jaro606

Oleje w t-25.

Polecane posty

Ist    39
A jak jest po rozgrzaniu na hipolu? Nie słabnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavko360    0

Ja u siebie nie zauważyłem żeby słabł nieraz cały dzień się robiło i cały czas tak samo dźwigał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Do hydrauliki polecam hl46. W moim śmiga aż miło z turem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za_q    15

Ja na hipolu w 3p nie miałem problemów z podnośnikiem przez lata. Warunek - pompa, rozdzielacz i uszczelnienia siłownika nie zużyte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ist    39
Czyli albo gęsty przekładiowy hipol 6, albo gęsty typowo hydrauliczny. Skłaniam się bardziej ku hydraulicznemu ale czy Hydrol nie zrobi się jak woda w wysokiej temperaturze? Zna ktoś moze jakiś lepszy odpowiednik hydrolu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Po co gęsty? Ja mam od 4 lat hl46, zimą i latem się sprawdza. Pompa nie wyje, tur i podnośnik dobrze działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ist    39
Zdecydowałem że gęsty z tego względu że mam traumę do Superolu który po 4 godzinach pracy robi sie jak woda. W tym roku straciłem tyle nerwów na podnośnik że prawdopodobnie będę żył z 5 lat krócej. Po dolewce hipolu (nie wiem dokladnie jaki) na chwilę zrobiło się lepiej, ale po rozgrzaniu jest to samo. Może ten 46 jest dobry ale z niewiadomych przyczyn 68 jakoś bardziej mi podchodzi. W zimę nie robie ruskim nic, więc nie będzie problemu. Znalazłem jeszcze cos takiego jak L-HV 68 ("zapewnia pracę w szerokim zakresie temperatur z zachowaniem optymalnych własności lepkościowych...") ale "Zastosowanie Oleje hydrauliczne HYDROL L-HV przeznaczone są do stosowania w wysokoobciążonych układach napędu, wysokociśnieniowych pompach tłokowych stałego i zmiennego wydatku oraz pompach łopatkowych, gdzie wymagany jest wysoki poziom własności przeciwzużyciowych oleju, oraz w precyzyjnych układach sterowania hydraulicznego i systemach hydraulicznych, które wymagają małych zmian lepkości przy zmianach temperatury." Czy w T25 ten olej będzie działał? Podnośnik będzie wg książki pracował na maksymalnym obciążeniu czyli 600kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

W T25 każdy olej będzie działał, znam takich co przepalony leją do hydrauliki...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ist    39
Tym optymistycznym akcentem kończę poszukiwania. Zaleje L-HV 68 i zobaczymy jak się sprawdzi. Na wiosnę mam do obrobienia 7ha więc podnośnik dostanie ostro po d... Zdam relację jak sie sprawdzi. Dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Hl 100 jest dosyć gęstym olejem, ale są i gęstsze Hl ,a symboli już dokładnie nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ist    39
Zaleje 68, nie chciał bym też przegiąć z lepkością w drugą strone więc ten 68 będzie kompromisem pomiędzy 46 a 100. W głównej mierze chodzi o to żeby olej zachowywał swoje właściwości w wysokiej temperaturze. Na dość rzadkim superolu też podnosił dobrze dopóki się nie rozgrzał (prawdopodobnie przy zmianie gęstości superolu pod wpływem temperatury, przepuszczał już wyeksploatowany rozdzielacz). Według specyfikacji ten L-HV powinien zachować swoje właściwości przy wysokiej temperaturze. Dowiem się prawdopodobnie w tym miesiącu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Jest jeszcze hl 150. Superol rozgrzany jest jak woda. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ist    39
Nie będę przeginał, jeśli u Ciebie śmiga z turem na hl 46 (przypuszczam że tur nie obciąża hydrauliki tak mocno jak np cały dzień orki) to bardziej gęsty hv 68 powinien wytrzymać obciążenie. Jeśli to nie wystarczy to zaleje hv 100 tylko ciekawe co powie na to pompa. Wszystko się wyjaśni w tym miesiącu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297
Spokojnie wystarczy, hydrauliczny jest przeznaczony do pracy pod wysokim ciśnieniem i w temperaturze. A silnikowy pracuje w dużo mniejszym ciśnieniu dlatego tutaj się nie sprawdził.

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Pracuję z turem i tylnym podnośnikiem, hydrauliczny  służy do hydrauliki przez to go polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25a1    294
Koledzy mam pytanie, a nie chce zakładac nowego tematu.Czym wypłukac skrzynie biegów w T25.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelT25    8

Witam moje pytanie jest następujące mam zalany silnik we wladku olejem 15w50 i chciałbym zalać go teraz olejem 15w40 i chciałbym się dowiedzieć czy można czy pozostać przy takim jaki jest ? Dodam że ciągnik w ubiegłym roku miał robiony silnik 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid331    1

Nic się nie stanie jak zastosuje Turdus 15w/40 do silnika i pompy?Bo przeglądam i różne opinie są na ten temat.

Edytowano przez Dawid331

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
93karol    9

szukam olei do skrzyni i podnośnika t25. Ktore sie sprawdzaja? zaczałem czytac instrukcje ciagnika ale tam mocno przestarzałe informacje... w zwolnice to samo co w skrzynie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Do podnośnika zalej olej silnikowy, u siebie mam zalanego Turdusa

Do skrzyni i zwolnic Hipol 

Edytowano przez Mikua

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
93karol    9

hipol 4 tak ? na podnosnik myslalem nad jakims typowo hydrualicznym nie sprawdza sie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Tak

Możesz i typowo hydrauliczny, u mnie zalany jest silnikowy tak jak w oryginale i wszystko działa bez problemu, a co Ty szalejesz to już Twoja sprawa.

Możesz też zalać Lux'a i jeśli masz rozdzielacz i pompe w dobrym stanie to też będzie działać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
    • Przez pronarek
      mam pytanie jak zamontowac rozdzielacz hydrauliczny we władku i czy według was jest sens montowania masztu od widlaka na przód czy wytrzyma os itd.
      czekam na odpowiedzi mój tata mówi ze to spokojnie wypali.(i tak zaraz złożymy wniosek na tura do mtz ale jeszcze nie wiem jakiego wybrac)
    • Przez Tomaszzt25
      Witam!
      Przy jakiej temperaturze i obrotach docierać? 
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj