Skocz do zawartości

Zdjęcie

Oleje w t-25.

129 odpowiedzi na ten temat

#61 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 29 styczeń 2013 - 13:27

Oleje w t-25. W ciągnikach skrzynie pracują pod ekstremalnymi obciążeniami, nierzadko w kurzu i syfie, który czasem się przedostanie do środka np. przez odpowietrznik. Odbiegając od Władka, czasami olej jest używany do hydrauliki i ten też się zanieczyszcza (różne maszyny, drobiny brudu na złączkach). Niewymienianie oleju w skrzyni biegów ciągnika zabije ją.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Oleje w t-25. Dzisiaj, 19:34
  •  

#62 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 13:47

Oleje w t-25. W ciagnikach musi byc cos takiego. większość wpólpracuje w układzie Skrzynia-hydraulika to wszystko sie zużywa. Nie wyobrażam sobie skrzyni po 10tyś mth bez wymiany w takim johnie jak wyglądały by te kosze hydrauliczne, co z hydrauliką by sie działo.
Co do władka na razie jeździ na rzygach zwanych superolem ale po remoncie dostanie Euro Way do skrzyni też nowy olej przyjdzie nie wiem narazie jaki bo jeszcze jest oryginalny od nowości :D a hydraulika będzie zalana HL 46 jak w MTZ

Edytowany przez UrsusCzesio, 29 styczeń 2013 - 13:50.

Mój Wladimirec podbija świat

#63 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 29 styczeń 2013 - 22:47

Oleje w t-25.

Panie i panowie, nawiązując do oleju jaki zalać do skrzyni to powiem tak. Po remoncie skrzyni warto zalać ją olejem syntetycznym. Dlaczego? Otóż oleje syntetyczne mają to do siebie że się nigdy nie starzeją i nigdy nie ma potrzeby by je wymieniać, jak to ma miejsce w przypadku olei mineralnych. Współczesne samochody wszelkiego kalibru mają skrzynie zalane właśnie syntetykami i nawet w książce serwisowej nie znajdziemy wzmianki na temat okresu jego wymiany. Jest tylko napisane że dożywotnio. Tak jest w samochodach, ale w przypadku traktorów już nie, no bo jak to - oleje by się nie sprzedawały!
Ciekawe dlaczego producenci traktorów tego nie stosują? Ja osobiście myślę, że to jest zwykłe nabijanie kasy.

Myślę, że to nie do końca tak jest. Po pierwsze w skrzyniach biegów samochodów osobowych jest zalany specjalny olej do skrzyń biegów (nie wspominając o skrzyniach bezstopniowych). Olej ten charakteryzuje się przede wszystkim odpowiednio dobraną lepkością. Lepkość jest tak dobrana, albo inaczej - skrzynia jest tak zbudowana, aby działała poprawnie w całym zakresie temperatur. Po zalaniu niewłaściwego oleju mogą wystąpić problemy z przełączaniem biegów, a w skrzyniach bezstopniowych zły olej może doprowadzić do awarii skrzyni biegów. I rzeczywiście w nowoczesnych skrzyniach biegów nie przewiduje się wymiany oleju, co najwyżej dolewki. Sam kiedyś pytałem w serwisie o termin wymiany oleju w moim samochodzie i uzyskałem odpowiedź, że się nie przewiduje wymiany.
Wracając do traktorów. Na pewno stare skrzynie biegów nie są przystosowane do takich olejów, a nowe z różnych względów np. choćby dlatego, że olej do skrzyni jest jednocześnie olejem hydraulicznym nie mogą pracować na tym samym oleju przez cały okres życia traktora. Należy też pamiętać, że warunki pracy w skrzyniach biegów traktorów (obciążenia) są inne niż w samochodach osobowych.
I jeszcze jedno - nie jest prawdą, że oleje syntetyczne się nie starzeją. Starzeją się tyle, że nieco wolniej niż inne oleje. Olej to przede wszystkim dodatki uszlachetniające, a te z czasem ulegają degradacji. Więc można taki olej używać dłużej niż mineralny, ale nie wiecznie.

#64 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 30 styczeń 2013 - 14:13

Oleje w t-25. W starszych ciągnikach skrzynie nie mają synchro i olej się zanieczyszcza opiłkami, po dłuższym czasie olej czarnieje, łożyska dostają luzów, następnie wypadają z nich kulki i mamy po skrzyni .

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#65 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 luty 2013 - 21:27

Oleje w t-25. Jaki olej polecacie do skrzyni we Władku? Wiem że powinien być hipol, lecz występuje on w kilku rodzajach. Który byłby najlepszy?

#66 Share Potajtany

Potajtany

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 14 luty 2013 - 21:50

Oleje w t-25. Może nie na temat ale w sumie chodzi tez o smarowanie,
Jaki polecacie smar do smarowania sworzni wahacza, Wymieniając tulejki w przedniej belce dałem po dwie kalamitki na tulejkę,i teraz jakim smarem to smarować?Mam w domu jakiś ale on gdy jest gorąco zamienia się w olej, Z jakiej firmy jest dobry? czy może grafitowym smarowac? miedzianym?

