z turem to ja ci proponuję t5050. Ponieważ ma rewers elektrohydrauliczny, jest wygodny dobrze się nim manewruje, niski jak na swoje gabaryty.
Powered By NEW HOLLAND
Ursus: Polubisz każdą drogę

Podlasie

#3 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 15:22

New Holland TD5050 vs T5050 Tak jak napisałeś to tylko seria T. Niedawno kolega sprzedał 5-6 letniego TD i kupił nowego T. Jest trochę u nas TD ale ludzie nie są specjalnie zadowoleni ze względu na awaryjność z jeden zapalił się. Po drugie rewers w T jest super i nie trzeba używać nożnego sprzęgła, i przy zmianie kierunku jazdy też. A to bardzo ważne przy turze. 2 tyś km to jest około 200 MTH, tak jest u mnie.

#4 Share roter

roter

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 15:37

New Holland TD5050 vs T5050 Jeżeli potrzebujesz ciagnika nowoczesnego, z konkretnym wyposażeniem, z rewelacyjnym skrętem, do Tura, niezawodnego to jeśli Cię stać - bierz serię T bez zastanowienia.Ile osób znam którzy go mają to każdy zadowolony.

Jeśli ograniczają Cię finanse to pozostaje Ci TD5050 ponieważ i tak nic lepszego z tego co się orientję na rynku nie znajdziesz w tych pieniądzach. Najlepiej oba ciągniki zobacz na żywo w jednym czasie i porównaj.

Pozatym przy zakupie ciągnika zwracaj uwagę na serwis - w razie jakich kolwiek problemów mawet najdrobniejszych to serwis jest dla Ciebie najwazniejszy a nie marka.

Edytowany przez roter, 07 styczeń 2012 - 15:37.

#5 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 16:38

New Holland TD5050 vs T5050 Ja mam podobny dylemat ale jeszcze miedzy innymi markami. U mnie konkuruje
Zetor Proxima Plus z Proximą Power
New Holland TD z T
U mnie wygrywa na razie Zetor ale nie wiadomo jeszcze jaka wersja.
Ja powiem ci tak TD jest bardzo prostym ciągnikiem bez elektroniki podobno można już wsadzić do niego mokre sprzęgło ale to nowość wiec nie wiadomo jak będzie ono się spisywało brak też biegów pod obciążeniem.
T to już wyższa półka biegi pod obciążeniem rewers elektro hydrauliczny więcej elektroniki krótko mówiąc wersja idealna do tura.
Jak chcesz się czegoś dowiedzieć np o Zetorach to pisz na GG.

#6 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 16:46

New Holland TD5050 vs T5050 Jeśli masz tylko kasę to wybór prosty seria T5000

#7 Share Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 17:22

New Holland TD5050 vs T5050 Seria TD też ma rewers taki jak w serii T.

#8 Share jaskier

jaskier

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 17:26

New Holland TD5050 vs T5050 Tak ja koledzy wyżej napisali bierz tylko serie T. Jeżeli cię nie stac na t5050, to rozejrzy się za mniejszymi modelami t5040 i t5030.Za bardzo nie odbiegają od większego brata i jest możliwośc podkręcenia - serwis NH stosuje taki zabieg.

#9 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 17:27

New Holland TD5050 vs T5050 Raczej nie bo w TD jest skrzynia 12x12 a w T5 24x24 z biegami pod obciążeniem, a że mają mokre sprzęgło i rewers elektro. to się mogę zgodzić

#10 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 07 styczeń 2012 - 17:32

New Holland TD5050 vs T5050

...
Posiadam 25h,
...
Do tej pory radziliśmy sobie ursusem 330,...

T5050 na 25ha? Rozumiem że kupujesz z PROW/MGR bo z własnej kasy to raczej chyba nie.
Patrzałeś na odpowiednik w CASE JXU?
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share pawelek47

pawelek47

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 17:58

New Holland TD5050 vs T5050 Tak radziliśmy sobie tym ursusem. Poprostu niebyło potrzeby inwestowania w gospodarstwo,,no ale sytuacja się zmieniła.a usługi belowania i większe prace wykonywał sąsiad.także tak sprawa wygląda.

#12 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 07 styczeń 2012 - 21:12

New Holland TD5050 vs T5050 Nie no, najważniejsze to się rozwijać tylko czy wiesz ile kosztuje ten ciągnik i czy jest realne że go spłacisz.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#13 Share Artureczek001

Artureczek001

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 21:35

New Holland TD5050 vs T5050 ja mam nie wiele wiecej bo ponad 30 ha i biore T5060 i sadze ze go dam rade spłacic tak wiec kolega przy 25 ha da rade spłacic T5050 bo to jednak jest juz znaczny obrot gotowki w szczegolnosci ze kolega zapewne a krowy lub opas i stad te liczne uzytki a C330 to jednak miał co robic przy tylu hektarach emerytura dla niego wskazana:):)

#14 Share pawelek47

pawelek47

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 21:37

New Holland TD5050 vs T5050 tak 182tys brutto.U najbliższego dealera.Jakbym zastanawiał sie czy stać mnie na taki traktor czy nie to założył bym taki temat,a założyłem inny...

#15 Share Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 22:44

New Holland TD5050 vs T5050 Chyba swój rozum ma i wie czym grozi nie płacenie rat, no chyba że ma naście lat i temat jak bajki Ezopa B) wyssane z palca.

#16 Share mariuszzajac

mariuszzajac

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 23:25

New Holland TD5050 vs T5050 Mam od pol roku td5050 i 480h, większość w turze i nie narzekam na brak rewersu eh i półbiegów pod obciążeniem. Nie twierdze, że td jest lepszy od T ale zależy kto co lubi. Przy układaniu bali na przyczepie i tak będziesz nogę miał na sprzęgle(jeśli wozisz daleko to muszą być elegancko poukładane) wiec jaki problem wrzucić ten rewers na sprzęgle. To samo na stercie. Rewers jest synchronizowany wiec nie zgrzyta. Co do awaryjności to na 480h oprócz usterki z którą borykam się od nowości to nic się nie zepsuło. Mianowicie chodzi mi o to, że za cenę T5050 masz TD5050+klima+pneumatyka+ładowacz z amortyzacją+krokodyl+chwytak do bel+łyżka

#17 Share pawelek47

pawelek47

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 09:04

New Holland TD5050 vs T5050 Rozumiem ze biorąc pod uwage cene to atrakcyjniejszy jest TD,ale dla mnie ważniejsza jest jego bezawaryjność niż cena.Poprostu inwestując takie pieniądze chce trwalszego traktora niż tak jak mówisz uborykać się od początku z jakimiś problemami.Mysle że zdecyduje się na wersje T biorę też pod uwagę troche mniejszego T5040 86KM,ale obawiam się ze zbiegiem czasu zas ta moc będzie niewystarczalna.

#18 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 09:57

New Holland TD5050 vs T5050 5040 powinno starczyć a jako model flagowy wyrwiesz go w dobrej cenie. A moc potem możesz zwiększyć.

#19 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 08 styczeń 2012 - 10:02

New Holland TD5050 vs T5050 O własnie ciekawy temat z dwojga przedstawionych tylko t 5000 jesli ma byc z turem Ja mialem taki sam dylemat i wybralem t 5040 Oczywiscie targowalem sie i z szerszymi oponami model z flagowym wypasem utargowalem na 153 tys brutto i tobie radze tez targowac sie ile wlezie.
Mysle ze ten ciagnik jest wart swojej ceny ma dobre wyposazenie, jakosc wykonania na przyzwoitym poziomie wiec nie ma sie co wiele zastanawiac tym bardziej ze one wychodza juz z produkcji, a T5 ktory jest jego nastepca bedzie drozszy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:nowoczesne rolnictwo maszyny, dziewczyny z sexy figurą ,bo z twarzy jestem tolerancyjny-grunt to figura

Napisany 08 styczeń 2012 - 10:06

New Holland TD5050 vs T5050 TD to przestarzała konstrukcja na słabych zwolnicach, jeśli już to T