Skocz do zawartości

Zdjęcie

Komputer? jaki ? i od czego ?

26 odpowiedzi na ten temat

#21 Share DestroyerX

DestroyerX

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 02:47

Komputer? jaki ? i od czego ? Zostaje mi sprzedaż jako uszkodzony

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Komputer? jaki ? i od czego ? Dzisiaj, 13:49
  •  

#22 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 01 marzec 2012 - 10:40

Komputer? jaki ? i od czego ? Ciekawi mnie skąd u Ciebie znalazł się taki sterownik, o którym nic nie wiesz skąd pochodzi ani jaka jest jego historia...

#23 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 20:59

Komputer? jaki ? i od czego ? 300zł za samo sprawdzenie to mało, można je wyrzucić w błoto gdy będzie skopcony, a gdy dobry to i tak wymaga kalibracji w maszynie to następne koszty...
Ostatnio u nas klient zażyczył sobie naprawę uszkodzonego sterownika airbag w saab 9-3 bo boi się o własne bezpieczeństwo, gdy podzwoniliśmy po firmach tym się zajmujących przyszła odpowiedź że naprawa sterownika kosztuje 4.500zł, a nowy 2.700zł.
Poza tym wątpie aby ktoś zatroskany o swojego drogiego traktorka pozwoli sobie wyjąć sterownik, włożyć ten, konfigurować, a następnie znów przekładać oryginalny i znów konfigurować...
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#24 Share DestroyerX

DestroyerX

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 00:06

Komputer? jaki ? i od czego ? Ok, dla kogoś kto może sobie pozwolić na wyrzucenie pieniędzy w ciemno to nie problem, sprawdzić taki sterownik albo wymienic czy naprawic czesci w aucie za grube sianko. Wiem że nikt mi tego nie sprawdzi za free, ale zalezalo mi na cięciu kosztów do minimum bo mam duzo innych wydatkow. Dlatego tez jezeli jest ktos zainteresowany zakupem w ciemno (jako uszkodzony) to mozna pisac PW

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 09:38

Komputer? jaki ? i od czego ? @bobytempelton trochę bzdury wypisujesz o tym sterowniku SRS. Jeżeli zadziałał jeden czujnik uderzenia w aucie to cały układ SRS kwalifikuje się do wymiany, czyli sterownik, wszystkie poduszki, napinacze pasów i czujniki. Nie wiem skąd taka cena za naprawę sterownika skoro jest to równoznaczne ze skasowaniem crash daty z pamięci sterownika a to kosztuje jakieś 200 PLN. Natomiast masz częściowo rację z podłączaniem sterownika BCU do innego ciągnika. Jego właściciel pewnie średnio będzie z tego zadowolony. Natomiast kalibrować trzeba tylko nowo podłączony sterownik. Po podłączeniu tego, który był wcześniej wszystko będzie działać jak działało wcześniej.

#26 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 19:37

Komputer? jaki ? i od czego ? Tak bzdury pisze, samochód był puknięty, blacharze pozmieniali wszystkie zniszczone elementy łącznie z poduszkami i czujnikami, sterownik był na wgrywaniu nowego programu, ale długo nie pochodził, właściciel zdecydował się na nowy ze względu na cene i bezpieczeństwo. Swoją drogą jeżeli chcesz takie rzeczy wykonywać za 200zł to mogę cię obsypać podobnymi sterownikami różnego typu...
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 17 marzec 2012 - 13:45

Komputer? jaki ? i od czego ? Chodziło mi o to skąd wzięli cenę 4500 zł za naprawę, skoro nowy kosztuje 2700 zł. A jak już wcześniej pisałem "naprawa" sprowadza się do wykasowania crash daty i czasem wymiany elektrolitów.