Edytowany przez Potajtany, 14 luty 2013 - 21:50.

#67 Share pegaz1987

pegaz1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 15 luty 2013 - 12:10

Oleje w t-25. ja ładuje Łt 43 taki jak do łożysk. Najważniejsze żeby wogóle był. Drogi smar nie będzie na wieki

#68 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 16 luty 2013 - 23:00

Oleje w t-25. Daj litowy :) jeśli ŁT43 jest dla ciebie za słaby :). Na pewno nie nadaje się garfitowy.

#69 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 25 luty 2013 - 19:41

Oleje w t-25. Do tulejeki innych łożysk ślizgowych nie nadaje sie smar do łożysk tocznych, jest za gęsty. Takie doświadczenie w szkole. Jedna C-360 nasmarowana STP z dodatkiem oleju jeszcze druga ŁT to ta na STP kręciła prawie jak na wspomaganiu a na ŁT kiepsko.
Tak samo jak turduds dla ścisłości nie jest olejem do T25 dzisiaj byłem sie pytać o olej do niego ze Statoilu i wich katalogu do T25 jest chyba nie pamietam na 100% MultiWay 10W30.ale ręki sobie odciąć nie dam jak narazie jak kupie to podam czy ten na 100% czy inaczej sie zwał

#70 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 26 luty 2013 - 23:24

Oleje w t-25. Do smarowania tulejek zwrotnic ja stosuję "OMEGA 33" jest super, bo nawet w największych temperaturach nie wycieka. Jedyna wada to jego cena.

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 27 luty 2013 - 18:25

Oleje w t-25. Do skrzyni biegów właśnie zakupiłem
http://danrol-sklep....80W90-20L./1035
Chyba będzie lepszy od hipolu 15f?

#72 Share hacki

hacki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 27 luty 2013 - 20:42

Oleje w t-25. a co myslicie na temat mobila 15w40 delvac ?? bo mysle kupic taki do władka :rolleyes:

#73 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 27 luty 2013 - 21:33

Oleje w t-25. Jak cię stać.
Bogatemu nie zabronisz ;) :lol:

#74 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 28 luty 2013 - 22:17

Oleje w t-25.

a co myslicie na temat mobila 15w40 delvac ?? bo mysle kupic taki do władka :rolleyes:

To nie jest olej do niego. Z super olejów do niego to tak. Statoil MultiWay 10W30 lub Multi Farm 10W30 niemieckiego Alpine, jak chcesz to mozesz wlać Fuscha ja osobiście teraz kupiłem Multi Farm

#75 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 28 luty 2013 - 22:50

Oleje w t-25. To może byś wyjaśnił dlaczego właśnie te i to w dodatku o takiej lepkości.

#76 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 28 luty 2013 - 22:55

Oleje w t-25. Dlatego iż gdy byłem u znajomego w jego sklepie i poprosiłem o dobry olej do rusłana zapytał jaki więc powiedziałem że o T25 Wladimirca w tym katalogu nie było lecz był Belarus 250 czyli to samo i tam był podany taki olej do tego silnika. Bynajmniej taki olej rekomenduje Statoil. A ja kupiłem troche tańszy odpowiednik niemieckiego producenta. Z tego co mi wiadomo ten olej ma właściwości chłodzące. Z tego co wiem to Deutz Fahr rekomenduje ten olej do swoich ciagników chłodzonych powietrzem

Edytowany przez UrsusCzesio, 28 luty 2013 - 22:59.

#77 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 00:20

Oleje w t-25. Ogólnie każdy olej silnikowy oprócz smarowania i ograniczania tarcia ma za zadanie chłodzić elementy wewnętrzne silnika, zwłaszcza te narażone na największe temperatury.
Silniki Deutz mają przydomek chłodzonych olejem, maja sporą jego ilość w misce. Przynajmniej te które widziałem.
Każdy silnik powinien zasługiwać na najlepszy olej, ale silniki chłodzone powietrzem szczególnie.

Może Statoil ma w tym interes. :P
Tylko pytanie na jaki klimat przewidują taki olej. Bo jak na Polskę to jesli już półsyntetyk to 10W40.

#78 Share damianursus1222

damianursus1222

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko z nim związane, Historia, Football, skoki narciarskie, mechanika

Napisany 02 kwiecień 2014 - 20:16

Oleje w t-25. według instrukcji obsługi do pompy wtryskowej ma wejść 100 ml oleju wlewałem olej do pompy do momentu gdy zaczął się przelewać przez tą śrubę kontrolną z boku pompy i spuściłem go z dołu co się okazało że weszło jakieś 50 ml i teraz tak lać 100 ml tak jak piszę w instrukcji ? czy lać aż do momentu gdy będzie się przelewał przez tą śrubę z boku ?

#79 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 21:42

Oleje w t-25. Lej do przelewania się ze śrubki kontrolnej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 03 kwiecień 2014 - 07:31

Oleje w t-25. U nas już 28 lat leje się do momentu aż zacznie wylatywać śrubką kontrolną.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.